Evenementenhallen Zeeland Rouvoet: Jeugdzorg krijgt genoeg PZC Informatie De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Woensdag 12 september 2007 PZC ERNSTJAN ROZENDAAL Kent u hem nog? Mohammed Saeed al-Sahaf, de Iraakse minister van voorlichting, die in 2003 tot in het absur de volhield dat het leger van Saddam Hussein aan de winnende hand was en de imperialistische ongelovigen zou af slachten? Wat hebben we om hem gelachen. Zijn uitspraken waren een hilarisch hoogtepunt in het Journaal. Succes verze kerd als hij werd geïmiteerd bij Jack Spijkerman. Hij kreeg een eigen internetsite met leuke plaatjes: welovetheiraqiinformation- minister.com. Staat de geüniformeerde minister met Eva bij de appelboom in het paradijs. „Ik kan u zeggen dat hier geen ap pels zijn", verzekert hij. „Er zijn dus NUL appels gegeten van daag. Er zijn hier helemaal geen appels." Stel u de krant van gisteren voor, met Mohammed Saeed al-Sa- haf gefotoshopt in de afbeelding van Kamerleden die de met pro- De boeren staan te testborden beklede dijk bij de dringen om de dijk Hedwigepolder afdalen. „De boe ren staan te dringen om de dijk door te Steken d0or te steken", betoogt hij. „Ze kunnen niet wachten tot hun ak kers worden ontpolderd, dat verzeker ik u driewerf" Wrang grapje. Dit zei de minister van informatie ook, vier jaar geleden, over de Amerikanen: „Ik kan u zeggen, en ik ben ver antwoordelijk voor wat ik zeg, dat ze begonnen zijn zelfmoord te plegen onder de muren van Bagdad." Na ruim 3700 gesneu velde Amerikanen lijkt het de voorspelling van een ziener. Moet ik niet een site wehoudenuandepresidentvanamerika.nl te beginnen, bedacht ik, met een overzicht van de potsierlijkste leugens van George Bush? Waarschijnlijk bestaat die al. Het is ook niet nodig. Een nieuw plaatje op de site van Mohammed Saeed al-Sahaf is genoeg, met in een ballonnetje boven zijn hoofd een uitspraak van de Amerikaanse generaal Petraeus, de bevelhebber in Irak: „We boeken vooruitgang. Over het alge meen zijn onze doelstellingen bereikt." COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderiaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bei PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Met de opening vandaag van de Zeelandhallen komt er een pretpaleis bij. Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen wedijveren er met elkaar om. Is het niet te veel van het goede? door Jeffrey Kutterink Voor drie bioscopen, twee evenementenhal len en drie leisurecen- tra op nog geen dertig kilometer afstand van elkaar, lijkt Zeeland te klein. Maar organisatoren van evenementen zien ze juist graag komen. „Ze ma ken Zeeland volwassen." Nu elke gemeente een woonboule vard heeft (met vrijwel altijd de zelfde winkels), wil nu elk zichzelf respecterende stad een leisurecen- trum. Goes, Middelburg en Ter neuzen hebben er binnenkort één. Vlissingen volgt in 2009 als het ini tiatief voor de skihal doorgaat. Hoewel de centra zich misschien deels op dezelfde groepen mensen Vernieuwde Zeelandhallen door Claudia Sondervan middelburg - De Zeeuwse situatie in de jeugdzorg is niet anders dan die in de rest van het land. Minis ter Rouvoet vindt dat hij met de extra middelen van dit jaar vol doende doet om de crisis in de jeugdzorg te bezweren. Dat an- woordt hij op vragen van Tweede Kamerleden van de SP over de Zeeuwse jeugdzorg na berichten dat de zorgcapaciteit volledig is be nut. Op 1 juli dit jaar wachtten in Zeeland 162 kinderen langer dan de maximaal toegestane negen we richten, zitten ze niet in eikaars vaarwater, denkt Henk Kramer. Hij houdt zich onder andere bezig met de evenementen rondom 400 jaar Michiel de Ruyter. „Dat er her en der in Zeeland wat te doen is, is niet verkeerd. Want dat trekt meer mensen aan. Niet alleen in woners van