Jan Smit: 'Niets blijft onopgemerkt' PZC Dinsdag 11 september 2007 1 7 Diverse nummer 1 -hits, uitverkochte concerten, een televisiecontract, een gelukkige liefde met actrice Yolanthe Cabau van Kasbergen, het gaat Jan Smit (21) voor de wind. Maar de zanger beseft maar al te goed dat zijn roem ook een keerzijde kent. door Dennis Harmsen foto Clemens Rikken Jan Smit had net intensieve te levisie-opnamen achter de rug toen de vader van zijn vriendin Yolanthe plotseling overleed. Afgelopen dinsdag werd hij op Ibiza begraven. Een vervelend sluitstuk van de zo mer voor de zanger, die druk was met de opnamen voor het nieuwe TROS-programma Jan Smit, De Zo mer Voorbij. „Er kwam dit jaar geen soap en ik wilde graag een muziekprogramma maken", zegt hij. Toch heeft hij niet echt het ge voel dat hij aan het werk is. „We hebben plezier met z'n allen." Tien dagen lang reisde hij samen met zijn vrienden Nick Simon en de band 3J's per bus langs de Spaanse costa's. Ze gaven met ver schillende gasten, onder wie Xan- der de Buisonjé, Paul de Leeuw, Edsilia Rombley en Jeroen van der Boom, concerten op campings en stranden in onder andere Blanes, Lloret de Mar en Salou. Jullie reisden per bus en waren con stant samen. Hoe beviel dat „Het was behelpen. We deden ont zettend veel leuke dingen, maar het was wel zwaar omdat je hele lange dagen maakt. Het was één groot gekkenhuis, dag én nacht. Gelukkig sleepten de leuke dingen je er wel doorheen." Als elfjarig jongetje scoorde je je eer ste hit met Ik Zing Dit Lied Voor Jou Alleen. Je bent nu 21 jaar en gaat lekker door. „Klopt. Ik ben druk met een nieuw album, een nieuw televisie programma en in januari volgt er een nieuwe tour. De Nederlandse muziek is nog steeds bezig met een opmars. Als je kijkt naar leroen van der Boom, Nick en Si mon, de 3j's. Het scoort de laatste tijd gewoon ontzettend goed." Wat voor effect heeft dat op je dage lijkse leven? „Ie bent iedere dag op pad. Dat is een keuze die ik tien jaar geleden heb gemaakt en daar sta ik nog steeds achter. Toen ik 13,14 jaar oud was raakte ik al m'n vriendjes kwijt doordat ik altijd in Duits land moest optreden. In het begin belden ze nog wel eens om te vra gen hoe het ging, maar daarna was het snel afgelopen. ]e komt er abso luut achter wie je echte vrienden zijn. Later ben ik Nick en Simon weer tegengekomen, toen is de vriendschap opnieuw gegroeid. Te genwoordig gaan we niet meer sa men op vakantie, maar iedereen af zonderlijk met vriendinnen. Dit programma was de ideale oplos sing. Ik ben er wel achter gekomen dat het soms een heel zware opga ve is om zo te leven. Dan heb ik het niet over het werk, maar ge woon het feit dat je nooit iets on opgemerkt kunt doen." Je kunt je uit veiligheidsoverwegin gen niet overal meer laten zien, bij voorbeeld op de Volendamse kermis. „Dat is ook zo, dan zit ik gewoon verscholen achter de bar. Op de dijk zitten, een terrasje pakken met vrienden, het zit er niet meer in. Het scheelt in die zin dat nie mand ons hier in Spanje kent, al leen de mensen die 's avonds naar het optreden komen kijken." Jouw zus Monique (18) heeft na haar deelname aan het Tien-pro gramma [ust The Two Of Us ook ge kozen voor een muzikale carrière en scoorde met haar eerste single Wild een top 10-hit. Geef je haar advies? „Ik heb Monique in het begin veel advies gegeven, maar heb daar nu volledig afstand van genomen. Ze moet het zelf ontdekken en het klappen van de zweep leren ken nen. Overleven op de bühne, met vallen en opstaan. Ik heb tiendui zend keer opgetreden en ben ook zo vaak op m'n bek gegaan." Je doet de komende tijd wel minder optredens dan voorheen? „la, ik doe er nog genoeg naast. Maar Nick en Simon treden wel meer dan vierhonderd keer op dit jaar. Als je op het punt staat om door te breken, dan moet je vol aan de bak. Ik heb dat met mijn al bum Jansmit.com ook gedaan, 's Ochtends signeersessies, 's mid dags interviews en fotoshoots en 's avonds twee of drie keer optre den. En dat twee jaar lang