Nevelmachine en molens ^ROfNERW WpCT Evacuatie bij brandje Blaauwe Hoeve Breskens herdenkt GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? Z PZC Dinsdag 11 september 2007 23 Enkele actievoerders protesteren tegen de komst van een woonzorgcomplex in het Spuikompark in Philippine. foto Peter Nicolai Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Terneuzen trekt zeven ton uit om de zuidrand te fatsoe neren. Onbegonnen werk, met een windmolenpark in de buurt. Jarenlang heeft de Stichting Houdt Woonomgeving Koegors- polder Leefbaar geageerd tegen ontwikkelingen die een bedreiging vormden voor de leefbaarheid van de polder ten zuiden van Terneu zen. Gestreden werd tegen Zee land Seaports, provincie en ge meente die het zuidelijk deel van de polder wilden prijsgeven aan glastuinders uit het Wesdand. Bijna negentig hectare zou een glasbedekking krijgen. Gevochten werd tegen Rijkswaterstaat en pro vinciebestuur, die in eerste instan tie acht miljoen kubieke meter ver vuilde specie uit de Zeeuwse wate- ANALYSE door Conny van Cremberghe ren in de polder wilden kwakken. Later werd de slibmassa terugge bracht tot slechts een goede twee miljoen kuub. Geworsteld werd er met de gemeente Terneuzen en projectontwikkelaar Win-Wind, die 22 windturbines in de polder wilden optrekken. Vooralsnog lijkt het er op dat alleen het windmo lenproject zonder kleerscheuren de juridische strijd heeft overleefd. De molens worden momenteel ge bouwd. Drie stuks beheersen in middels de horizon. De windmo lenproducent Evelop typeert ze als 'ranke dames', veel andere mensen vinden de turbines een maatje te groot voor de midden in Zeeuws- Vlaanderen gelegen polder. Het be stuur van Axel - dat nu deels in Terneuzen zetelt - blokkeerde kort voor de herindeling een molen plan voor de polders oostelijk van Axel. Het bezwaar was toen dat de turbines een te zware - beeldver- vuilende - last betekenden voor het landschap. Voor de Koegorspol- der, toch al een polder onder be leg, gold die last klaarblijkelijk niet. Goed, de schaarse polderbewoners en die van de buurtschappen aan de rand, mogen blij zijn dat de glas tuinbouw voorlopig uitblijft en dat het slibdepot er helemaal niet komt. Terneuzen probeert met een rand je schaamgroen landschappelijk nog iets te redden. De molens zijn echter niet meer weg te krijgen of weg te denken. Alleen de inzet van een enorme nevelmachine zou nog iets kun nen betekenen. Maar alleen als het niet waait. HULST - Twaalf bewoners van zorg- appartementen aan de zijde van de Zandstraat bij De Blaauwe Hoe ve in Hulst zijn gisteravond na een brandmelding korte tijd uit voor zorg uit hun woning geëvacueerd. Een bewoner op de tweede etage van het appartementsgebouw had het plastic deksel van een maaltijd- doos op de warme kookplaat laten liggen. Een kleine brand met veel rook en stank was het gevolg. De brandweer van Hulst rukte gis teravond na de melding rond kwart voor zeven meteen uit met twee voertuigen. Ook een ambu lance kwam ter plaatse, maar hoef de niet in actie te komen. De bewoners werden opgevangen in het restaurant van de Blaauwe Hoeve. De brand herinnerde even aan eerdere branden twee jaar gele den. Bewoners moesten tot drie keer in anderhalf jaar tijd een vei lig heenkomen zoeken, na kortslui ting in de meterkasten. BRESKENS - Sinds 2001 is 11 septem ber in de hele wereld een beladen dag. In Breskens al sinds 1944. Toen bombardeerden de geallieer den, in een poging de terugtrek kende Duitse troepen de pas af te snijden, de haven. In enkele minu ten ontstond er in Breskens een to tale chaos en vielen er bijna twee honderd burgerslachtoffers. In 1994 werd aan de Steenoven, in de buurt waar de meeste slachtof fers vielen, een monument opge richt. Dit ter nagedachtenis aan de 217 inwoners van Breskens die de Tweede Wereldoorlog niet over leefden. Tijdens de jaarlijkse her denking worden hun namen voor gelezen. Vandaag komen de deelne mers van de herdenking om 19.10 uur bij elkaar op het Oranjeplein. Van daar vertrekt de stoet onder klokgelui naar de Steenoven. Bij het monument worden vervol gens bloemen gelegd. AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33