Betrokkenheid bij het Zeeland Sluis betaalt alsnog voor toeristenbus Telefoon Poëzie, romans en verhalen op de Hulster Boekenvierdaagse 22 Dinsdag 11 september 2007 PZCZ VW en Strandexpress hopen ook op bijdrage voor komende jaren. door René Hoonhorst SLUIS - De toeristenbus reed al vier weken geleden de laatste rit van het seizoen. Burgemeester en wet houders van Sluis willen nu als nog voor de afgelopen twee jaar subsidie verlenen voor het gratis toeristenvervoer. De Stichting Strandexpress en VW Zeeuws-Vlaanderen smeek ten de gemeente dit voorjaar al over de brug te komen. Toenmalig wethouder Leen Wille liet weten dat het besluit aan de gemeente raad was. Na een nieuwe oproep van VW-directeur Nynke van der Ploeg in juli komt het college ein delijk met een voorstel naar de raad. De gratis toeristenpas is één van de mogelijkheden om de ge meente als verblijfs- en recreatiege meente te promoten. Bovendien helpt de toeristenbus mee aan het beperken van de 'automobiliteit aan de kust'. De pas is een groot succes, betoogt het college. Van der Ploeg waarschuwt dat de buit nog niet binnen is, omdat de gemeenteraad nog akkoord moet Het college van B en W in Sluis ziet nu ook het succes van de gratis toeristenbus en wil het project alsnog voor 2006 en 2007 subsidie geven. Van 20 tot en met 23 september activiteiten voor leesliefhebbers. door Harold de Puysseleijr HULST - Voor de tweede maal is van 20 tot en met 23 september de Hulster Boekenvierdaagse. Vier da gen lang zijn er tal van activiteiten voor iedereen die geïnteresseerd is in lezen. Journaliste en columniste Tineke Beishuizen opent het programma op donderdag 20 september met een lezing in brasserie De Halve Maan. De officiële opening van de Boekenvierdaagse is vrijdag 21 sep tember in Den Dullaert. Frank ZEEUWSE Geen grotere ergernis in het dage lijks leven dan de sprekende compu ter, vindt die Vlissingse. Met tegenzin draaide ze dan ook een 0800-nummer van deze krant om een bezorgklacht te melden. De vraag van de computer of ze een mens wilde spreken, klonk haar als muziek in de oren. Maar wat er kwam, geen vriendelijke medewer- gaan. Maar de VW-directeur is blij dat het college van Sluis nu concreet voorstelt om voor zowel 2006 als 2007 tienduizend euro subsidie toe te kennen. West-Zeeuws-Vlaamse onderne mers, de provincie en de gemeen ten Terneuzen en Hulst leverden al eerder een bijdrage. Dan kan het niet zo zijn dat Sluis, die als ge meente het meest profiteert van de voorziening, afhaakt, stelt Van der Ploeg. De VW werkt momen teel aan een evaluatierapport. De toeristenbus vervoerde dit jaar ruim 37.000 toeristen, vijfduizend meer dan vorig jaar - ondanks dat iets minder recreatiebedrijven mee deden. De bus heeft zich dus als slecht-weervoorziening bewezen. De speciale bus werd ook ingezet voor bezoek aan diverse evene menten. „Voor vier euro heen en terug naar het vuurwerk in Knok- ke bijvoorbeeld. Normaal ben je al meer aan parkeergeld kwijt. Ook weer uitstekende promotie." Van der Ploeg geeft toe het een beetje jammer te vinden dat het college de raad niet voorstelt gelijk subsidie voor volgend jaar toe te kennen. Op een herhaling van de discussie zit tenslotte niemand te wachten. Een woordvoerster van de gemeente Sluis meldt dat de subsidie voor 2008 ook tijdens de vergadering van de commissie middelen/algemeen bestuur op woensdag 19 september aan de or de komt. Cools vertelt, rijmt en zingt in de voorstelling 'Een beetje Annie' werk van Annie M.G. Schmidt. Be halve deze betaalde evenementen zijn er ook gratis activiteiten, zoals een workshop poëzie, voorstellin