PZC Wegwijzer helpt drugstoerist 'red onze ■HERTOGIN HEDWISE PZC Sluis geeft scholier geen hesje Raadslid wil dat gemeente actie onderneemt tegen sloopschepen 26 21 26 Speuren naar explosieven in Eede Ontpolderen snijdt in de Zeeuwse ziel Energienota van provincie is ambitieus Dinsdag 11 september 2007 Tip? redtern@pzc.nl Borden moeten verkeersoverlast in Terneuzen aanpakken. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen gaat langs de toegangswegen naar Terneuzen wegwijzers naar de koffieshops in het centrum plaatsen. Dat moet leiden tot min der verkeersoverlast van zoekende Belgische en Franse drugstoeris ten. „In de koffieshops verkopen ze softdrugs en daar kun je gemeng de gevoelens bij hebben", zegt wet houder Co van Schaik. „Maar voor mij als verkeerswethouder zijn het gewoon winkels die veel bezoe kers trekken, zoals bijvoorbeeld Ikea. Als je daar heen wilt, dan word je er als automobilist keurig naar toe geleid via bewegwijze ring. Wij hebben besloten dat ook met de koffieshops te doen." Vanaf de Guido Gezellestraat en de toegangsweg via de sluizen ko men mededelingen die de koffie shopbezoekers naar het centrum dirigeren. „Er zal misschien een hoop gedoe over ontstaan", voor spelt Van Schaik. „Want veel men sen vinden het maar niks als je routes naar de koffieshops aan geeft. Maar als verkeerswethouder kijk ik puur naar het verkeer. De koffieshops trekken zo'n twee duizend bezoekers per dag en die komen allemaal met de auto. Als we die goed begeleiden hebben we geen zoekverkeer en nemen Gemeente Terneuzen denkt met een goede bewegwijzering naar de koffieshops veel irritaties door overlast van koffieshopbe zoekers te kunnen voorkomen. de irritaties bij de bewoners af." Dat geldt volgens Van Schaik ook voor de parkeerproblemen. Koffie- shopbezoekers worden via borden ook geleid naar het parkeerterrein bij de Scheldedijk. „Het moet van zelfsprekend worden dat ze hun auto op het parkeerterrein zetten en ook dat ze daar gewoon par- keergeld betalen." Hoewel er soms allerlei verhalen de ronde doen over Franse wanbetalers valt dat volgens Van Schaik nogal mee. Het blijkt dat 85 procent van de koffieshopbezoekers geld in de parkeerautomaat gooit. Dat is vol gens hem niet veel minder dan op de 'gewone' locaties met parkeer- meters. „Maar door een professio nalisering van het parkeerbeheer willen we de betalingsbereidheid nog verder opkrikken naar 95 pro cent." Als het parkeerterrein aan de Scheldedijk nabij de koffieshops Checkpoint en Miami vol is, wor den de bezoekers doorverwezen naar het overloopterrein aan de Binnenvaartweg. „Ik denk dat we met die maatregelen veel parkeer overlast door koffieshopbezoekers kunnen voorkomen. EEDE - Het explosieven opsporingsbedrijf Bodac uit Schijndel, is gisteren de zoektocht begonnen naar mogelijke granaten of bommen in de Kerk hoflaan en op het Dorpsplein van Eede. Aan het eind van de dag was nog niets gevonden. Eind vo rige week werd tijdens rioleringswerkzaamheden een granaat gevonden. Uit voorzorg wordt nu in opdracht van de gemeente Sluis verder gekeken naar de aanwezigheid van explosieven. Uitvoer der C. Menheere van aannemingsbedrijf van Gel der uit Zierikzee verwacht tot eind volgende week bezig te zijn. foto Peter Nicolai Verantwoordelijkheid voor verkeersveiligheid jongeren ligt bij ouders. door Conny van Gremberghe OOSTBURG - Schoolgaande kinde ren in de gemeente Sluis worden door de gemeente niet voorzien van een reflecterend veiligheids hesje. De eigenlijster Francois Ba- bijn had in februari 2006 om die hesjes gevraagd. Nu, bijna negen tien maanden verder, krijgt de niet verkozen politicus van burge meester en wethouders te horen dat de hesjes niet worden ver strekt. Om verschillende redenen niet. Al lereerst zijn de hesjes niet stoer. Kinderen, zeker jongens, zullen ze daarom niet dragen. Voorts, als ze het wel zouden doen, dan is het niet de taak van de gemeente om zorg te dragen voor de aanschaf. Ouders kunnen dit, zo menen B en W, best zelf Ook al, omdat de kosten voor de reflecterende jasjes laag zijn. Voor een paar euro kan zo'n hesje gekocht worden. Ze zijn te bestellen bij WN en wellicht kunnen de scholen daarin het voortouw nemen. Babijn is teleur gesteld over het antwoord. Inhou delijk, maar vooral ook omdat hij er negentien maanden op heeft moeten wachten. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het Terneuzense raadslid Wim ten Hoor (PvdA) vraagt burgemeester en wethou ders nogmaals om actie te onder nemen tegen de sloopschepen die bij Terneuzen en Sas van Gent in het kanaal liggen. Ten Hoor wijst erop dat de sloop schepen geen fraai zicht zijn als mensen de gemeente binnenrij den. Volgens het raadslid bestaat er gevaar voor de volksgezond heid, omdat er nogal wat ongedier te in de wrakken leeft. De sloop schepen liggen in de weg voor de beroepsvaart en vormen ook een steeds grotere bedreiging voor het milieu. In Sas van Gent bijvoor beeld worden de oude, onttakelde schepen gebruikt als dumpplaats voor alle mogelijke afval. Het eerste van een kleine twintig sloopschepen die her en der ver spreid liggen in de Kanaalzone, is overigens half juni weggehaald. Dat gebeurde nadat Rijkswater staat de eigenaar had opgespoord. Rijkswaterstaat, havenschap Zee land Seaports en de gemeente Ter neuzen hebben besloten de han den ineen te slaan om het kanaal te verlossen van de sloopschepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31