Vlaanderen blijft bij België Immigratie onder vuur door neonazi's BUDGET 8 Dinsdag 11 september 2007 PZC Vlaams parlement is tegen referendum over onafhankelijkeheid. door onze correspondent Pascaie Thewïssen BRUSSEL - België barst (nog) niet. Het Vlaams parlement heeft giste ren een voorstel voor een referen dum over Vlaamse onafhankelijk heid van de extreemrechtse Filip Dewinter - Vlaams Belang - ver worpen. „Een meerderheid van de Vlamingen ziet nog steeds de meerwaarde van dit land, wij zijn geen separatisten", zei het liberale parlementslid Patricia Ceyssens. Het Vlaams parlement voerde op verzoek van Dewinter een spoed debat over de moeizame regerings onderhandelingen. „Die duren nu al 92 dagen en er is nog steeds geen oplossing in zicht. Elke dag opnieuw bewijst het federale sys teem zijn onwerkbaarheid. Wat we meemaken, is de doodstrijd van de terminaal zieke patiënt Bel gië, het is tijd om euthanasie toe te passen. De enige oplossing voor deze knoeiboel is het uitroepen van de onafhankelijkheid", oreer de Dewinter voor de massaal aan wezige (internationale) media. Inspiratie putte Dewinter onder meer uit het omstreden nepjour- naal dat de RTBF eind vorig jaar uitzond. Onder de titel 'Bye Bye Belgium' meldde de Franstalige omroep in een extra nieuwsuitzen ding dat Vlaanderen de onafhanke lijkheid had verklaard. Als het aan Dewinter ligt, zou dat realiteit worden. De andere par tijen voelden daar niks voor. „Staat het land op splitsen? Nee", zei Ceyssens, „alleen in de natte dromen van mensen als Dewin ter." Mieke Vogels van Groen! verweet Filip Dewinter pleit voor 'euthan- sie van België' naar aanleiding van de slepende regeringsonder handelingen. Het Vlaams parle ment is tegen afscheiding. Dewinter maar ook politici als Bart de Wever van de Nieuw-Vlaamse Alliantie die sa men met de christendemocraten een kartel vormt, de spanningen in het land op de spits te drijven met 'hun superioriteitsgevoel en gezwaai met vaandels'. De Vlaamse ministerpresident Kris Peeters, die zich de voorbije maanden afzijdig hield in de dis cussie over het einde van België, benadrukte dat hij voor een goed en krachtig beleid voor Vlaande ren is. „Op dit moment telt ons land negen bevoegde ministers voor gezondheidszorg. Dat is wat veel van het goede. Wat nodig is, is een staatshervorming. Dat is niet het probleem maar juist een deel van de oplossing." Peeters verwees naar de Franstali- gen die zich met hand en tand ver zetten tegen het overhevelen van meer bevoegdheden naar de deel staten en op die manier de vor ming van een nieuwe centrum rechtse regering dwarsbomen. Tweede ronde nodig in Guatemala CUATEMALA-STAD - De sociaalde mocraat Alvaro Colom en de recht se oud-generaal Otto Pérez Molina hebben de beste resultaten ge haald in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Guate mala. Geen van de kandidaten behaalde zondag de minimaal vereiste 50 procent van de stemmen om di rect het nieuwe staatshoofd te wor den. Daarom treffen Colom en Pérez Molina elkaar in een tweede ron de op 4 november. Tiener zaaide dood en verderf in Algerije DELLYS - De zelfmoordaanslag die zaterdag in de Algerijnse haven stad Dellys aan zeker dertig men sen het leven kostte, blijkt het werk te zijn geweest van een tie ner. Volgens de moeder van de 15-jarige Nabil Belkacemi was haar zoon meegenomen door leden van Al Qaida. „Hij had de nacht in de moskee doorgebracht en daar na is hij verdwenen." Hij had haar nog opgebeld. „Mama, ik ben bang", zei hij. „Ik wil vluchten, maar ik ben bang dat ze jou dan vermoorden." Belangrijke drugsbaron Colombia gearresteerd BOGOTA - De Colombiaanse autori teiten hebben gisteren de belang rijkste drugsbaron van het land ge arresteerd. De arrestatie van Diego Leon Montoya, de leider van het machtige drugskartel Norte del Val- le, vond plaats in het zuidwesten van het land. Montoya, ook be kend als Don Diego of de