Economie NIEUWS GETIPT VOOR U Aan de slag houden ouderen zware klus 1 1 Verburg grijpt hard in na wantoestanden bij veetransporteurs Goed nieuws voor je hart! Gezond, lekker en licht Ik wil Bolletje Koekjes als Ontbijt^ Heinz Sandwich Spread Mediterraans. Autoshow IAA in de startblokken iwgpi! Sandwich, i{ Spread' PZC Dinsdag 11 september 2007 I 1 5 Steeds meer Nederlanders verlagen hun cholesterol aanzienlijk met Becel pro-activ. Zo helpen ze hart en bloedvaten gezond te houden En dat is goed nieuws, want je hart is het belangrijkste dat je hebt' Nieuw: Becel pro-aciv Extra Light 500 gram. Minder calorieën, en even goed voor je hart. Aboutaleb: bedrijven willen jongeren en laten die overwerken. DEN HAAG - Er is nog een enorme weg te gaan volgens staatssecreta ris Ahmed Aboutaleb (Sociale Za ken) om oudere werknemers lan ger aan slag te houden. Bedrijven proberen vooral meer jongeren binnen te halen en laten werkne mers meer (over)uren draaien bij een tekort aan personeel. De over heid heeft ook het slechte voor beeld gegeven door zelfbij een gro te reorganisatie bij het Rijk vooral veel oudere ambtenaren te laten af vloeien. Dat stelde de bewindsman giste ren nadat hij had meegedaan aan een belronde langs ondernemings raden over het langer aan de slag houden van oudere collega's. Volgens hem wordt in organisaties wel de krapte op de arbeidsmarkt gevoeld nu veel werknemers met pensioen gaan. Maar hij noemde het opvallend hoe vaak leeftijdsbe wust personeelsbeleid geen thema is op de werkvloer. Aboutaleb zei best te begrijpen dat bij een bedrijf „de orderportefeuil le het beleid dicteert". Maar hij waarschuwde dat straks mogelijk geld niet meer het probleem is, maar een tekort aan mensen. Zo maakt de bewindsman zich zor gen over personeelstekorten door de vergrijzing in de gezondheids zorg, die iedereen ziet aankomen. „Als de sector hier nu niet wat aan doet, moet die straks niet om vijf voor twaalf bij mij aankomen met het verhaal dat ze makkelijker per soneel uit de Filipijnen kan ha len." De staatssecretaris wees erop dat er in Nederland nog veel merl in Volgens staatssecretaris Abouta- leb van Sociale Zaken is leeftijds bewust personeelsbeleid heel dikwijls geen thema op de werk vloer van Nederlandse bedrijven. sen langs de kant staan en oudere werklozen moeilijk een baan vin den. De regiegroep GrijsWerkt blijft de ze maand doorgaan met de belron de langs circa 10.000 onderne mingsraden om meer aandacht te vragen voor ouderen op de ar beidsmarkt. Uit de eerste resulta ten blijkt, net als uit een soortge lijk onderzoek vorig jaar, dat in de helft van de bedrijven leeftijdsbe wust personeelsbeleid geen thema is. Toch is de werkgroep tevreden omdat vorige week, in de eerste belweek, door bijna duizend raden een speciale gids is besteld met tips om het onderwerp wel op de agenda te krijgen. GrijsWerkt is eind 2004 door de voorganger van Aboutaleb, Henk van Hoof, ingesteld en stopt vol gend jaar. De huidige staatsecreta ris van Sociale Zaken gaat dan zelf de werkgroep Talent 45+ aanvoe ren om meer aandacht te vragen voor ouder personeel. Haven Rotterdam boekt hoger resultaat ROTTERDAM - Het Havenbedrijf Rotterdam heeft in het eerste half jaar van 2007 het bedrijfsresultaat ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar met 7 miljoen euro zien stijgen tot 93 miljoen euro. Dat maakte het havenbedrijf gisteren bekend. Het havenbedrijf boekte meer op brengsten en wist de kosten te be heersen. Het aantal bezoekende schepen nam met bijna 5 procent toe tot 18.400. De overslag steeg met ruim 4 procent. Het nettore sultaat kwam uit op 56 miljoen. Wisseling in directie van coöperatie CZAV WEMELDINGE - Adjunct-directeur Ton van der Meer van de land bouwcoöperatie CZAV in Wemel- dinge stapt op. Hij wordt per 1 no vember inkoopmanager bij fritesfa- briek Lamb Weston Meijer in Krui- ningen. Van der Meer heeft 23 jaar in ver schillende