Zeeland Heimwee naar Een versmelting van dans, kunst en muziek op strand van Dishoek Geen geld voor wensen gering woningen ek in volle gang NaturaSana Q 22 Woensdag 12 september 2007 PZC Stichting Dance and Art presenteert strDnAfeest voor goed doel. door Forra de Jong DISHOEK - Een versmelting van dans, kunst en muziek. Hiermee een podium bieden voor talenten en ook nog een goed doel steunen. Dit is wat Stichting Dance and Art (DnA) wil bereiken. Op zaterdag 22 september presenteert DnA het 'strDnAfeest' in strandpaviljoen Kaapduin op het strand van Dis hoek. De oprichters Tiest van Woerkom en Kees van Overloop, beide twintigers van Zeeuwse af komst, richtten een nieuw soort stichting op. „DnA is geboren uit ons eigen gemis en onze interes ses." Het twaalf uur durende evene ment begint om 14.00 uur. Rela tief onbekende DJ's zullen draaien naast enkele grote namen. D] Cor Fijneman, de bekendste van het stel, zal tussen 23.00 uur en 01.00 uur achter de draaitafels plaatsne men. Dans heeft ook een groot aandeel in het programma. 'De vier elementen', een dansstuk on der leiding van choreografe Jikke van Loo, wordt rond zonsonder gang op het strand opgevoerd. Beeldende kunst wordt vertegen woordigd met live-acts, waaronder shows met vuur en met kunstzin nige visuals. Zo zal een graffitiar tiest ter plekke een kunstwerk creë ren. Tiest en Kees zaten samen op het Goese Lyceum. Tijdens de econo- mielessen maakten zij al plannen voor hun eigen evenement of dis cotheek. Maar Kees werd advocaat en Tiest is bezig aan de masterop- leiding Forensic Science. Wel orga niseerde Tiest in de tussentijd kleinschalige evenementen, waar onder twee strandfeesten. Tiest: „Na wat kleine feesten georgani seerd te hebben, was ik het zat. Ik wilde iets met inhoud, waar ik ook mijn andere interesses, dans en kunst, in kon verwerken. Ik had behoefte aan een echte organi satie met een betrouwbare ploeg. Dus belde ik Kees." Het idee was geboren en in 2006 werd Stichting Dance and Art een feit. Op 22 maart organiseerden Kees en Tiest hun eerste grote eve nement in Ofï_Corso, Rotterdam. Daar kwamen meer dan duizend bezoekers op af en alleen daarom Kaarten in de voorverkoop kos- ten €15,-. Per kaartje gaat min stens €0,50 naar OneMan-can make a difference. Voor meer in formatie: www.danceandart.nl. kon het al een succes worden ge noemd. Dance and Art heeft drie doelstel lingen: het versmelten van dans, kunst en muziek, een podium bie den voor jong talent en een goed doel onder de aandacht brengen. StrDnAfeest moet een evenement met inhoud zijn, waar iedereen zijn ei in kwijt kan. Kees: „Wij richten ons vooral op jong volwas senen met brede interesses. Die zijn vaak wat kritischer omdat ze al zo veel gezien hebben op uit gaansgebied en toe zijn aan iets nieuws. Wij willen hen dat nieu we bieden." Tiest: „Normaal heeft een avondje uit nul inhoud. Je hebt een leuke avond, maar dat is het. Wij steu nen OneMan-can make a differen ce, öm wel iets bij te dragen. One- Man helpt pioniers over de hele wereld. DnA moet ook een plat form zijn voor talent. We willen voor iedereen een win-win situa tie creëren." Dit uit zich ook in de service. Zo rijden er vanuit Goes pendelbussen naar het feest. Dat de twee initiatiefnemers hun tweede evenement in Zeeland houden is niet toevallig. Ties en Kees wilden iets organiseren dat ze hier nooit hebben gezien. „Wij weten wat Zeeland is en wat het mist." Haven Korendijk en aanpak bestrating Middelburg uitgesteld. MIDDELBURG - Volgend jaar heeft Middelburg geen geld om de wen sen van de gemeenteraad te vervul len. Dat betekent dat de histori sche haven aan de Korendijk er voorlopig niet komt, dat het achter stallig onderhoud aan de straten niet wordt aangepakt, dat er geen extra investeringen worden ge daan in speelplekken voor kinde renen dar er gee, Het extra geld dat de gemeente dacht te kunnen besteden gaat on der meer op aan het aanvullen van tekorten bij sociale werkvoor ziening Lété en de Zeeuwse biblio theek. Ook is er nog geld nodig voor de noodopvang van asielzoe kers en stijgen de salarissen van het gemeentepersoneel. Volgens wethouder H. Kool-Blokland (CDA, financiën) is er vanaf 2009 wel weer extra geld beschikbaar voor politieke wensen. Volgend jaar moet de gemeenteraad daar een beslissing over nemen. De ge meenteraad debatteert maandag e financiële situatie. Praktijk voor complementaire gezondheidszorg Div. behandelmethodes, o.a. Hoge darmspoeling (colon hydrotherapie) Gezonde darmen zijn de basis voor een goede gezondheid Reinigingskuren Voedingsadvies Kijk op www.naturasana.nl of voor meer informatie neem contact op met Miranda Stobbelaar, tel. 0118-681300. Kerkstraat 6, Koudekerke. Het is bij de wisseling van de lessen dringen op Nehalennia. door Emile Calon MIDDELBURG - Heimwee naar de Churchilllaan. Heimwee naar de oude school waar de