De Zeeuw bewaakt de balans in Oranje Blessure Sneijder aan enkel Siemerink selecteert de vier beste Nederlandse ruiters strijden weer tennissers die Nederland heeft K. r. tegen degradatie uit Super League 34 Dinsdag 11 september 2007 PZC Middenvelder mist mogelijk duel met Albanië. katwijk - Bondscoach Marco van Basten weet nog niet of hij mor genavond tijdens de uitwedstrijd in de EK-kwalificatie tegen Alba nië over Wesley Sneijder kan be schikken. De middenvelder raakte gisteren op de training in Katwijk geblesseerd aan zijn enkel. Sneijder liep de kwetsuur op tij dens een duel met Mario Melchi- ot. Rafael van der Vaart leek volle dig hersteld van een kuitblessure. Hij werkte de training zonder pro blemen af Van Basten oefende gisteren geen partijspelletje. Zo bleef het onzicht baar met welke ploeg hij tegen de Albanezen wil starten. De bonds coach overweegt om zijn basiself tal voor het gewonnen duel van za terdag tegen de Bulgarije (2-0) op enkele posities te wijzigen. Van Basten hecht niet zo veel waarde aan het gezegde over een winnende ploeg die je nooit moet wijzigen. De bondscoach houdt lie ver vast aan zijn eigen visie, die hem al weken vertelt dat het ver standig is om tegen Albanië met een aantal andere spelers te begin nen. „Richting Albanië zullen we wisse len waar we wisselen kunnen", verklaarde de bondscoach direct nadat hij zijn basisploeg van de ge wonnen wedstrijd tegen Bulgarije met complimenten had overladen. „We willen twee keer een zo fris mogelijke groep binnen de lijnen brengen, in het verleden zijn twee interlands binnen vier dagen erg belastend gebleken. Zeker nu de onderlinge verschillen tussen de spelers heel klein zijn, moet je goed afwegen wie je tegen Albanië het veld instuurt. We moeten ook niet vergeten dat Albanië al tien dagen alles op het duel met Oranje heeft kunnen zetten. Die zijn er helemaal klaar voor." Demy de Zeeuw valt in de smaak bij bondscoach Marco van Basten en Johan Cruijff. foto Marcel Antonisse/ANP Middenvelder van AZ krijgt het vertrouwen van Van Basten. door Jochem Lippmann KATWIJK - Al sinds zijn aanstelling als bondscoach speurt Marco van Basten naar een controlerende middenvelder die voor balans in het Nederlands elftal kan zorgen. Wat betreft Johan Cruijff kan zijn protégé de zoektocht staken. „Demy de Zeeuw zorgt voor even wicht", constateerde de adviseur van de technische staf van Oranje na de winst op Bulgarije (2-0.). Van Basten posteerde de afgelopen drie seizoenen liefst dertien spe lers vlak voor beide centrale verde digers. Wat de bondscoach ook probeerde, hij moest steeds maar weer constateren dat de balans op het middenveld ontbrak. Ook de aanvoer naar de aanvallende spe lers bleef slecht verzorgd. „Dat is natuurlijk doodzonde", stelt De Zeeuw. „Want juist voorin hebben we zulke goede voetballers lopen. Die jongens moeten zo veel mogelijk de bal krijgen. Ik hoop dat ik nog vaak de kans krijg om daaraan bij te dragen." De AZ-speler won in 2006 met Jong Oranje de Europese titel. De laatste vier interlands mocht hij van bondscoach Marco van Basten ook het evenwicht bij de belang rijkste nationale voetbalploeg be waken. „Daar spreekt veel vertrou wen uit", aldus De Zeeuw. „Ik zie ook dat Seedorf soms op de bank moet beginnen. Dat was vorig sei zoen de beste middenvelder in de Champions League. Hij niet en ik wel. Dat is voor veel mensen raar. Daarom wil ik ook benadrukken dat niemand ons moet vergelijken. Hij komt denk ik eerder in aan merking voor de aanvallende posi ties op het middenveld." De Zeeuw moet van de bonds coach defensief denken. Het ontlas ten van beide centrale verdedigers in de spelopbouw behoort ook tot zijn takenpakket. „Hopelijk