gen dialectverhalen, kindervoor stellingen en schrijverscafés. Op za terdag is er een tweedehandsboe kenmarkt van Amnesty Internatio nal in de tuin van 's Landshuis in de Steenstraat. Op de Grote Markt is op zondag ook een boeken markt. Het complete programma van de Hulster Boekenvierdaagse met tijden en locaties is te vinden op internet. IP| www.bibliotheekzeeuwsvlaande- ren.nl en www.hulstvestingstad.nl Tip? redactie@pzc.nl ker. „Bent u ook zo'n puzzelliejheb- ber? Bestel dan nu puzzelpark en geniet van üüüren puzzelplezier", ratelde de computer aan één stuk door. Na 25 minuten wachten, verbrak de Vlissingse geïrriteerd de verbin ding. „Je zou er inderdaad een puz zelboek bij nodig hebben", zuchtte ze. Optimale ouderenzorg gaat voor wensen inwoners Philippine. door René Hoonhorst PHILIPPINE - Amsterdamse gemeen tebestuurders zouden er geen se conde over nadenken als iemand op het onzalige idee kwam een woonzorgcentrum in het Vondel park te bouwen. Daar kan natuur lijk geen sprake van zijn. Het is dan ook uiterst vreemd dat het Terneuzense college wel ak koord gaat met de bouw van een woonzorgcomplex in het Spuikom- park, het Philippiense Vondelpark tenslotte. Dat betoogde inwoner Dolf de Bock van het mosseldorp. Hij hield dit voorjaar een enquête onder de volwassen bevolking van Philippine. De uitslag wees ondub belzinnig uit dat de meerderheid van de dorpelingen het woonzorg complex (wozoco) liever niet voor aan in het Spuikompark ziet verrij zen. Als het park dan toch de idea le locatie is, kan een zorgcentrum beter tweehonderd meter naar ach teren worden gebouwd. Wethouder Co van Schaik beloof de dat de enquête 'serieus' zou worden meegewogen in de besluit vorming. De Bock kreeg echter de indruk dat het Terneuzense colle ge aan de leiband van corporatie Leven in de brouwerij op bierdag in Hulst HULST - Bierliefhebbers, amateur brouwers en verzamelaars van bier attributen kunnen zaterdag 15 sep tember ruimschoots aan hun trek ken komen in Den Dullaert in Hulst. Dan is er de 48e internationale bier- en verzamelaarsdag van de BAV, de nationale bier-en verzame laarsvereniging. De ruilbeurs wordt officieel geopend om 10.30 uur. 's Middags is er een veiling van brouwerijartikelen. Hondenpoep blijft probleem in Kapelle KAPELLE - De speciale afvalbakken voor hondenpoep in de gemeente Kapelle worden maar mondjes maat gebruikt. Burgemeester S. Kramer roept hondenbezitters op om buiten parken en kinderspeel terreinen te blijven. Kapelle pro beert al jaren iets te doen aan over last door hondenpoep, maar het probleem blijft hardnekkig. Woongoed liep. Omdat de woning- bouwstichting geen zin had om huiswerk opnieuw te doen, werd geen redelijk alternatief uitge werkt, vreesde hij. Van Schaik wilde De Bock de kans geven zijn argumenten nog eens naar voren te brengen in een bij eenkomst met alle betrokken par tijen. Zo kwamen gisteren verte genwoordigers van onder meer ge meente, Woongoed, Zorgsaam, Stichting Voor Regionale Zorgver lening (SVRZ), dorpsraad en Ka tholieke Bond voor Ouderen sa men in dorpscentrum 't Kaaike. Zij moesten De Bock en enkele medestanders antwoord geven op de vraag 'Hoe zo Co?' Een aantal inwoners van Philippi ne vindt het nog steeds jammer dat het woonzorgcentrum niet op het voormalige Spamixterrein of aan het Ankerhof is verrezen. Nu het Spamixperceel toch weer in beeld is als bouwlocatie vindt ook De Bock het een gemiste kans dat het zorgcentrum daar niet komt. Maar hij wilde vooral weten waar om het zo'n probleem is om het woonzorgcentrum naar de rand van het Spuikompark, buiten het wandelgedeelte, te