Zeeland. Juist de uit straling op de regio erom heen is belangrijk. Voor Terneuzen is het achterland Vlaanderen, met ste den als Antwerpen, Gent en Brug ge. Dat geldt in iets mindere mate voor Vlissingen, Middelburg en Goes. Daar zullen ook sneller men sen uit West-Brabant en Zuid-Hol land naar toe gaan. Zeker als het gaat om grote evenementen en de geplande skihal." De Zeelandhallen en Zep vrijetijds- park Middelburg zitten elkaar ook niet in de weg, stelt Kramer. „Ze zijn van een andere grootte en kwaliteit. Ahoy is ook anders dan de Heineken Music Hall en toch hebben ze allebei een belangrijke functie." Waar Kramer zich eerder zorgen om maakt is het aantal ho tels. „Probeer rond bedrijvenbeurs Contacta in Goes maar eens een kamer te boeken. Uitbreiding is hard nodig." ken op jeugdzorg, waarvan veer tien kinderen op een pleeggezin. Inmiddels is het aantal kinderen op de wachtlijst opgelopen tot 199, berichtte Zeeuws gedeputeerde Van Heukelom vorig week. Lande lijk stonden op 1 juli dit jaar 3100 op de wachtlijst, waarvan veertien procent voor pleegzorg. In Zee- iand is dat percentage lager met ne gen procent. Rouvoet verhoogde het landelijk jaarlijkse jeugdzorg budget begin dit jaar met veertig miljoen euro. Hij gaf deze zomer nog dertig miljoen op de sterk op Balth. Roessingh van het Zeeuwse congresbureau Zeeyou ziet dat niet als probleem. „Het is ook gebruike lijk om mensen onder te brengen in luxe bungalows op vakantiepar ken. Ze moeten wel alle faciliteiten bieden, schoon zijn en mooi gele gen liggen." De eigenaar van Junc tion Communication vindt de pretpaleizen een goede aanvulling op wat er in Zeeland is. „Naast conferenties heb je plekken nodig waar mensen zich kunnen ont spannen. Deze centra maken Zee land juist volwassenen De provin cie wordt aantrekkelijk om er con gressen te organiseren." Communicatie-adviseur Ben Flore uit Goes vindt wel dat er veel ini tiatieven zijn. „Maar niet te veel. Je verdeelt met een aantal partijen de zelfde taart, dus blijft er per saldo minder over. Maar ik weet zeker dat er meer activiteiten en bezoe kers in Zeeland zullen komen. De concurrentie onderling zal zorgen dat er meer bijzondere evenemen ten zullen worden georganiseerd. Ik juich de initiatieven toe. Het zijn plannen van ondernemers die een risico willen nemen. Zij zien er brood in en Zeeland wordt er beter van. Wat wil je nog meer?" lopende wachtlijsten weg te wer ken. De wachtlijst groeit doordat de kinderen die door alle extra in spanningen in 2006 van de wacht lijst kwamen en in zorg werden ge nomen, nu het zorgaanbod meer dan volledig bezetten. Ondertus sen dienen zich steeds meer nieu we kinderen aan. De Raad voor de Kinderbescherming verwacht dit jaar twintig procent meer bescher- mingsonderzoeken te doen dan vo rig jaar. Begin dit jaar waren al veertig procent meer kinderen on der toezicht gesteld. De Zeelandhallen zijn in een jaar tijd omgetoverd tot een modern evenementen en vrijetijdscentrum waar de stad trots op kan zijn. Behalve vijftienduizend vierkante meter voor beurzen is er nu ook de mogelijkheid om te bowlen, wokken, fitnessen en - vanaf december - een filmpje te pakken. Noordzeehal, geschikt voor concerten, maximaal 6800 bezoekers. Wokrestaurant met 500 plaatsen Restaurant 250 zitplaatsen WC Sport- en fitnesscentrum 12 bowlingbanen Westerschelde- en Oosterscheldehal, bestaande bouw gerenoveerd, per hal maximaal 4800 bezoekers. A Entree 1600 plaatsen PZC Donja Odijk bron Zeelandhall Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend- een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,- Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) l Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon tieft u nadere informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2