Ziekenwagens vaak te laat Motorrijder onderuit bij Arnestein I De Poel dagje zonder auto's Jongeren leven zich met graffiti uit in voormalig hotel Britannia W pzc Woensdag 12 september 2007 25 Zeeuwse ambulances nu al boven de norm voor te late spoedritten. door Claudia Sondervan middelburg - De Zeeuwse ambu lances haalden vorig jaar in 10,8 procent van de spoedritten de maximale aanrijtijd niet van vijf tien minuten van 112-melding tot patiënt. Dat is net boven het lande lijk geaccepteerde maximum van tien procent overschrijdingen. Dat blijkt uit antwoorden van Gedepu teerde Staten (GS) op vragen van de CDA-fractie. A. Koppejan en P. de Miliano uitten hun zorgen over de bereikbaarheid van spoedzorg voor Walchenaren en Schou- Enkele polderwegen door De Poel gaan zondag dicht. goes - Wat tot nu toe nooit is ge lukt, gebeurt zondagmiddag in het kader van de landelijke autovrije dag: enkele polderwegen door De Poel tussen Goes en Heinkens- zand worden afgesloten voor auto verkeer. Voor fietsers en wande laars zijn er dan allerlei activitei ten. Het zal vooral in en om het Poel- wen-Duivelanders ingeval Zieken huis Zeeland de traumazorg en in tensieve zorg zou concentreren in Goes. Garanties dat de acute zorg in Zeeland 's zomers en 's winters voldoet aan de Wet Ambulance voorzieningen kunnen GS noch de Regionale Ambulance Voorzie ning Zeeland geven, stelt het dage lijks bestuur. Moeilijk bereikbare plaatsen, verkeersopstoppingen en de beschikbaarheid van ambulan ces noemt het college als belas tende factoren. In opdracht van het dagelijks bestuur van Zeeland onderzoekt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu of bij concentratie van spoedzorg de wet telijke norm nog gehaald wordt van 45 minuten, waarbinnen een bos te doen zijn, tussen 13.00 en 17.00 uur. Op de Sinoutskerkseweg in het Poelbos, richting Heinkens- zand, komt een tent. Dat is het startpunt voor een fietstocht door de Zak van Zuid-Beveland, langs natuurgebied Zwaakse Weel bij Kwadendamme en de schaapskooi bij Heinkenszand. Kinderen kun nen de geheimen van het Poelbos ontdekken onder leiding van een natuurgids. De werkgroep autovrije dag Goes, de initiatiefnemer, houdt ook een debat over sluipverkeer in de Poel. patiënt na een noodmelding op een spoedeisende hulpafdeling moet zijn. In de praktijk duurt dat vaak langer, doordat patiënten ter plekke gestabiliseerd worden voor het vervoer. Als ambulancestand plaatsen niet veranderen bij con centratie van de spoedzorg in Goes leidt dat wel tot meer ver plaatsingen van ziekenwagens. Am bulances van de standplaats Stro- menweg in Middelburg zullen lan ger wegblijven van hun post door ritten naar Goes, waardoor ambu- Als Walcherse ambulances steeds naar Goes moeten, zullen de overige ambulances in Noord en Midden-Zeeland vaker een groter gebied moeten bewaken. vlissingen - De tien jongeren die de graffitigoeroe Martijn Prins uit Vlissingen selecteerde voor zijn workshop, gaan zaterdag aan de slag in het voormalige hotel Britan nia. Zij leven zich tussen 12.30 en 16.00 uur uit op een paneel op het balkon. Dat is vanaf beneden lastig te volgen; belangstellenden kun nen beter op de Nolledijk gaan staan. Ook het resultaat zal niet makkelijk te zien zijn, maar vol gens Prins gaat het ook meer om lances van elders vaker tijdelijk richting Walcheren moeten op schuiven om daar voldoende dek king te houden, verwacht het colle ge. De publieke onrust die is ont staan rond de fuserende ziekenhui zen in Midden-en Noord-Zeeland richt zich niet zozeer op de fusie zelf als wel op de inrichting van de zorg op de locaties, concluderen GS. De noodzaak tot die fusie ziet het dagelijks bestuur nog steeds. Bij de scepsis van de CDA'ers over de nieuwe toestemmingsaanvraag