Zeeland PZC 21 Hek tegen vandalisme op volkstuin Langere parkeertijden Vers Kristian De in bloemlezingT WALCHEREN 29 Wij geven u de helft cadeau! Proef met elastische dijkversterking Woensdag 12 september 2007 Tijdelijke concerthal voor filmfestival Tip? redwalch@pzc.nl Kweeklust heeft al jaren last van brandstichting, vernielingen en diefstal. door Maurits Sep MIDDELBURG - Vier tot vijf branden in het laatste jaar. En regelmatig ka potgeslagen broeiramen, vernielde gewassen en gestolen gereedschap pen. Het wordt hoog tijd dat er eindelijk een stevig hek komt rond de volkstuinen aan het Griffioen- pad, vindt de Middelburgse volks tuinvereniging Kweeklust. Kweeklust vroeg de gemeente in mei om een hek. Het college van B en W heeft gisteren besloten de helft van de kosten te vergoeden, als het maar niet meer wordt dan ïo.ooo euro. Secretaris Leendert van der Vlies van Kweeklust is ver heugd over het besluit. „Want mensen zijn het vandalisme echt beu. Sommigen lopen te huilen als er weer iets is vernield." Maar zo'n hek rond het complex aan het Griffioenpad is duur; Van der Vlies schat tien- tot twintigdui zend euro. „Het is ook een lang hek, vijfhonderd meter. Het moet van dik gaas zijn, met prikkeldraad erbovenop en maar één toegangs hek. Nu hebben we alleen een heg en vijf vrij toegankelijke poortjes. Het is er 's avonds ook aardedon ker, dus vandalen kunnen zich makkelijk verstoppen. De politie komt best regelmatig langsrijden, maar die kan dan ook niets zien." Kweeklust kampt al jaren met van dalisme. Op vrijwel alle zeven com- Een hek rond de volkstuin aan het Griffioenpad kost tien- tot twintigduizend euro. De gemeen te Middelburg en de volkstuinver eniging willen de kosten delen. plexen in Middelburg en Sint Lau rens, zegt Van der Vlies. In Sint Laurens wordt het minste vernield omdat dat complex rustig ligt. Een aantal andere terreinen zijn omge ven door hekken, dus daar valt het ook wel mee. Maar met name het Griffioenpad is vaak doelwit. „Het laatste jaar alleen al zijn er vier tot vijf branden gesticht. En het laatste half jaar zijn vijftien broeiramen van mijn kas kapotge slagen. Die kosten vijftien euro per raam. En je gewassen zijn ook met een weg, want door die glassplin ters zijn ze niet meer te gebrui ken." Van der Vlies heeft zijn serre nu voorzien van stalen platen. „Als kas heb ik er niks meer aan. Maar ja, ik moet wat En als ik de ramen vervang, zijn ze zo weer ka pot. Ik gebruik hem nu maar als opslagplaats." Van der Vlies is gepensioneerd en brengt elke dag wel een paar uur door op zijn volkstuin. „Het is een hobby waar je mee vergroeid raakt. Ik noem dat vandalisme daarom ook zinloos geweld. Er val len weliswaar geen slachtoffers bij, maar het doet wel veel pijn." Wie de branden stichten en de ver nielingen en diefstallen plegen, weet hij niet. „Ik heb vage ideeën maar als ik geen bewijzen heb, zeg ik niks. We hebben het neergelegd bij de politie, maar daar gelden ook andere prioriteiten." De volkstuinvereniging zal nu moeten zoeken naar geld om de andere helft van de kosten voor een hek te kunnen betalen. Dat is een behoorlijke aanslag, beseft Van der Vlies. „Misschien moeten we een lening afsluiten. Of het ver rekenen via de contributie of de pachtgelden. Maar ik denk dat we er wel uit komen." middelburg - Het was al één van de mooiste straatjes d van de stad. Na de recente opknapbeurt van zowel de eeuwenoude en monumentale hardstenen stoepen als LW1 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. vlissingen - Speciaal voor filmfes- tivalgangers stelt de gemeente Vlis singen haar parkeerkelder van de Fonteyne langer open tijdens Film by the Sea 2007. Bezoekers aan de stad kunnen er zondag parkeren tussen 9.00 's ochtends en 2.00 uur 's nachts. Maandag 17 september tot en met zaterdag 22 september kunnen ze er hun auto neerzetten tussen 7.30 en 2.00 uur en op de laatste festi valdag is de kelder geopend van 9.00 tot 24.00 uur. Gedicht elfjarige Souburger opgenomen in kinderpoëziebundel. oost-souburg - Dat zijn gedicht drie jaar geleden werd opgenomen in de bundel van school, vond Kristian Dekker toen al een verras sing. Dat het nu in de bloemlezing van Gerrit Komrij voorkomt is dat nog meer. ik was aan het varen met mijn bootje plots een rots en mijn bootje legde het loodje Mijn bootje heet het gedicht dat Kristian D< hij in grof een dichjf&Gj de Tweeg moest nog ge moest - bedac. Het bundei, v GerritS veel m< De mooi I nieuwe b poëzie in 1 dat komende daarin komt staan. „Ik ken maar ik ben er wu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23