Meningen WADDENCRUISE KRAS IM L boek online of bel 0900 - 9697 PZC Dinsdag 11 september 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Kattendijke Graag wil ik reageren op de in mijn ogen negatieve berichtgeving in de PZC (onder andere op 28 au gustus) over Kattendijke, ons mooie dorpje aan de Oosterschel- de. Velen zullen het met mij eens zijn, dat het hier fijn wonen is. Enkele feiten: op loopafstand van de Oosterschelde, veel fiets- en wandelmogelijkheden, 1 nieuw bouwwijk en een wijk die gereali seerd wordt, een basisschool met gemotiveerde leerkrachten en een peuterspeelzaal, een kindvriende lijk dorp waar kinderen nog heer lijk op straat spelen, speelmogelijk- heden voor jong en oud, een rus tig gelegen, omheinde speeltuin voornamelijk voor de kleintjes, ca fé met eetgelegenheid, muziekvere niging, vele galerieën, 4 kilometer van Goes en Kapelle, sportcentra in de buurt, inwoners die iets voor het dorp ondernemen (o.a. Katten- diekse Dag), etc. De negatieve uitla ting dat er geen BSO geregeld zou zijn, is geheel uit zijn verband ge rukt. De animo is NU nog te ge ring. Toekomstig zal dit zeker bin nen het dorp geregeld worden. Henriëtte Weststrate Dorpsstraat 29, Kattendijke Grote jongen Op 6 september passeerde de Cos- co Asia de rede van Vlissingen op weg naar Antwerpen. Met bewon dering heb ik in de PZC van 7 sep tember gelezen dat de Scheepvaart dienst Westerschelde bij monde van de hoofdverkeersleider er niet meer van opkijkt dat een contai nerschip een lengte van 300 meter of meer heeft, maar de Cosco Asia met een lengte van 347 meter was wel 'een grote jongen'. Het is dan ook een hele geruststelling en goed om te weten dat het deze dienst is die er zorg voor draagt dat ook dit soort reuzenschepen veilig hun weg op de Westerschel de kunnen vinden. M.F. van Eekhout Oranjedijk 56, Vlissingen. Nazomerfestival Tijdens de slotavond van het Zee land Nazomer Festival op het Ab dijplein in Middelburg begreep ik waarom de bezoekersaantallen te ruglopen. Als oud-Middelburgse was ik vanuit Rotterdam afgereisd om de band Zita Swoon te beluis teren. Na 15 euro betaald te heb ben, werd ons meegedeeld dat de band had verzocht tijdens het con cert geen consumpties te verstrek ken. Nog vóór het concert spoed den wij ons naar de bar, waar een rij wachtenden stond. Wij hebben nooit een drankje kunnen kopen. Het concert zou beginnen. Daarop besloten wij ons geld terug te vra gen. En wij waren niet de enigen! Onder de verontwaardigde en bo ze bezoekers bevond zich ook een groep Belgen. De festivaldirecteur stuurde ons nog als een Koning Kunst weg met de woorden dat dit een kunstfestival betrof en dat wij drankjes maar ergens in een café moesten nuttigen. Wij stonden perplex en de Belgische bezoekers zwoeren dat zij nooit meer naar Middelburg afreizen. Het ZNF wordt gesubsidieerd met belasting geld. Ik hoop dat door de teruglo pende bezoekersaantallen de subsi die wordt herzien en Koning Kunst uit zijn ivoren toren moet af dalen om gehoor te geven aan het 'volk' dat zeker wel van kunst en cultuur houdt. Marianne Klerk Snoekstraat 32a, Rotterdam Natuurcompensatie De Milieufederatie is ontevreden, zij vindt, dat er meer natuurcom pensatie moet komen (PZC 7-9). We kunnen regelmatig in de krant lezen, hoe er met de gecompen seerde gebieden omgegaan wordt: verschraling (goede bovenlaag ver wijderen) en putten en plassen aanleggen. Onderhoud wordt gedaan door 'begrazing' met run deren. Deze dieren zijn te bekla gen: naast onkruid is er weinig te grazen. Hebben deze runderen minder schadelijke uitstoot, dan melk producerende koeien die op stal zouden moeten blijven om het milieu minder te belasten? De 'nieuwe natuur', dat zijn vooral ge bieden waar onkruid (distels, St. Ja- cobskruid) weelderig groeit en is ideaal voor allerlei ongedierte: o.a. teken, dazen, ganzen en vossen. Doordat er al overal zulke gebie den liggen kunnen zij en de ziek tes die zij veroorzaken zich gemak kelijk en snel over grote gebieden verspreiden. Stop met het aanleg gen van deze gebieden, respecteer de aanwezige natuur en laat het onderhouden door specialisten: onze boeren, deskundig en effi ciënt. P.Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Parkeren Middelburg Middelburgers moeten binnenkort fors meer gaan betalen voor hun parkeerplaatsje. Een grond voor de ze verhoging is niet aanwezig. Het lijkt een soort ongecontroleerde WOZ-verhoging maar dan voor stukjes parkeergrond. Maar het kan natuurlijk altijd nog gekker; Neem de wijk Veldzicht, een uiter mate rustige wijk, met een keur aan nooit bezette parkeerplaatsen. De wijk moet 'blauw' worden zegt de gemeente omdat in toenemen de mate stadsbezoekers hun voer tuig in Veldzicht parkeren. De be woners gaan dan in hun buidel tas ten, net als in de binnenstad, dag jesmensen kunnen niet langer dan twee uurtjes blijven. Zowel door de week als in het weekeinde is hier altijd voldoende parkeergele genheid. Dus welkom stadsbezoe kers! Echter, de stadsbezoekers zul len het wel uit hun hoofd laten de auto in Veldzicht te parkeren, de buurt is voor onbekenden erg moeilijk te vinden, het moet wel heel raar lopen wil men niet twee maal voor een open brug en twee maal voor een gesloten overweg wachten,tel hierbij tweemaal een kwartier lopen en er blijft niets meer van je uitje over. Nee, ge meente Middelburg, het gaat al leen maar om de centjes, kan de put weer een stukje mee gedempt worden. J. de Jong A. van de Vennestraat 13, Middelburg 8-daagse riviercruise 8-daagse riviercruise Riviercruise per comfortabel MS Prinses Christina Slechts 1 vertrekdatum! Verzorging o.b.v. volpension!^ In prijs verlaagd' vanaf vanaf Ttf'iïli't lM-u Ontdek het prachtige en glooiende landschap langs de Rijn en de Moezel met KRAS! We brengen u o.a. naar Koblenz met de rotsvesting Ehrenbreitstein, het pittoreske Cochem, wijn stadjes Boppard en Rüdesheim, het eeuwen oude Andernach en via Königswinter naar Domstad Keulen. Dit wordt op en top genieten van de Duitse gastvrijheid! MS PRINSES CHRISTINA***+ De ongedwongen sfeer, gezellige bar, het heer lijke restaurant en de rustige lounge maken uw cruise vast en zeker tot een succes! INCLUSIEF: 7 nachten verblijf op het MS Prinses Christina***+ in een 2-persoonshut op het benedendek, verzorging aan boord op basis van volpension (beginnend met het diner en eindigend met het ontbijt), vervoer naar en van Keulen per comfortabele bus. Oktober 6 €438 Oktober 13 €399 Toeslagen: reserveringskosten 30 per boeking (verplicht). Overige prijzen zijn per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25358 Op vakantie in eigen land! Deze heerlijke cruise per MS Diana*** start in Arnhem en vaart langs Wijk bij Duurstede naar onze bruisen de hoofdstad Amsterdam. Via Zaanstad en Alkmaar varen we de Waddenzee op. Na een bezoek aan Texel varen we over het IJsselmeer naar Enkhuizen. Via het traditionele Hoorn, Volendam en Hanzestad Deventer bereiken we uiteindelijk Arnhem, waar we ontschepen. MS DIANA*** Dit bijzonder geliefde schip beschikt o.a. over een bar, restaurant, lounge en zonnedek. INCLUSIEF: 7 nachten verblijf op het MS Diana*** in een 2-persoonshut op het bene dendek, verzorging aan boord op basis van volpension (beginnend met het diner en ein digend met het ontbijt). September 30 399 Toeslagen: reserveringskosten 30 per boe king (verplicht). Prijs is per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25351 waarom zou je verder zoeken lüii'i11"1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9