een haat-liefde-verhouding 'Wegwijzer shop geen reclame' De Halle steekt geld in Raad wil niet betere brandveiligheid over zorghuis AledlaÊAIarkfi i t meer praten Z pzc Woensdag 12 september 2007 23 Frelleke, de jongste telg van de kinderboerderij, dartelt tijdens de Ezeltjesdag ook mee naar café De Griete. foto Peter Nicolai Brandweer constateert waslijst aan gebreken in cultureel centrum. door Eugène Verstraeten axel - In het cultureel centrum De Halle in Axel worden op dit moment voorzieningen aange bracht die de brandveiligheid van het gebouw moeten verbeteren. De brandweer heeft een rapport opgesteld waaruit blijkt dat er tal van onvolkomenheden zijn in het gebouw en dat er heel wat maatre gelen getroffen moeten worden om het pand brandveilig te ma ken. De noodzakelijke aanpassin gen kosten 170.000 euro. De geconstateerde gebreken varië ren van het ontbreken van een brandblussers en het verkeerd opendraaien van deuren tot ont breken van noodverlichting en noodzakelijke aanpassing van de vluchtwegen. Er komen nu onder andere extra deuren naar buiten toe en ook een gevoelige brand- meldinstallatie. Als de Halle niet voldoet aan de ei sen, wordt het maximaal aantal mensen dat in het centrum aanwe zig mag zijn, beperkt. „Het is een behoorlijke ingreep", zegt voorzitter Co van Schaik. „Maar wij willen toch dat de veilig heid van de mensen in de zaal zo goed mogelijk gegarandeerd is." Naast de maatregelen om de brandveiligheid te verbeteren, zijn ook nieuwe stoelen voor de toneel zaal gekocht. Met deze aanschaf is een investering gemoeid van 50.000 euro. Het cultureel centrum De Halle in Axel trekt 220.000 euro uit voor onder meer brandblus sers,noodverlichting, vluchtwe gen en nieuwe stoelen. TERNEUZEN - De meerderheid van de Terneuzense gemeenteraad heeft geen behoefte aan nieuwe discussies over de ideale plaats voor een woonzorgcentrum in Phi lippine. Dat bleek maandag ook tijdens een bijeenkomst in 't Kaaike, waar alleen Ronald Noët (WD) en Pim Broekhuysen (eigen lijst) acte de presence gaven. Broekhuysen be grijpt dat veel collega's hun stand punt hebben bepaald. Hij snapt echter niet dat in een commissie vergadering niet meer over het woonzorgcomplex mag worden ge praat. TOP/Gemeentebelangen, coalitiepartij, vroeg er nota bene om. Hoewel discussie in de com missie waarschijnlijk niet tot nieu we inzichten zal leiden, had recht gedaan kunnen worden aan de ge voelens van een deel van de Philip- piense bevolking, betoogt Broek huysen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De wegwijzers langs toegangswegen in de gemeente Terneuzen naar de twee koffie shops in het centrum van de ha venstad zijn geen vorm van recla me. Dat stelt verkeerswethouder Co van Schaik. Hij snapt dat sommige mensen de borden zo interpreteren. Zo ook het onafhankelijk gemeenteraads lid Pim Broekhuysen. „Strookt dit alles wel met de AHO]-criteria (geen affichering, geen harddrugs, geen overlast en geen verkoop aan jeugdigen, red)? Er mag toch geen reclame worden gemaakt voor drugs? Dit is wederom een bewijs hoe krom het hele gedoogbeleid is", zegt Broekhuysen. Van Schaik stelt dat de gemeente de regels keurig naleeft. „De AHOJ-regels gelden alleen voor de koffieshops. Zij mogen geen recla me maken. Dat doen wij overigens ook niet. De gemeente heeft te ma ken met verkeersoverlast van be zoekers van de koffieshops. Met de bewegwijzering hopen we dat te rug te dringen. Checkpoint is met tweeduizend bezoekers per dag één van de bestdraaiende winkels in Zeeuws-Vlaanderen. Naar be drijven als Dow en Morres staan toch ook bordjes? Dat is om pre cies dezelfde reden." Ik bon toch niot gek.J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37