kiest de bondscoach woensdag tegen Albanië weer voor mij", zei De Zeeuw. „Maar het zou ook kunnen dat hij de voorkeur geeft aan een aanvallend middenveld. Misschien heeft hij al leen wel tegen de echt sterke tegen standers behoefte aan mij. Het is in ieder geval goed om te weten dat het middenveld met mij als controleur tegen Bulgarije goed heeft gefunctioneerd." Oranje zonder Wassen in Davis Cupduel met Portugal. door Jeroen Mascini ROTTERDAM - De vier hoogst geno teerde Nederlandse tennissers op de wereldranglijst vormen het Da- vis Cupteam dat vanaf volgende week vrijdag in Rotterdam Portu gal ontvangt. Dat betekent dat ten opzichte van de nederlaag tegen Groot-Brittannië in april dubbel- specialist Rogier Wassen ont breekt. Bondscoach Jan Siemerink maakte gisteren het team bekend dat de Portugezen zal bestrijden in de tweede ronde van de play-offs in groep 1 van de Europees/Afrikaan- se zone: Robin Haase, Raemon Sluiter, lesse Huta Galung en Peter Wessels. „Dit zijn de beste tennissers die we hebben", zei Siemerink. „Boven- Jan Siemerink dien heb ik nu vier kandidaten voor het enkelspel en kunnen ze al le vier goed dubbelen." Over Was sen zei hij: „Ik heb in Birmingham met Rogier gesproken over wat ik van hem verwacht. Daar heeft hij aan gewerkt, maar dat was niet vol doende." Een nederlaag tegen Portugal zou het Nederlands team zo'n beetje in de kleuterklas van het mondiale tennis brengen. „Het is een must dat we in deze zone blijven", aldus Siemerink, die waakt voor onder schatting van de Zuid-Europeanen, hoewel ze op de wereldranglijst flink achterlopen bij de Nederlan ders. Kopman Frederico Gil staat 158e op de ATP-lijst, en de nummers twee tot en met vier zitten niet eens bij de beste 700 van de we reld. Haase staat 104, Sluiter 121, Huta Galung 184 (met stip geste gen na zijn zege in Alphen aan den Rijn) en Wessels 208. Siemerink: „Ik heb die Gil een paar maanden terug in actie gezien en het is een goede speler. Onze jongens moe ten hun beste tennis laten zien om hem te verslaan." Europees kampioen staat op zorgelijke zesde plaats. ERMELO - Voor het derde achter eenvolgende jaar gaan de Neder landse springruiters deze week naar Barcelona om daar zondag het verblijf in de Samsung Super League veilig te stellen. Net als in de twee voorgaande edities ver toeft Nederland in het onderste deel van het klassement. Bondscoach Rob Ehrens ver trouwt daarbij op driekwart van de ploeg die bijna vier weken ge leden in Mannheim Europees kam pioen werd. Het is hetzelfde trio (Jeroen Dubbeldam, Albert Zoer en Gerco Schroder) dat vorig jaar in Aken, toen aangevuld met Piet Raijmakers, wereldkampioen werd. Een maand geleden was de jonge Vincent Voorn de vierde ruiter van de ploeg, maar de zoon van Al- bert Voorn vindt het welletjes dit seizoen. Altnans voor zijn paar den, die al in het voorseizoen voor de Nederlandse ploeg reden in de eerste Super League-wedstrijden. Voorn heeft Alpapillon Armanie en Gestion Priamus Z op rust ge zet. Naast voornoemd drietal neemt Ehrens ook Willem Greve (Haaks bergen) en Gerco's broer Ben Schroder (Tubbergen) mee naar Spanje. Nederland staat op de zes de plaats in het tussenklassement, met alleen Frankrijk en Zweden achter zich. Aangezien in de finale wedstrijd dubbele punten te ver dienen zijn voor de landenploe gen, kan Nederland theoretisch ge zien nog stijgen naar de tweede plaats, achter het onaantastbaar lei dende Duitsland, maar ook zak ken naar de laatste plek. De Nederlandse ruiterploeg moet in Barcelona degradatie uit de Super League zien te voorko men. In de tussenstand staat Oranje zesde van de acht. Pfoteq

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54