totdat ie dereen je gezien heeft." De voordelen wegen nog steeds op te gen de nadelen? „Absoluut, daar is geen twijfel over mogelijk." Jan Smit, De Zomer Voorbij is vanaf zondag 16 september (21.38 uur) te zien bij de TROS op Nederland 3. Voor Jan Smit zit de vakantie er weer op. Hij is druk met de opnamen voor het nieuwe TROS-programma Jan Smit, De Zomer Voorbij. Palingsound nieuwe stijl Afgelopen mei nam de Volen damse popgroep BZN afscheid van de Nederlandse muziekwe reld. Jan Smit, Nick Simon en de 3J's zijn op dit moment de belangrijkste vertegenwoor digers van de palingsound. Het duo Nick Schilder en Si mon Keizer (allebei 23) brak vorig jaar door met Steeds Weer en Vaarwel Verleden/De Soldaat, een nummer speciaal geschre ven voor de militairen in Uruz- gan en hun familie. Het debuut album Nick Simon staat sinds mei 2006 in de album top 100. Hun werk leverde een Rem brandt en Zilveren Harp op, een aanmoedigingsprijs voor veelbelovende artiesten. In sep tember verschijnt hun tweede album en later dit jaar volgt een real-life soap bij de TROS. De bandnaam 3J's verwijst naar de voorletters van de drie leden: Jan Dulles (zanger), Jaap Kwakman en Jaap de Witte (beiden gitarist) zijn sinds 1999 actief in het Volen damse circuit en speelden in de begeleidingsband van Jan Smit. De 3J's proberen nu door te breken. In juni verscheen hun album Watermensen. De singles Kom en Net Alsof wer den hitjes. Volgend jaar staan de 3J's in het voorprogramma van Jan Smits nieuwe tour. ALLEMENSEN Paris verklapt geheim zwangere Christina „Mijn felicitaties aan de mooiste zwangere vrouw in de hele we reld, je ziet er geweldig uit", tet terde Paris Hilton zondag door de microfoon in een volle nacht club tegen zangeres Christina Aguilera. Die laatste reageerde ge schokt, omdat ze nog niet publie kelijk heeft toegeven zwanger te zijn. Volgens het Amerikaanse tijdschrift People liet Aguilera haar hoofd op de schouder van haar man lordan Bratman zak ken. Het stel begon vervolgens te lachen. 'Courtney Love gaf zoon rockster drugs' Sharon Osbourne, de vrouw van rocker Ozzie, zegt dat ze Court ney Love altijd kwalijk blijft ne men dat ze haar zoon Jack een drugsverslaving heeft bezorgd. Volgens Osbourne gaf Love hem Oxycotin (een morfineachtige pijnstiller) toen hij 15 was. Jack moest er later van afkicken. „Ik zeg niet dat Jack nooit pillen had genomen als zij ze hem niet had gegeven", zegt Osbourne tegen persbureau WENN. „Maar ik vind het afschuwelijk dat een moeder zoiets aan een jongen van 15 geeft." Na Rolls nu ook Royce voor papa Ratelband Emile Ratelband is voor de zes de keer vader geworden. Zijn 21 jaar jongere vrouw Moon (37) be viel zondag van een gezonde dochter: Royce Romée, meldt De Telegraaf. Royce is vernoemd naar de Rolls Royce, net als de oudste zoon van Ratelband, die Rolls heet. Aan de kenmerken van zijn dochtertje, zoals haar dikke vingers, kan de 58-jarige positiviteitsgoeroe nu al zien dat ze met stevige voeten op de grond staat en een praktische in stelling heeft, zegt hij. Ratel band, vooral bekend van zijn kreet 'Tsjakkaa!', heeft al twee zoons (Rolls en Charles) en drie dochters (Minou, Georgine en Beau-Aimee). Britney treedt op en gaat af bij awardshow Het eerste grote optreden van Britney Spears na drie jaar is zondag geflopt. Spears (25) wilde de opening van de MTV-awardshow in Las Vegas gebruiken voor haar comeback. Ze was gekleed in een r glitterbikini, die haar niet echt strakke buik duidelijk liet uitkomen. Ze zat er met het playbacken regelmatig volkomen naast. Haar danspasjes oogden log en ze werd duidelijk gehinderd door haar torenhoge naaldhak ken. „Ze heeft 't verknald", zegt celebrity-blogger Pe- rez Hilton op <y (fc zijn website. „Het was zo slecht. Het was w. pijnlijk. Het was gênant. En ik vond het ge- i weldig!" Spears ver kocht naar schatting 76 miljoen platen maar in 2004 kwam de klad in haar muzika le loopbaan. Britney Spears. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17