houdt straatjes in 't midden Angst voor schade door ondergrondse opslag Meiatomatine Forte: 3 halen 2 betalen! 'M Ij Lekker blijven slapen met Meiatomatine Forte Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN S PZC Woensdag 12 september 2007 23 De negentig schilderijtjes van straten in de regio Schouwen-Duiveland of van ver daarbuiten staan met elkaar ook weer in de vorm van een straat opge steld in het midden van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. foto's Dirk-Jan Gjeltema Nog 4 dagen te gaan! Media Markt Middelburg is 2 jaar en dat vieren we! Voor elke €100 die u besteedt, krijgt u er 10 van ons cadeau! Wie bij het Vrijpoortje de hoek omgaat, staat plotseling op de Postdammer Platz in Berlijn, om daarna in Noord-ltalië te arriveren. Van de Spiegelstraat in Amsterdam naar Italië en dan door naar Marrakech in Marokko, vergt in de Nieuwe Kerk maar één stap. Container voor deel van afVal Rollandthof komt aan Scheepstimmerdijk. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Bewoner E. Biervliet van de Scheepstimmerdijk in Zie rikzee is boos over de ondergrond se opslag voor restafval, die bin nenkort bij hem aan de overkant van de weg wordt aangelegd. Dat wordt, na de Nieuwe Haven, de tweede plek in Zierikzee waar zo'n ondergrondse container komt. Zowel een deel van de bewo ners van het nieuwe appartemen tencomplex Rollandthof als van de Scheepstimmerdijk kan er straks afval in kwijt. Bij Rollandt hof zelf komt er ook nog één. „De troep van de buren ligt straks bij mij voor de deur", vindt Bier vliet. „Er is genoeg plaats voor zo'n container op het nieuwe par- keerplaatsje, direct aan het water." Biervliet vreest verder dat de vrachtauto's die de containers ko men legen, schade toebrengen aan de ongefundeerde huizen in zijn straat. Volgens Kees Paauwe, namens de gemeente Schouwen-Duiveland projectleider van Rollandthof, hoeft hij daar niet bang voor te zijn. „Trillingen ontstaan meestal door voorbijdenderende vrachtau to's. Deze stoppen ter plekke en la den een kraantje uit. Dat haalt de container uit de grond. De overlast is minimaal, en van schade aan huizen zal al helemaal geen sprake zijn." Paauwe noemt de gekozen plek de meest logische. „Hij ligt aan de weg en is relatief makkelijk te le gen. Bovendien is dit een centrale plaats voor de gebruikers." Vader en zoon musiceren in kerk DREISCHOR - Met het optreden van trompettist Pascal van de Velde krijgt de startdienst voor het nieu we kerkelijk seizoen zondag in de Adriaanskerk in Dreischor een bij zonder accent. Pascal is dit jaar met eindcijfer negen geslaagd voor zijn Master of Music-examen aan het Conservatorium in Utrecht. De musicus speelt in de dienst sa men met zijn vader en organist Cees van de Velde. De dienst met als thema 'De kerk, daar zit mu ziek in' begint om 10.00 uur. Waterpoort doet mee aan Nationale Buurtdag ZIERIKZEE - Buurtvereniging De Waterpoort doet zaterdag mee aan de Nationale Buurtdag. „Als brui sende buurtvereniging kunnen wij dit feit niet zomaar voorbij laten gaan", luidt de motivatie van het bestuur. Tijdens deze dag krijgt ie dere bewoner in de straten rond om de Nobelpoort, lid of geen lid, een bloem aangeboden. Verder staat er 's middags voor de liefheb bers een wandeling door de Do meinen in Burgh-Haamstede op het programma. Nü 180 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk f|| fwwjmS, Ti Populaire slaapformule nü tijdelijk extra voordelig! www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31