Zeeland PZCÏ21 Geluid remt ontwikkeling Vlakte A PZC Breskens gedenkt gevallenen luchtbombardement ZEEUWS-VLAANDEREN fkt. ÊbJ. 29 Prominenten bellen bedrijven voor vacatures Indian Summer bij Ferdinandus Luchtmacht oefent in en om Axel Wij geven u de helft cadeau! Proef met elastische dijkversterking Tijdelijke concerthal voor «J filmfestival Woensdag 12 september 2007Tip? redtern@pzc.nl Bouwbedrijf haakt af vanwege ontbreken van geluidsruimte. door Conny van Gremberghe sluiskil - De verdere ontwikkeling van de Axelse Vlakte blijft op pro blemen stuiten. Op het haven-en bedrijventerrein, oostelijk van de woonkern Sluiskil, is geen ruimte voor bedrijven die veel geluid en stof produceren. Op dit moment zijn de grenzen van het toelaatba re al bereikt, hetgeen betekent dat er alleen plek is voor stille bedrij vigheid. Dat blijkt uit een studie naar de geluidszonering en -belas ting die havenschap Zeeland Seaports en de gemeente Terneu- zen lieten uitvoeren. Directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports beseft dat de ont wikkeling van de Axelse Vlakte door de beperkte geluidsruimte aan banden is gelegd, maar rekent erop dat nieuwe wetgeving op ter mijn soelaas biedt. „We zoeken nu naar mogelijkheden om geluid te beperken door bijvoorbeeld geza menlijk gebruik te maken van faci liteiten. Voorts moeten we blijven zoeken naar klanten die weinig ge luid produceren, zoals het recent aangetrokken Britse overslagbe drijf voor biobrandstoffen ESV", zegt Van der Hart. Overigens is Zeeland Seaports me de door de geluidsbeperkingen een klant kwijtgeraakt. De Van Nieuwpoortgroep, een bouwbe drijf uit Gouda, wilde zich op de Axelse Vlakte vestigen. De vesti ging zou goed zijn geweest voor 25 banen en een investering van ette- 'Havenschap moet op zoek naar bedrijven die geen geluid produ ceren,zoals het recentelijk aange trokken Britse overslagbedrijf voor biobrandstoffen.' lijke miljoenen. De vestiging van het Duitse bedrijf Alpha Calcit (marmerverwerking) liep ook ge vaar door de geluidsbeperkingen. De Terneuzense milieuwethouder Co van Schaik: „Gelukkig kan dit bedrijf nog net wel. Milieu- en bouwvergunningen zijn inmiddels aangevraagd." Van der Hart vult aan: „En de grondtransactie (drie hectare) is ook rond." Van Schaik heeft geen enkele moei te met het feit dat het haventer rein gevangen zit in een corset van regels en verordeningen. „Zouden we de geluidszones oprekken, dan zouden we als overheid de bewo ners van Sluiskil ook geen plezier doen. De geluidsbelasting ligt bij Kanaalzicht op zestig decibel. Ho ger kan echt niet. Dit hebben we ook vastgelegd in het Ruimtelijke Ordenings- en Milieu (ROM)-pro- ject Kanaalzone." Van der Hart gaat er niet vanuit dat de krappe geluidsruimte op de Axelse Vlakte potentiële klanten afschrikt. „We hebben met diverse klanten con tacten en die kunnen nog resulte ren in vestiging van bedrijven." Het besluit over de bouw van een tweede alcoholfabriek van Nedal- co in Sas van Gent werd gisteren tot april volgend jaar opgeschort. Grote opkomst bij ingetogen bijeenkomst oorlogsmonument. door Frank Gijsel breskens - „In deze buurt is op 11 september 1944 iets verschrikke lijks gebeurd. In een paar minuten door Raymond de Fre! axel - De Koninklijke Luchtmacht oefent vandaag en morgen tussen 8.00 en 16.30 uur in de omgeving van Axel met helikopterbeman ningen en grondtroepen. De militaire training is in het ka der van de missie ISAF III in Af ghanistan. De oefening 'Redskin Challenge' spitst zich toe op het efficiënt sa- tijd verloor Breskens bijna twee honderd inwoners, onder wie heel veel kinderen. Ik vind dit vreselijk en hoop dat de overlevenden heel veel steun hebben aan elkaar en aan deze herdenking." Met deze tekst herdacht Vivian van de Vrie, leerlinge van de open bare basisschool in Breskens, gister- menwerken tussen grond- en luchteenheden. Op meerdere loca ties in het noordoosten van Zeeuws-Vlaanderen pikken Chi nook- en Cougar-transporthelikop- ters grondeenheden op. Ook zet de Luchtmacht Apache-ge vechtshelikopters in. Daarnaast oe fenen de deelnemers de samenwer king tussen helikopters en ge vechtsvliegtuigen. avond in haar eigen woorden de gevallenen uit de Tweede Wereld oorlog bij het monument aan de Steenoven in Breskens. In het mo nument is een gebroken raam zichtbaar. De belangstelling voor de ingeto gen en waardige bijeenkomst was met ruim driehonderd aanwezi gen erg groot. Er werden enkele toespraken gehouden, kinderen la zen gedichten voor en er werden bloemen neergelegd. Burgemeester Jaap Sala riep de aan wezigen op om werk te maken van vrede. „Die begint immers al aan de keukentafel", gaf hij de toe hoorders mee. Veel 45-plussers in Zeeuws-Vlaanderen zoeken baan. door Eugène Verstraeten terneuzen Zeeuws-Vlaamse pro minenten bellen morgenmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur werkge vers of ze vacatures hebben. Het gaat speciaal om banen voor werk zoekende 45-plussers. Het Cen trum Werk en Inkomen (CWI), dat de belmiddag organiseert, kent namelijk veel werkzoekenden in deze doelgroep. De prominenten die inmiddels hun medewerking hebben toege zegd aan de belmiddag bij het CWI in Terneuzen, zijn de burge meesters )aap Sala van Sluis en Jan Frans Mulder van Hulst, de wet houders Paul Weemaes van Hulst en Cees Liefting en Jaap Bos van Terneuzen, directeur Piet Eycke van Eycke Hoogendoorn en oud-directeur Dobbeleir van De Rijcke Transport. Werkgevers die aangeven dat ze vacatures hebben wordt meteen gevraagd of ze wil len meedoen aan een 'speedmeet' met de werkzoekenden op de ba- nenmarkt van het CWI die op za terdag 29 september wordt gehou den. Het is verder de bedoeling dat de prominenten ook werkgevers uit hun eigen netwerk bellen. overslag - Kwekerij Ferdinandus- hof houdt zaterdag en zondag een 'Indian Summer'-weekend. Tij dens deze speciale opentuindagen gaat de aandacht uit naar in de na zomer bloeiende vaste planten, siergrassen en dahlia's. In de tui nen zijn veel laatbloeiende vaste planten en siergrassen te bewonde ren. Verder kunnen bezoekers er terecht voor een ruim assortiment pompoenen. Ferdinandushof aan de Rode Sluisweg in Overslag is tij dens deze opentuindagen geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0251231. Een bloemenhulde voor de slachtoffers van de bombardementen in Breskens. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35