RED ONZ-t PZC Waterbekkens aan A58 bij Kapelle •HERTOGIN HEDWI6E De beste eerste hulp komt uit Middelburg :N 26 21 26 1 Licht op groen voor De Zwake Telefoon Zelfs vierkante moeren terug in Borselse travaijes Ontpolderen snijdt in de Zeeuwse ziel Energienota van provincie is ambitieus Dinsdag 11 september 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Gebied van anderhalve kilometer bij een kleine kilometer gereserveerd. door Harmen van der Werf KAPELLE - Waterbedrijf Evides laat een landschapsverkenning uitvoe ren naar de aanleg van grote wa terspaarbekkens bij Kapelle. De voorzieningen zijn gepland in de directe omgeving van waterpomp station De Wranghe ten zuiden van rijksweg A58. Al jaren wordt rekening gehouden met de komst van waterreservoirs in het gebied tussen Kapelle en 's- Gravenpolder. Evides heeft in het gebied veel grond verworven. De gemeente Kapelle heeft er in het oude bestemmingsplan buitenge bied uit 1989 ook al ruimte voor ge reserveerd. In het nieuwe bestem mingsplan buitengebied wilde Ka pelle dit schrappen. Er gebeurde toch niks. Evides reageerde. De bekkens zijn in het ontwerp-be- stemmingsplan teruggekeerd. Zelfs groter dan eerst, omdat het project aan actualiteit heeft gewonnen sinds de provincie Noord Brabant af wil van de waterwinning op de Brabantse Wal bij Huijbergen en Ossendrecht. Het hangt van de onderhandelin gen met Brabant af of de bekkens bij Kapelle er komen en hoe groot, meldt een Evides-woordvoerster. Inmiddels is al wel opdracht ver strekt voor een studie naar de land schappelijke inpassing van de reser voirs. Architectenbureau Rothui zen Van Doorn 't Hooft en land schapsarchitecten Bosch Slabbers zijn daarmee bezig. De bekkens zullen het landschap tekenen. Een gebied van anderhalf kilometer bij ongeveer een kilome ter is ervoor gereserveerd. De dij ken rondom krijgen een hoogte van 7,5 meter. Locatie waterspaarbekkens ~Coes waterspaarbekkens pompstation De Wranghe - Kapelle 's-cravenpolder - De Raad van Commissarissen van woningcorpo ratie R&B Wonen heeft het licht op groen gezet voor de werkzaam heden aan en rond sporthal De Zwake in 's-Gravenpolder en een nieuwbouwcomplex op de hoek van de Langeweg en het Nazareth in hetzelfde dorp. Aannemer Fraanje uit Lewedorp gaat eind september, begin okto ber aan de slag met De Zwake. Voor de bouw van 33 seniorenwo ningen en drie eenheden met 18 verpleeghuisplaatsen in een schil aan drie zijden van de sporthal is twintig maanden uitgetrokken. De bibliotheek en sportverenigingen die van De Zwake gebruik maken, vonden inmiddels elders onderdak en moeten daar dus zo'n twee jaar blijven. Wanneer de nieuwbouw Lange- weg-Nazareth met 10 appartemen ten voor senioren en 12 studio's voor cliënten van stichting gehan dicaptenzorg Siloah begint, is nog niet helemaal duidelijk. Schrijver uit 's-Gravenpolder heeft de op dracht voor dit project. Een bouw vergunning moet nog worden afge geven. Gezien de omvang zal de bouwtijd in elk geval korter zijn dan bij De Zwake. ZEEUWSE EE WÊBÈ Tipredactie@pzcnl Geen grotere ergernis in het dage lijks leven dan de sprekende com puter, vindt die Vlissingse. Met tegenzin draaide ze dan ook een 0800-nummer van deze krant om een bezorgklacht te melden. De vraag van de compu ter of ze een mens wilde spreken, klonk haar als muziek in de oren. Maar wat er kwam, geen vriendelijke medewerker. „Bent u ook zo'n puzzelliejheb- ber? Bestel dan nu puzzelpark en geniet van üüüren puzzelple zier", ratelde de computer aan één stuk door. Na 25 minuten wachten, verbrak de Vlissingse geïrriteerd de verbinding. „Je zou er inderdaad een puzzelboek bij nodig hebben", zuchtte ze. MIDDELBURG - Het EHBO-team uit Middelburg is zaterdag in het Lim burgse Horst Nederlands kam pioen geworden. Het Rode Kruis organiseerde de wedstrijd. De zes leden van het team moes ten negen opdrachten doen, zoals reanimeren, helpen bij een onge val, het beantwoorden van theorie- vragen en individuele opdrachten. Er deden vierentwintig teams mee aan het Nederlands kampioen schap. Omdat ze eerste zijn gewor den, mogen de Middelburgers vol gend jaar meedoen aan de Europe se kampioenschappen in het Brit se Liverpool. Het team uit Middelburg eindigde de laatste jaren vaker hoog in het eindklassement. In Middelburg zijn ongeveer dertig EHBO-ers ac tief. Ze zijn als vrijwilliger betrok ken bij allerlei evenementen in de provincie. 's-HEER ABTSKERKE - Al zijn vakmanschap zet Ber nard Franse uit Kwadendamme in om van de vier overgebleven travaijes in Borsele weer iets moois te maken. Hij was gisterochtend in 's-Heer Abts- kerke aan de slag om het houtwerk in de paar denhoefstal in te passen. Ko Lokerse, oud-mede werker van de lokale smederij Braam, kwam even Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. kijken. „Zo", prees hij, „het is jullie zelfs gelukt vierkante moeren te pakken te krijgen." Bij de herbestrating van de Kerkring in 's-Heer Abtsker- ke, in de jaren zeventig, wilde gemeente Borsele de travalje nog weg hebben. Smid Ko Braam ver zette zich fel en won. Nu laat Borsele dus alle tra vaijes - in 's-Heer Abtskerke, Oudelande, Kwaden damme en Heinkenszand - restaureren, door Van Liere Service uit Baarland (het staal) en schilders- en afwerkingsbedrijf Franse uit Kwadendamme. Het werk moet dit najaar gereed zijn. Franse gaf alvast een garantie voor de kwaliteit af. „Ik maak het niet meer mee dat dit eikenhout rot wordt." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37