Baas der Bazen in de Colombiaanse onder wereld, wordt ervan verdacht ton nen cocaïne te hebben geprodu ceerd voor de Amerikaanse markt. Montoya was een van de meest ge zochte personen in Colombia. Dagelijks drieduizend zelfmoorden in wereld GENEVE - Elke dertig seconden pleegt er iemand zelfmoord. Dat betekent dat elke dag wereldwijd bijna drieduizend mensen de hand aan zichzelf slaan. Dit blijkt uit een rapport dat de Wereldge zondheidsorganisatie (WHO) gis teren publiceerde. Naast het hoge aantal daadwerke lijke zelfmoorden zijn er elke der tig seconden ook nog eens twintig mensen die een poging tot zelf moord doen, maar er niet in sla gen. De meeste zelfmoorden ko men voor bij zestigplussers. Schade na twee aardbevingen op Java JAKARTA - Een tweetal aardbevin gen heeft gisterochtend op het In donesische eiland lava schade ver oorzaakt. De twee lichte bevingen, met momentmagnitudes met een kracht van respectievelijk 4,5 en 4,6, troffen een gebied achthon derd kilometer ten oosten van Ja karta. Hoewel de epicentra zich op slechts tien kilometer diepte be vonden, was de schade niettemin aanzienlijk. Muren scheurden en mensen renden in paniek de straat op. Zeker dertien mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen. Duizenden stammen verloren in Noordzee JUIST - Een Duits vrachtschip heeft zondag vlakbij het Duitse Wadde neiland Juist duizenden boom stammen verloren. De houten ob stakels zijn een gevaar voor de scheepvaart op de Noordzee, aldus de Duitse autoriteiten gisteren. Het gaat om drieduizend boom stammen met een lengte op lopend tot 5 meter. Een schip heeft al 150 boomstammen ingeza meld en naar Cuxhaven op het vas teland gebracht. luist ligt op 30 kilometer van de Nederlandse territoriale wateren. Israël schrikt op door arrestatie van acht Russische immigranten JERUZALEM - In Israël is een politiek debat opgelaaid over de immigratiewetten. De aanleiding is de arrestatie van acht neonazi's. Het zijn allemaal Russische immi granten in de leeftijd van 16 tot 2r jaar. De acht jongeren hadden het ge munt op religieuze joden, drugs verslaafden, homoseksuelen en immigranten. Israël heeft geen wet die antisemi tisme verbiedt, simpelweg omdat het ondenkbaar was dat zoiets ooit zou voorkomen in de Joodse staat. De Israëlische immigratiewet leunt op de nazidefinitie van een Jood, zoals in de Neurenberger rassenwetten uit de jaren dertig van de vorige eeuw beschreven wordt. Wie toen Joods genoeg was om te worden vermoord door het naziregime, is nu loods ge noeg om Israëlisch staatsburger te mogen worden. Meer dan een miljoen mensen uit de voormalige Sovjet-Unie maak ten gebruik van dit recht en ver trokken naar Israël in de jaren ne gentig. Velen hebben slechts Jood se voorouders. Volgens het Israëli sche ministerie van Immigratie en Integratie achten meer dan drie honderdduizend mensen uit deze groep mensen zichzelf niet-Joods. De leider van de Israëlische neona zi's, de 19-jarige Eli Buanitov, alias 'Eli de Nazi', is een extreem voor beeld hiervan. Rechercheurs von den in e-mailberichten op zijn computer teksten als 'Ik wil geen kinderen krijgen. Mijn opa is half loods, dus dit ettertje krijgt geen voorvaderen met ook maar een druppel Joods bloed in zijn lijf. Volgens zijn moeder is haar zoon mede ontspoord door de veel voorkomende discriminatie van Russische immigranten. „Hij stop te met school toen hij door Ara bieren in elkaar werd geslagen en de politie niets deed." De arrestatie van acht jonge, Russische immigranten die neo nazi zijn, heeft een politiek de bat in israël over de immigratie- wetten doen oplaaien. BETER ZIEN, HET SCHERPST GEPRIJSD. 'Vraag haar do voorwaarden. „r. V ns CO-.GO,. A £."0« GO—, CX C-Ö-- ytïr- V. ->• «öo 6Q S;-r— I Cj®- K- I M J/-V 6X2!- Ê33* LEESBRIL €39 ENKELVOUDIGE BRIL €39 MULTIFOCALE BRIL €139 CONTACTLENZENtyjjr.) €69

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8