Lipperhey? Dat is de vraag Maar hoeft niet door het tunneltje! GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN waar anders? w PZC Dinsdag 11 september 2007 23 Han Beekman van Volksterrenwacht Philippus Lansbergen speelt in de documentaire de Middelburger Zacharias Janssen, die samen met stadgenoot Johan nes Lipperhey (gisteren geacteerd door kasteelheer Mart Steketee uit Baarland) als uitvinders van de telescoop te boek staan. foto's Mechteld Janssen JHV Producer Kris Koenig applaudisseert voor Beekmans prestaties. c Acteurs Herman Boerman (Christiaan Huygens) en Irma Hartog in actie. Commissievergadering Vlissingen mondt vaak uit in avondje klagen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ze zeggen wel eens dat Vlissingen een stad is van kla gers. Die klacht werd gisteravond bewaarheid. Commissieleden klaagden steen en been tijdens een vergadering. En daar klaagde de burgemeester dan weer over. PfffflÏÏTt ging het nog geen vijf mi nuten na aanvang op de publieke tribune. Iets te hard om niet onver staanbaar te zijn. Een bewoner van de Zeewijksingel in Souburg sprak de commissie toe over bouw- overlast, bij hem aan de achter kant. Maar ja, de Souburger was lang van stof projecteerde wel heel veel foto's en werd daarom door de voorzitter gesommeerd een einde aan zijn verhaal te breien. Dat deed hij, onder gemor. Toen mochten de commissiele den. Klagen. Eerst over het parkeer- plan in Souburg. Toen over de ver keerssituatie in de Spuistraat. De verkeersveiligheid bij het verpleeg huis van Weyevliet. En beant woordt nou eens boze brieven van burgers, spoorde de SP aan. Koploper in klagen blijft de Lokale Partij Vlissingen, met als topscorer 'partijvader' Wim Hirdes. Hij toon de zich niet tevreden over de veilig heidsregio. Maar Hirdes moest zich koest houden; het woord was aan de burger. En hoe! Een bewo ner van de Nieuwstraat kwam kla gen over de manier waarop de ge meente met zijn klachten omgaat. Niet, namelijk. Voor het gemak somde de Vlissinger de situatie bij hem boven, op nummer 35, nog even op. Een vechtpartij, lawaai en 'Gemeente meldt doodleuk dat klachten over overlast niet bekend zijn' kamerverhuur, terwijl daar geen vergunning voor zou zijn afgege ven. Agenten, een politiehond en arrestaties. „Via via hoor ik dat er een Probleem Interventieteam op wordt gezet. Maar mijn buur vrouw kreeg per brief te horen dat bij de gemeente geen klachten be kend zijn." Een ambtenaar legde gisteravond uit dat de problemen wel degelijk bekend zijn. Foutje in de communicatie. En daarna volg de de belofte die de burgemeester wel vaker maakt: daar wordt aan gewerkt. Toen de Partij Souburg Ritthem nog, over veiligheid in de stad. Mensen durven 's avonds de straat niet meer op, er is geen politie. Nee, weerlegde een oud-wethou der fluisterend op de publieks- bankjes, er is geen vertrouwen. En de burgemeester, die zuchtte. „Me neer Waterman, ik fiets vanavond in volledige veiligheid naar huis." Even was het stil. Toch kon de Sou burger het niet laten. „]a, maar u hoeft niet door het tunneltje!" En de avond duurde nog lang. Ons Huis krijgt nieuwe biljarttafels MELISKERKE - Ons Huis, de soos voor ouderen in Meliskerke, heeft twee nieuwe biljarts gekregen. Morgen wordt het nieuwe materi aal op feestelijke wijze uitgepro beerd. Vanaf 14.30 uur zijn oude ren welkom bij Ons Huis voor een potje biljart. Voor nieuwe deelne mers is dit een kans de soos te le ren kennen. Elke maandag- en woensdagmiddag tussen 13.30 uur en 17.00 uur, kunnen ouderen in Meliskerke biljarten in Ons Huis, Burg. Adelaarstraat 26. Toorenvliedtpark staat morgen vol jumpers MIDDELBURG - Wie nu ook eens het populaire jumpen wil leren, of de moves nog steeds niet helemaal onder de knie heeft, kan naar de gratis jumpstyle workshop van Stichting Welzijn Middelburg. Morgenmiddag tussen 14.00 uur en 16.00 uur kan jong en oud de workshop op het grote grasveld in het Toorenvliedtpark in Middel burg bezoeken. De jumpstylers Yoeri en Arno ge ven de workshop. Vogelopvang De Mikke houdt een open dag MIDDELBURG - Vogel- en Zoogdie- renopvang De Mikke houdt op za terdag een open dag. Tussen 12.00 uur en 16.00 uur kunnen bezoe kers een rondleiding krijgen langs alle soorten vogels en kleine zoog dieren zoals egels. Ook het educa tief centrum is opengesteld. De toegang is gratis, maar donaties zijn welkom voor de vernieuwing van de ziekenafdeling. De Mikke is te vinden aan de Koudekerkseweg 131a in Middelburg. Middelburg levert beste eerste hulp MIDDELBURG - Het EHBO-team uit Middelburg is zaterdag in het Lim burgse Horst Nederlands Kam pioen geworden. Het Rode Kruis organiseerde de wedstrijd. De zes teamleden moesten negen op drachten doen, zoals reanimeren, helpen bij een ongeval en het be antwoorden van theorievragen. Er deden vierentwintig teams. Om dat ze eerste werden, mogen de Middelburgers volgend jaar meedoen aan de Europese Kam pioenschappen in Liverpool. L AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25