Nehalennia- nen nog ruimte hadden. Waar lera ren een eigen lokaal hadden en leerlingen tijdens de pauze ge woon konden zitten. Wie je ook spreekt van de oudere leerlingen en medewerkers van de havo/ vwo-afdeling van de Middel burgse scholengemeenschap Neha lennia, vroeg of laat komt de Churchilllaan ter sprake. Enkele jaren geleden verliet Neha lennia die laan voor het nieuwe onderkomen aan de Breeweg. En dat is iets wat volgens velen nooit had mogen gebeuren. Want het nieuwe schoolgebouw is veel te krap. Het is niet berekend op het aantal leerlingen dat daar nu les krijgt. Het is gebouwd voor achthonderd leerlingen terwijl er nu 970 de les sen volgen. Die overbevolking blijkt overduide lijk tijdens de middagpauze. De au la oftewel kantine puilt dan uit. Het is dan een dringen van jewel ste voor bijvoorbeeld het loket met snacks en voor de automaten met fris en andere zoetigheid. Wie heel veel geluk heeft, kan tijdens een pauze in die aula op een stoel aan een tafel zitten. Het meren deel moet echter staand de meege brachte boterhammen eten, of zoekt ergens in de gangen, buiten of op de omloop rondom de aula een plekje. Op die omloop zitten trouwens opvallend veel jonge leerlingen. Ze zitten daar veilig, weg van het ge woel en gedrang beneden waar toch met name de ouderejaars zit ten. Het dringen voor het loket met snacks is nog niets vergeleken bij het dringen op de eerste verdie ping voor de trappen. Daar is tij dens de wisseling van de lessen absoluut sprake van opstoppingen. Gevaarlijk, omdat jonge leerlingen daar in de verdrukking raken. Biologiedocent Eric Bookelaar vindt het ronduit zielig dat vele scholieren niet eens een fatsoen lijk plekje kunnen vinden om even te eten. Sybren van Wirdum, Jeffrey Ber- wald en Pieter Kremer, leerlingen van A3A, boften gisteren. Het trio veertienjarigen had een tafel om aan te lunchen. Dat was niet omdat ze als een haas naar de aula waren gerend, maar omdat ze voor de pauze een uur vrij hadden. Ze ondervinden niet alleen tijdens de pauzes de nadelen van de popu lariteit van Nehalennia. Omdat de school door de grote toestroom van leerlingen te klein is, moeten ze voor het volgen van de lessen geregeld van hun eigen gebouw aan de Breeweg uitwijken naar de vmbo-afdeling aan de Kruisweg. De school is gebouwd voor 800 leerlingen, terwijl er nu 970 de lessen volgen. Geen van hen komt daar graag, zo vertellen ze. Dat blijkt ook uit de verhalen van Reinier Borghart, Vito de Nooijer en Noor Verkooijen (A6). Deze eindexamenleerlingen vertellen duidelijk dat het daar niet prettig leren is. Marlie Diederen verlangt echt te rug naar de Churchilllaan. Aan de Breeweg moet de lerares Engels het doen met een plankje om haar spullen op te bergen. Op de oude locatie had ze een ei gen lokaal en daar hadden de leer lingen ook veel meer ruimte, zegt ze. Diederen vindt het ook onbegrij pelijk dat de Onderwijswethouder H. van Klinken dinsdag vraagte kens plaatste bij het ruimtegebrek op haar school. „Dat is echt onge looflijk." De lerares Engels krijgt bijval van Nel de Korte. De receptioniste van Nehalennia wijst naar buiten waar het op dat moment droog is. „Nu het niet regent, kunnen de leerlin gen gelukkig tijdens de pauze naar buiten." jroeps- isbewo- ïen koopap- als eersten in ïders krijgen de sleutel van hun appartement tus sen 24 september en 1 oktober. Woningstichting Walcheren heeft nog twee van de 24 woningen over. Gegadigden moeten tussen de vijf- en zeshonderd euro (zon der servicekosten) per maand neer tellen. Bouwgroep Peters legt deze week de laatste hand aan de twee groeps woningen voor ouderen van de Stichting Voor Regionale Zorgver lening. Deze huizen zijn bestemd voor dementerenden en mensen met een lichamelijke aandoening. De twaalf toekomstige bewoners komen uit de Vliedberg (Koudeker ke) en 't Uus (Westkapelle). Zij verhuizen op 1 november naar hun nieuwe kamers. Twee weken daarvoor begint een team van zes tien verzorgenden aan het inrich ten van het nieuwe onderkomen. „Het wordt erg mooi", vertelt A. van Hoepen die afdelingshoofd Woonzorgcentrum De Kreek in Wetstkapelle is vrijwel voltooid. foto Lex de Meester wordt van de SVRZ-woningen aan de kreek. „De ligging aan het water is prachtig. Je hoort dat men sen het jammer vinden dat we uit de kern weggaan. Maar langs de kreek lopen veel wandelaars. Er is genoeg te zien." Op de begane grond van het Kreek gebouw komt een ruimte van Zorgstroom. Deze organisatie le vert thuiszorg aan bewoners die dat nodig hebben en gebruikt De Kreek verder als uitvalsbasis voor de zorg in het dorp. Verder komt er een zaal waarin activiteiten plaatsvinden voor bewoners van De Kreek en voor Westkappelaars. Met maaltijden van Zorgstroom wordt een Open Tafel opgezet. De ruimte zal ook gebruikt worden als consultatiebureau voor het dorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24