RED ONZE PZC Vraag naar kinderopvang groeit snel 1 HERTOGIN HEDWI6E Weigeren vergunning oud pand was terecht 26 21 26 Bejaarde man gebruikt vuisten Telefoon cfwm i\A/PKi ni iix/pI A\in jvflU VY Cl 4 -L/LJ IV tlL./XI N L Ontpolderen snijdt in de Zeeuwse ziel Energienota van provincie is ambitieus Dinsdag 11 september 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Twee aanbieders van buitenschoolse opvang in de regio. door Esme Soesman Z1ERIKZEE - De markt is klein; het aanbod vooralsnog groot. Sinds dit schooljaar zijn er twee organisaties die buitenschoolse opvang aanbie den op Schouwen-Duiveland. Met - tot nu toe - 44 aanmeldingen geldt Kinderopvang De Bevelan den als grote groeier. Obase, het bestuur van openbare basisscholen op Schouwen-Duive land, is voor de zomervakantie met deze organisatie in zee ge gaan. Op dit moment is het rondje informatiebijeenkomsten langs al le twaalf openbare basisscholen nog in volle gang. Dat er desondanks al zoveel aan meldingen binnen zijn, verrast Obase-directeur E. de Keijzer. Scholen zijn wettelijk verplicht om buitenschoolse opvang te rege len, onder meer om de arbeidsmo biliteit te vergroten. „Maar dat moet groeien. Daar gaat al snel twee jaar overheen", verklaart hij zijn verbazing over de snelle groei die de cijfers laten zien. De infor matiebijeenkomsten moeten ouders informeren over aanbod en insteek van De Bevelanden; een organisatie die (Zeelandbreed) zo'n vierduizend kinderen in het bestand heeft. Uitgangspunt van de organisatie is dat er opvang in of nabij school wordt aangeboden. Desnoods in Kinderopvangorganisaties KOOS en De Bevelanden hanteren ver schillende uitgangspunten bij het opzetten van buitenschoolse op vangvoorzieningen. een aanbouw of mobiele unit. „Be langrijk is dat school door kinde ren als fijne en veilige omgeving wordt ervaren. Mét allerlei facilitei ten", licht De Keijzer de zienswij ze toe. Het Welzijnshuis Schouwen-Dui veland, tweede aanbieder van bui tenschoolse opvang in deze regio, is precies de tegenovergestelde me ning toegedaan. Onder de - nieuw geïntroduceerde - naam KOOS ver zorgt deze organisatie peuterspeel- zaalwerk, dagopvang en - op vier locaties - buitenschoolse opvang. Dat laatste onder meer in op dracht van Radar, koepel van chris telijk basisonderwijs op Schou wen-Duiveland. Die opvang moet juist plaatsvin den in een andere omgeving dan de schoolomgeving, geeft Welzijns huisdirecteur J. Coumou het uit gangspunt van zijn organisatie weer. Hij verwijst ter illustratie naar de opvang die de familie Boot voor het Welzijnshuis op een boerderij in Brijdorpe biedt. „Een andere uitdagende omgeving na school, maar ook in vakanties." Met KOOS legt het Welzijnshuis zich toe op de oprichting van 'kin dercentra'; plaatsen waar peuter speelzalen, dagopvang en buiten schoolse opvang in één pand zijn ondergebracht en geïntegreerd. Zo kan ook flexibeler met tijden en dagen worden omgegaan, blikt Coumou in de toekomst. Vrijdag wordt in Scharendijke het eerste kindercentrum geopend. Dat Obase voor De Bevelanden heeft gekozen, vindt Coumou spij tig. „De markt hier is te klein om twee organisaties commercieel draaiende te kunnen houden. Nu krijg je versnippering, terwijl het draagvlak al zo kwetsbaar is." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. OUDDORP - Een 74-jarige inwoner van Goedereede is zondag opge pakt nadat hij aan de Hofdijksweg in Ouddorp een 32-jarige vrouw en haar 38-jarige man had gesla gen. Tijdens een wandeling kreeg het tweetal woorden met de verdachte over het recht van overpad. De man begon daarop te slaan. Toen gealarmeerde politiemensen hem wilden aanhouden, verzette de man zich heftig. Ook vernielde hij opzettelijk een telefoon van de po litie. Hij is aangehouden en inge sloten. Rechter geeft gemeente gelijk, plannen waren niet duidelijk genoeg. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland heeft terecht geen vergunning afgegeven voor de re novatie van het pand aan de Vis- straat 17 in Zierikzee. Dat heeft de rechtbank in Middelburg bepaald. De eigenaren vroegen eind 2005 een monumentenvergunning aan om het huis, dat in slechte staat verkeert, op te knappen. Dat was verplicht omdat het pand op de monumentenlijst staat. De ge meente weigerde de vergunning na een paar maanden omdat ze vond dat de plannen onvoldoende duidelijk waren. De rechtbank kan zich dat wel voorstellen. Restauratiearchitect P. van Traa uit Zierikzee, die namens de eigena ren het woord voert, toonde zich eerder verbijsterd over de afwij zing en de tijd die de gemeente no dig had om daartoe te komen. Hij stapte naar de rechter. Na vragen van de CDA-fractie gaf wethouder R. van der Wekken toe dat de zaak geen schoonheidsprijs verdiende. De eigenaren hebben inmiddels een nieuwe aanvraag ingediend. De gemeente vindt ook die echter onvolledig en heeft opnieuw om aanvullende gegevens gevraagd. Tip? redactie@pzc.nl Geen grotere ergernis in het dage lijks leven dan de sprekende com puter, vindt die Vlissingse. Met tegenzin draaide ze dan ook een 0800-nummer van deze krant om een bezorgklacht te melden. De vraag van de compu ter of ze een mens wilde spreken, klonk haar als muziek in de oren. Maar wat er kwam, geen vriendelijke medewerker. „Bent u ook zo'n puzzelliefheb ber? Bestel dan nu puzzelpark en geniet van üüüren puzzelple zier", ratelde de computer aan één stuk door. Na 25 minuten wachten, verbrak de Vlissingse geïrriteerd de verbinding. Je zou er inderdaad een puzzelboek bij nodig hebben", zuchtte ze. In de Theo Thijssenschool in Zierikzee is Kinderopvang De Bevelanden deze maand al begonnen met buitenschool se opvang. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43