bij marktbewaker NMa verwijzen GS naar het smeekschrift dat de NMa vorig jaar uit Zeeland kreeg. Het devies van het vorige college, 'Centraal wat moet, decentraal wat kan', geldt nog steeds. de techniek, die hij de jongens wil bijbrengen. Als blijk van waardering voor Mar- tijns inzet brengt wethouder Tine ke Verhage op het middaguur een toost uit, samen met de sponsors. Dat gebeurt op het pleintje voor het hotel. Daar is vanaf 13.00 uur ook break- dancer Magee uit Middelburg ac tief Ook hij geeft een workshop. Voorbijgangers met voldoende lef mogen meedoen. Gratis buitenfilms in Zeeuws-Vlaanderen terneuzen - De komende weken draaien in Koewacht en Terneu zen buitenfilms (aanvang 20.30 uur). De toegang is gratis. Morgen is de aftrap op het Theaterplein in Terneuzen met Failure co Launch. Bij De Vlaschaard in Koewacht is vrijdag Zwartboek te zien, donder dag 20 september draait daar Keeping Mum. Een dag later draait Zwartboek in buurthuis De Hoeve in Temeuzen. Daar draait donder dag 27 september een verrassings film. Zwartboek is vrijdag 28 sep tember nog eens te zien op het Terneuzense Theaterplein. Burgemeesters bellen om vacatures terneuzen - Zeeuws-Vlaamse pro minenten bellen morgenmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur werkge vers of ze vacatures hebben. Het gaat speciaal om banen voor werk zoekende 45-plussers. Het Cen trum Werk en Inkomen, dat de belmiddag organiseert, kent name lijk veel werkzoekenden in deze doelgroep. Onder de prominenten zijn burgemeesters, wethouders en directeuren van grote bedrij ven. Het is de bedoeling dat zij ook werkgevers zullen bellen bin nen hun eigen netwerk. Vrouw raakt klem door auto zonder bestuurder middelburg - Een 35-jarige vrouw uit Boxtel is gisteren in Middel burg in de knel geraakt door een auto die niet werd bestuurd. Een 43-jarige vrouw uit Middelburg parkeerde rond 12.40 uur haar au to op het Damplein. Ze liep naar de parkeerautomaat om een kaart je te kopen, maar vergat haar wa gen op de handrem te zetten, waardoor deze achteruit reed. De vrouw uit Boxtel liep er net achter zodat de auto haar raakte en klem zette tegen de parkeerautomaat. Ze klaagde over pijn aan een knie. Rainbow-kids weer bijeen in Oost-Souburg oost-souburg - Het nieuwe sei zoen van de Rainbow-Kids begint vrijdag. Deze kinderclub voor vier tot en met twaalfjarige jongeren begint die dag om 17.00 uur in het ge bouw aan de Rehobothstraat in Oost-Souburg. Het is de bedoeling om elke twee de vrijdag van de maand zo'n bij eenkomst voor jongeren te hou den. Ze kunnen daar onder andere zingen, eten, luisteren naar een bij belverhaal en natuurlijk ook spe len. Surfevenement King of the Kaloot bij Borssele borssele - Aan het Kaloot-strand bij Borssele is zaterdag 22 septem ber voor de zesde keer het surfeve nement King of the Kaloot. Voor wind- en kitesurfers zijn er wedstrijden, clinics en een barbe cue. Ook is er die dag een beach- party met live muziek van onder meer de groep It takes two. Bezoekers kunnen die dag mee doen aan proeflessen én de sfeer proeven van 'surf-beach lifestyle' op het strandje aan de rand van het industrieterrein van Vlissin- gen-Oost. 4 MIDDELBURG - Een 32-jarige motorrijder uit Mid- uit de richting Nieuw- en Sint Joosland, af wilde De man liep schaafwonden op en letsel aan zijn delburg is gisteravond lichtgewond geraakt bij slaan naar het industrieterrein Arnestein. Hij schouder en werd naar het ziekenhuis vervoerd, een ongeluk op de Nieuwlandseweg. De man schatte de afslag verkeerd in en verloor de con- Zijn motor liep zware schade op bij het ongeluk, kwam rond half zeven ten val toen hij, komend trole over zijn motor waardoor hij ten val kwam. foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27