functies bij de CZAV ge werkt en is mede door zijn recht-door-zee inleidingen op boe- renbijeenkomsten een bekende fi guur in de Zeeuwse landbouw. Ko Francke - nu verkoopleider bij de CZAV - volgt hem op. BAM Rail vernieuwt 150 kilometer spoor GOES - BAM Rail heeft een op dracht gekregen van ruim 45 mil joen euro van spoorbeheerder Pro- rail. Het onderdeel van bouwbe drijf BAM voert de komende vier jaar alle vernieuwingswerkzaamhe den uit aan het spoor in Zeeland, Limburg en een gedeelte van Bra bant. Voor de grootscheepse reno vatie wordt de spoorlijn tussen Bergen op Zoom en Vlissingen ge sloten van 22 maart tot en met 22 april 2008. BAM zal in totaal 150 ki lometer spoor geheel of gedeelte lijk vernieuwen, waaronder 55 overwegen. Minister van Landbouw verscherpt controle van dierenvervoer. door Gert van Harskamp DEN HAAG - Al het veetransport in Nederland wordt vanaf deze week weer gecontroleerd, net zoals voor 2004. Minister Gerda Verburg van Landbouw gaat over tot een con trole van 100 procent, nadat afgelo pen week enkele vrachtwagens zijn aangehouden waarin dieren onder erbarmelijke omstandighe den werden vervoerd. Verburg constateert in een brief aan de 1\veede Kamer dat de trans portsector zelf niet in staat is om toezicht te houden. Voortaan moet elk veetransport gemeld wor den bij de Voedsel- en Warenauto riteit, zodat bij het laden van iede re wagen met levende have een dierenarts aan de laadklep staat. De overheid was vanaf 2004 juist bezig deze regels te schrappen, om dat die voor enorme administratie ve lasten zorgden bij de transpor teurs. Vervoerders kunnen nu nog zogeheten brancheprotocollen on dertekenen, waarin zij aangeven zich aan de regels te houden. Van af morgen zijn deze zelfreguleren de maatregelen niet meer voldoen de, omdat niet iedereen zich eraan houdt. De brancheorganisatie van veetransporteurs Saveetra zegt ach ter de verscherpte controle te staan. Veevervoerders die de wet overtreden kunnen volgens de brancheorganisatie niet hard ge noeg worden aangepakt. Afgelopen week zijn nog een vrachtwagen met pony's en één met varkens van de weg gehaald. In de trucks bevonden zich in bei de gevallen veel meer dieren dan in de papieren was aangegeven en wettelijk is toegestaan. TT* Al het veetransport in Nederland wordt weer gecontroleerd, net zoals voor 2004. Zelfregulering binnen de branche blijkt wantoe standen niet uit te sluiten. Haal de zon in huis met Heinz Sandwich Spread Mediterraans: een nieuwe variant van dit frisse broodbeleg, met de smaak van het zonnige zuiden. Heinz Sandwich Spread zit boordevol gezonde ingrediënten, waardoor je er onbeperkt van kunt genieten. Heinz Sandwich Spread Mediterraans bevat maar liefst 42% groenten! Deze samenstelling, met veel groenten en weinig calorieën, is uniek. Heinz Sandwich Spread bevat geen mayonaise en dat is natuurlijk goed nieuws voor je lijn! Bovendien wordt het ook nog J. eens op een natuurlijke manier geconserveerd, zonder conserveermiddelen. Dit alles maakt Heinz Sandwich Spread verrassend licht, gezond en veelzijdig. Last van een ochtendhumeur? Daar heeft Bolletje iets op gevonden: Koekjes als Ontbijt. Als je daar niet vrolijk van wordt... Twee koekjes hebben dezelfde belangrijke voedings stoffen als één bruine boterham met halvarine en chocolade hagelslag. En dan hebben we het niet alleen over de vezels, maar ook over de vitaminen en mineralen. Ze zijn per twee verpakt, dus ook nog eens heel handig om mee te nemen. FRANKFURT - Een medewerker maakt een Mazda gereed om te worden ten toongesteld. In het Duitse Frankfurt begint donderdag de internationale au toshow IAA. De show duurt tot en met zondag 23 september. foto AP Vul hel diagram zodat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1,8 miljoen) Meer informatie: e-mail: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipl voor u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15