Hulst steunt vrijwilligers Hulster pelgrims halen doel m Nü 3,- korting Vita Combi Schelpen vertellen sprookjes van de 'oude, wijze zee' SUPERAANBIEDING! Uitgebalanceerde doseringen voor uw gezondheid nu in één Daily Pack Z PZC Dinsdag 11 september 2007 25 Plannen moeten zorgen voor meer animo voor vrijwilligerswerk. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil met betere ondersteuning en voor lichting zien te voorkomen dat het aantal vrijwilligers in de komende jaren steeds verder afneemt. Om jongeren enthousiast te ma ken voor vrijwilligerswerk wil de gemeente een plan maken om jeugd tussen twaalf en achttien jaar maatschappelijke stages te la ten lopen. Ook wil de gemeente een plan maken om jongvolwasse nen (18-34 jaar) te stimuleren vrij willigerswerk te doen. Verkeersregelaars die kinderen vei lig laten oversteken, iemand die maaltijden voor tafeltje-dek-je rondrijdt, of de 'hulp-sinterklaas' die kinderharten sneller laat klop pen. Het zijn allemaal voorbeel den van vrijwilligerswerk dat door de gemeente tot nu toe alleen wordt ondersteund met geld in de vorm van waarderings- of stimule ringssubsidies. Hoewel moeilijk in te schatten is hoeveel vrijwilligers er in Oost-Zeeuws-Vlaanderen actief zijn, baseert de gemeente zich op een ruwe schatting van meer dan negenduizend mensen van acht tien jaar of ouder. Dat aantal is af geleid van landelijke cijfers. Het aantal groeperingen in de gemeen te dat zijn bestaansrecht dankt aan de belangeloze inzet van vrijwilli- De gemeente Hulst wil met bete re ondersteuning en voorlichting bewerkstelligen dat er in de toe komst voldoende vrijwilligers en mantelzorgers actief zijn. ger is wel bekend; het zijn er meer dan driehonderd. De gemeente Hulst had nog geen specifieke beleidsnota op het ge bied van het vrijwilligerswerk. Die ligt er nu wel, voornamelijk als ge volg van de invoering per 1 januari dit jaar van de Wet Maatschappelij ke Ondersteuning. De voorlopige nota schenkt niet al leen aandacht aan vrijwilligers. Ook mantelzorgers (mensen die uit bekommernis zorg dragen voor iemand uit zijn of haar omgeving die zorg of hulp nodig heeft) ko men in de nota aan bod. Informa tie van het Netwerk Vrijwillige Thuiszorg leert dat er in de ge meente Hulst minimaal honderd vijftig mantelzorgers actief zijn. Ook de voorlichting en ondersteu ning van die groep wil de gemeen te graag laten verbeteren. De concept-nota 'Waar een wil is, ontstaat een weg' wordt maandag 24 september besproken door de leden van de raadscommissie sa menleving. De commissie komt vanaf 19.30 uur bijeen in het stad huis. In dezelfde bijeenkomst brengt de commissie advies uit over andere welzijnsnota's. Drietal fietst 2400 kilometer en tien mille bijeen voor Kenia. door Harold de Puysseleijr HULST - De drie Hulster pelgrims die voor het goede doel 2400 kilo meter per fiets wilden afleggen naar het Spaanse bedevaartsoord Santiago de Compostela, hebben hun tocht volbracht. Leo Reinarz, Roland de la Ruelle en Gerard de Groot uit Hulst arri veerden afgelopen zaterdag in San tiago de Compostela. De drie spor- tievelingen vertrokken zaterda gochtend 18 augustus uit Hulst. Met hun pelgrimstocht leverden ze niet alleen een persoonlijke prestatie, maar ook een bijdrage aan een goed doel: de projecten van de Hulster Stichting Buru Nyakwere Nederland (SBNN) in Kenia. Ze zamelden tienduizend euro in voor dat doel. Moe maar voldaan bereikten de drie Hulsten aren na 22 dagen de Spaanse bede vaartsplaats. Ze kijken terug op een zeer geslaagde tocht. Natuur lijk was het zwaar bij tijd en wijle. De route liep door de Pyreneeën met daarbij af en toe temperatu ren boven de dertig graden. Materi- aalpech hebben de pelgrims nau welijks gekend; met z'n drietjes re den ze slechts twee keer lek. glazen objecten, die elk hun eigen verhaal van de zee te vertellen hebben, hoog tegen de duinen gesleept en greppels gegraven. De vele belang stellenden deerde dit niet. Ze volgden de schel pen en lagen, knielden of hurkten ernaast om naar gesproken kunst te luisteren. Iedere avond gaan de schelpen in hun houten huisje om de vol gende ochtend met een volgeladen accu weer verhalen te kunnen vertellen. De schelpen liggen nog tot en met morgen in Croede. Dan gaan ze terug naar Amsterdam. „Ze worden verkocht", wist Bruno Doedens, bedenker van het project. „We hebben al ruim honderd opties. De verkoop gaat daarom per loting." foto Peter Nicolai CROEDE - Een half uur voor vloed begon gister middag een noodzakelijke reddingsactie op het strand bij Groede. De zeventig 'fluisterschelpen', aangespoeld op het strand, kregen last van natte voeten. De organisatie had wel rekening gehou den met de getijden, maar zeker niet met de straffe noordwester. In allerijl werden de grote Vita Combi Huid/haar/nagels Pack Conditioneert uw huid en haar en versterkt uw nagels. Voor het behoud van een fris en jeugdig uiterlijk. Vita Combi Weerstand Pack Ondersteunt immuunsysteem van het lichaam. Voor behoud van de gezondheid en meer energie. Verbetert uw geheugen en concentratievermogen. Vita Combi. Eén handige sachet per dag met v meerdere voedings supplementen. op het gehele assortiment Nieuw! Vita Combi'Daily Packs': - Alle basissupplementen in één handige sachet - Eén keer per dag innemen - Voordeliger in gebruik - Eén verpakking bevat 15 zakjes voor 15 dagen Vita Combi Gewrichten Pack Voor aanmaak en opbouw van kraakbeen in gewrichten. Is verzorgend en goed voor de smering van gewrichten. Vita Combi Energie Pack Voor meer kracht en uithoudingsvermogen. Rustgevend en opbeurend in stresssituaties. Dat is nog eens gemakkelijk! Oostburg: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Gent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35