Ziekenwagens vaak te laat Begrip voor goede bedoeling ouders Op wegen rond Poelbos zijn zondag geen auto's te bekennen Nieuwe verkeersader voor Goes-Zuid S pzc Woensdag 12 september 2007 25 Zeeuwse ambulances nu al boven de norm voor te late spoedritten. door Claudia Sondervan middelburg - De Zeeuwse ambu lances haalden vorig jaar in ro,8 procent van de spoedritten de maximale aanrijtijd niet van vijf tien minuten van ri2-melding tot patiënt. Dat is net boven het lande lijk geaccepteerde maximum van tien procent overschrijdingen. Dat blijkt uit antwoorden van Gedepu teerde Staten (GS) op vragen van de CDA-fractie. A. Koppejan en P. de Miliano uitten hun zorgen over de bereikbaarheid van spoedzorg voor Walchenaren en Schou- Zoon zwerft over wereldzeeën, ouders letten op de kleintjes. BRUINISSE - Terwijl de 33-jarige Bruënaar met zijn zeiljacht over de wereldzeeën zwerft, besloot zijn vader de kosten thuis een beet je in de hand te houden. Zo zegde hij de verzekering voor de motor van zijn zoon voorlopig maar op. Het voertuig staat tot zijn terug komst toch maar afgedekt in de schuur. Het was goed bedoeld, wen-Duivelanders wanneer Zie kenhuis Zeeland de traumazorg en intensieve zorg zou concentreren in Goes. Garanties dat de acute zorg in Zeeland 's zomers en 's winters voldoet aan de Wet Ambu lancevoorzieningen kunnen GS noch de Regionale Ambulance Voorziening Zeeland geven, stelt het dagelijks bestuur. Moeilijk be reikbare plaatsen, verkeersopstop pingen en de beschikbaarheid van ambulances noemt het college als belastende factoren. In opdracht van het dagelijks bestuur van Zee land onderzoekt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu of bij concentratie van spoedzorg de wettelijke norm nog gehaald wordt van 45 minuten, waarbin- maar de vader was niet op de hoogte van het feit dat hij dan ook het kenteken had moeten schor sen. Inmiddels had hij de motor weer snel in de verzekering ge daan, maar hij moest voor de over treding nog wel even voor de kan tonrechter verschijnen. „We zullen die levensgenieter maar niet te veel voor de voeten lo pen", vond officier mr. Boogert, doelend op de avontuurlijke zoon en hij hield het bij een eis van 380 euro voorwaardelijk. Kantonrech ter A. Melens vonniste conform. nen een patiënt na een noodmel ding op een spoedeisende hulpaf deling moet zijn. In de praktijk duurt dat vaak langer, doordat pa tiënten ter plekke gestabiliseerd worden voor het vervoer. Als am bulancestandplaatsen niet verande ren bij concentratie van de spoed zorg in Goes leidt dat wel tot meer verplaatsingen van ziekenwagens. Ambulances van de standplaats Stromenweg in Middelburg zullen langer wegblijven van hun post door ritten naar Goes, waardoor W* Als Walcherse ambulances steeds naar Goes moeten, zullen de overige ambulances in Noord en Midden-Zeeland vaker een groter gebied moeten bewaken. Activiteiten voor fietser en wandelaar tussen Goes en Heinkenszand. GOES - Enkele polderwegen door De Poel tussen Goes en Heinkens zand gaan zondag dicht voor au to's. Voor fietsers en wandelaars zijn er dan tussen 13.00 en 17.00 allerlei activiteiten. In het Poelbos komt een tent. Dat is het startpunt van ambulances van elders vaker tijde lijk richting Walcheren moeten op schuiven om daar voldoende dek king te houden, verwacht het colle ge. De publieke onrust die is ont staan rond de fuserende ziekenhui zen in Midden-en Noord-Zeeland richt zich niet zozeer op de fusie zelf als wel op de inrichting van de zorg op de locaties, concluderen GS. De noodzaak tot die fusie ziet het dagelijks bestuur nog steeds. Bij de scepsis van de CDA'ers over de nieuwe toestemmingsaanvraag bij marktbewaker NMa verwijzen GS naar het