Twijfels over ernst ruimtegebrek 'red onze hertogin h|®S PZC @0ïiin(jf .CHEREN 26 21 26 Rapper Brace opent in Vlissingen schoolbustour voor Derde Wereld Automobilist rijdt door na aanrijden fietser in Domburg Geen schade bij bouw garage Telefoon m %M B B Ontpolderen snijdt in de Zeeuwse ziel Energienota van provincie is ambitieus Dinsdag 11 september 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Wethouder noemt probleem Nehalennia 'niet onoverkomelijk'. door Maurits Sep MIDDELBURG - Onderwijswethou der H. van Klinken zet vraagte kens bij de ernst van het ruimtege brek op scholengemeenschap Ne- helannia. „De situatie is niet ide aal, maar ook niet onoverkome lijk." De afdelingen havo en vwo van Nehalennia aan de Breeweg in Middelburg hebben meer leerlin gen dan ruimte voor lessen. Daar om moeten sommige klassen af en toe naar de locatie Kruisweg, enke le honderden meters verderop. Als de school aan de Breeweg niet kan uitbreiden, dreigt volgend school jaar een opnamestop. Wethouder Van Klinken snapt dat het niet handig is dat leerlingen voor sommige lessen naar een an der gebouw moeten lopen. „An derzijds is enige beweging niet ver keerd." Van Klinken vraagt zich af of Ne halennia het vijf tot tien jaar met deze pendel kan volhouden zon der lokalen bij te bouwen. Hij ver wacht namelijk dat de groei van het aantal leerlingen op havo en vwo weer zal dalen. „Dat vlakt wel weer af. Het aantal basisschoolleer lingen is niet gegroeid. Er komen dus niet meer leerlingen bij. Tege lijkertijd heeft de toevloed naar ha vo en vwo te maken met de keu zes die ouders voor hun kinderen maken. Ze sturen ze liever naar ha vo of vwo dan naar het vmbo. Dat heeft te maken met het imago van pW Scholengemeenschap Nehalen- nia heeft te weinig lokalen voor havo/vwo-leerlingen. Wethouder Van Klinken verwacht dat het probleem vanzelf kleiner wordt. technische opleidingen. Terwijl er wel veel behoefte is aan technisch geschoold personeel. Daarom wor den ook pogingen gedaan het vm bo aantrekkelijker te maken." Ook daardoor zal het op de afdelin gen havo en vwo wel weer rustiger worden, verwacht de wethouder. Als het Nehalennia dus lukt om het tot die tijd te doen met de hui dige ruimtes aan de Breeweg en de Kruisweg, is het probleem eigen lijk helemaal niet zo groot, meent hij. „Er kunnen ook best nog hon derd leerlingen bij." Van Klinken heeft binnenkort overleg met het bestuur en de di- VLISSINGEN - Op het plein van basisschool Het Vlot in Vlissingen parkeert een gele Amerikaanse schoolbus van Edukans. De leerlingen rennen het plein op, want rapper Brace - de ambassadeur van Edukans - komt voor hen optreden. Het Vlot iis maandagmiddag de eerste stop van de bus, die deze week langs basisscholen in heel Nederland rijdt. Edukans wil met de toer aandacht vragen voor de actie Schoenmaatje 2007. Basisschoolkin deren vullen voor deze actie een schoenendoos met speelgoed, toiletartikelen en schoolbeno- digdheden voor kinderen in ontwikkelingslanden. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. DOMBURG - Een onbekende auto mobilist is gisteren doorgereden nadat hij in Domburg een fietser omver reed, die daarbij een hersen schudding opliep. De 44-jarige fietser uit het Duitse Mönchengladbach reed rond 18.40 uur over de Domburgseweg rich ting Oostkapelle. Een automobilist die in dezelfde richting reed sloeg abrupt rechtsaf De fietser kwam hierdoor ten val. De automobilist rectie van Nehalennia. Hij hoopt dan te horen hoe nijpend het pro bleem werkelijk is. Dan zal ook ge keken worden naar een oplossing voor de langere termijn. „Dat kan de sportboulevard zijn, of een extra sporthal op het sport complex Breeweg. In dat geval kan de sporthal bij Nehalennia aan de Breeweg worden afgebroken en vervangen door lokalen. En dan ontstaat bij de vestiging Kruisweg ook ruimte om klaslokalen te slo pen en huizen te bouwen", legt Van Klinken uit. „En wat het lo pen naar de Kruisweg betreft, de sportboulevard is verder weg." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De bouw van de par keerkelder onder het nieuwe win kelcentrum Veersepoort aan de Veerseweg in Middelburg heeft niet geleid tot schade aan huizen in de omgeving. Bij ontwikkelings maatschappij Veersche Poort zijn althans geen meldingen binnenge komen. Omwonenden van het nieuwe winkelcentrum uitten begin dit jaar hun zorgen over de bouw. Door het heien van de fundering ontstonden veel trillingen. De bou wers plaatsten kastjes aan panden in de omgeving. Daarmee kon de kracht van de trillingen worden ge meten. Ook het grondwaterpeil werd in de gaten gehouden. Omdat het heien vanwege een har de laag in de bodem moeizaam verliep, is na een tijdje besloten om eerst voor te boren. De bouw is inmiddels bovengronds. De bou wers werken nu aan het winkel centrum en de bovengelegen ap partementen. Wanneer het complex opengaat, is nog niet helemaal duidelijk, zegt de projectleidster. „We gaan nog steeds uit van 1 september volgend jaar, maar het kan ook nog iets eer der zijn." Dankzij een sticker met een streepjescode weten ze in welk land de doos uiteindelijk terechtkomt. Ayaan, uit groep 7, weet al wat ze in haar schoe nendoos gaat stoppen. „Een knuffel, potloden, gummen, stiften en een T-shirt." foto Lex de Meester reed door, zonder zich om de fiet ser te bekommeren. De laatste is naar het ziekenhuis gebracht. Er meldden zich twee getuigen. Toen één hunner hoorde dat er een tweede getuige was vertrok zij. De politie verzoekt haar zich alsnog te melden. Dat geldt ook voor eventuele andere getuigen. Zij kunnen bellen met 0900-8844 of zich melden bij het bureau in Serooskerke. Tip? redactie@pzc.nl Geen grotere ergernis in het dage lijks leven dan de sprekende com puter, vindt die Vlissingse. Met tegenzin draaide ze dan ook een 0800-nummer van deze krant om een bezorgklacht te melden. De vraag van de compu ter of ze een mens wilde spreken, klonk haar als muziek in de oren. Maar wat er kwam, geen vriendelijke medewerker. „Bent u ook zo'n puzzelliefheb ber? Bestel dan nu puzzelpark en geniet van üüüren puzzelple zier", ratelde de computer aan één stuk door. Na 25 minuten wachten, verbrak de Vlissingse geïrriteerd de verbinding. Je zou er inderdaad een puzzelboek bij nodig hebben", zuchtte ze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23