verplaatsen. Dat is niét omdat Woongoed per se op de uitgekozen plek, vlak te gen de Braakmanweg aan, wil bou wen, betoogde directeur Kees Rein- Kinderrommelmarkt in speeltuin Terneuzen TERNEUZEN - Openluchtspeeltuin Oranjekwartier in Terneuzen houdt op zaterdag 29 september een kinderrommelmarkt. Kinderen tot en met veertien jaar kunnen zich voor de markt in schrijven via www.oranje-kwar- tier.nl. Ook Kids for Animals is pre sent met een schminkstand. De rommelmarkt duurt van 13.00 tot 16.00 uur. De speeltuin aan de Mauritsstraat is tijdens de markt gratis te bezoeken. De Smet laat werk zien in Sas van Cent SAS VAN GENT - Edwin de Smet uit Groede exposeert deze maand schilderijen en sculpturen bij An- co Reclame aan de Westkade in Sas van Gent. De Smets drijfveren voor het maken van kunst zijn de natuur, liefde en vergankelijkheid. De expositie bij Anco Reclame is te bezoeken tijdens de reguliere openingstijden. houdt. „De indruk dat wij vasthou den aan een commercieel interes sante locatie is onjuist. Wij heb ben ons alleen laten leiden door stedenbouwkundige en zorgtechni- sche argumenten en we zijn blij als we niet meer dan een miljoen euro toeleggen op de realisatie van het zorgcentrum." De zorgaanbieders vinden de loca tie aan de Braakmanweg een stuk beter dan tweehonderd meter ver der tegen de Vergaertpolder aan. „Als je tachtig of ouder bent, is tweehonderd meter vaak een enorm eind. Daarnaast willen de meeste ouderen zicht hebben op de dorpsgemeenschap. Ze willen mensen langs zien lopen en ver keer langs zien rijden", betoogde directievoorzitter Mirjam Drost van de SVRZ. Zorgsaambestuur- 'Blij als we niet meer dan een miljoen toeleggen op realisatie woonzorgcentrum' der Leo van Driel voegde daar aan toe dat het ook voor de financie ring van het zorgcentrum van be lang is dat er niet meer wordt ge tornd aan de gekozen locatie. „De zorgwereld is zo sterk in beweging dat het nog maar de vraag is of we voor een nieuwe locatie weer geld genoeg bij elkaar krijgen." De Bock en medestanders blijven er bij dat tweehonderd meter toch geen breekpunt kan zijn. Veel ouderen zullen juist prijs stellen op rust, dachten zij. Van Schaik verschool zich niet ach ter de ouderenbond of dorpsraads leden, die het zorgcentrum zo snel mogelijk willen zien. Hij wees ook niet naar de gemeenteraad, die zich in meerderheid voor het Spui kompark uitsprak. De wethouder meldde onver bloemd dat het college het belang van ouderen boven de mening van de meeste dorpelingen plaatst. Hij heeft echter niet aan Rein- houdt gevraagd of 'De Bock al koud staat'. Want voor hem staat net als voor inwoners van het Spui kompark de weg naar de Raad van State open. Haarverlies is thema op informatiemiddag TERNEUZEN - Het Steunpunt Ter neuzen houdt dinsdag 18 septem ber in verzorgingscentrum Ter Schorre in Terneuzen een thema middag over haarverlies. Eigenares se Willeke Pietersma van de Haar- zaak in Koewacht vertelt over de mogelijkheden die er zijn bij blij vende of tijdelijke kaalheid. Zo heeft Pietersma ervaring in het werken met kankerpatiënten. De themamiddag begint om 14.00 uur in de Chopinzaal. Neerlandica spreekt over De Witte Leeuwin TERNEUZEN - Neerlandica Ina Tana- hatoe-Siepman houdt donderdag om 20.00 uur een lezing over au teur Henning Mankell in de biblio theek in Terneuzen. Zij gaat daar bij in op zijn thrillers en in het spe ciaal op het boek De Witte Leeu win. Tanahatoe-Siepman is de op richtster van de Academie voor Neerlandistiek in Middelburg. Het Spuikompark waar een nieuw zorgcentrum moet komen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32