smeekschrift dat de NMa vorig jaar uit Zeeland kreeg. Het devies van het vorige college, 'Centraal wat moet, decentraal wat kan', geldt nog steeds. een fietstocht door de Zak van Zuid-Beveland. Kinderen kunnen onder leiding van een natuurgids de geheimen van het Poelbos ont dekken. De werkgroep autovrije dag Goes, de initiatiefnemer, houdt om 13.00 uur een debat over sluipverkeer in de Poel. Verkeerswerende maatregelen in het gebied zijn mislukt. Voor de veiligheid komt er waarschijnlijk een fietspad. Hardrijder betoont spijt onbezonnenheid zierikzee - De Oesterdam heeft zo'n lekker recht stuk en het was mooi weer. In een ogenblik van onbezonnenheid had de 47-jarige Belg uit Zandhoven op 22 april dit jaar met zijn motor heel even met 191 km over de weg gescheurd. Hij betreurt dat. Hij is sindsdien zijn rijbewijs kwijt en dat was, vooral gezien zijn beroep als vertegen woordiger, een groot probleem. Over dat rijbewijs kan hij nu snel weer beschikken, zo bleek tijdens de zitting van het kantongerecht Hij kreeg nog wel een boete van 750 euro opgelegd. Boete voor bedelen bij supermarkt Zierikzee zierikzee - „Ik weet geen Lange Noordstraat in Zierikzee", probeer de 38-jarige man uit Kloetinge gis teren voor de kantonrechter nog. Kantonrechter A. Melens liet zich daardoor echter niet verwarren. Die Lange Noordstraat bleek inder daad een verschrijving van de ver balisant, maar verderop in het pro ces-verbaal stond wel degelijk dat de betreffende man in juni vorig jaar had staan bedelen naast de su permarkt in de Lange Nobelstraat. Dat herinnerde de man zich zelf niet. Hij kreeg toch 75 euro boete. Geen grappen maken met politie in Renesse zierikzee - „Renesse is geen plek voor grappen met de politie. Laat dit een les voor je zijn. Drink niet meer zoveel en houd op met dat geklier," zei officier van justitie L. Boogert gisteren bij het kantonge recht. Hij eiste 150 euro boete. De zaak betrof een 21-jarige inwoner uit Goedereede. De man had op 15 juli vorig jaar de deur van een politieauto open getrokken opdat zijn vriend een fo to kon maken met zijn mobieltje. Kantonrechter A. Melens vonniste conform de eis. Wandelen door vismijn en historie van Colijn colijnsplaat - Kennismaken met de vismijn in Colijnsplaat en met de tweeduizend jaar lange geschie denis van het dorp aan de Ooster- schelde. Dat kan morgen door om 10.00 uur een excursie door de visafslag te bezoeken en vervolgens vanaf 15.00 uur een wandeling te maken door het dorp. Die tocht begint op het havenplateau bij het waters noodmonument. De deelname aan de twee uitstpa- jes kost tien euro, inclusief hapje en drankje. Langere parkeertijden voor filmbezoekers vlissingen - Speciaal voor filmfes- tivalgangers stelt de gemeente Vlis- singen haar parkeerkelder van de Fonteyne langer open tijdens Film by the Sea 2007. Bezoekers aan de stad kunnen er zondag parkeren tussen 9.00 's ochtends en 2.00 uur 's nachts. Maandag 17 september tot en met zaterdag 22 september kunnen ze er hun auto neerzetten tussen 7.30 en 2.00 uur. Op de laatste festivaldag, 23 sep tember, is de kelder geopend van 9.00 tot 24.00 uur. GOES - Het verkeer in Goes-Zuid krijgt vanaf be- Voor de nieuwe randweg is al heel wat grond ver- de'aansluiting duurt tot november. De verlengde gin volgend jaar meer lucht met de aanleg van de zet bij de 's-Gravenpolderseweg, tussen fruithan- Nansenbaan, die de wegen in Goes moet ontlas- verlengde Nansenbaan, vanaf ruwweg de rotonde del De Fruithoek en de A58. De gemeente Goes ten, is het eerste kwartaal van 2008 klaar, bij McDonald's tot aan de 's-Gravenpolderseweg. laat eerst deze kruising aanleggen. Het werk aan foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33