Zeeland Sportschool bij Hulster Stationsplein Rommelmarkt brengt ruim 4000 euro op Uitgeslape Koetsje kijken, theetje drinken Q? jtmÊK Hastens 7^ Opbrengst naar onderhoud kerk Tentakels van Voico hebben plaquettes Z PZC Maandag 10 september 2007 1 5 Gemeente vindt ondernemer voor sportperceel. door Sheila van Doorsselaer hulst - Sportcentrum Bodyline be gint volgend jaar aan de bouw van een grote vestiging in Hulst. Aan het Stationsplein, achter het BACK-complex, verrijst een 1600 vierkante meter groot sport- en ii- festylecentrum met diverse sport zalen, sauna, een zwembad en kin deropvang waar sportende vaders en moeders hun kroost kwijt kun nen. Bodyline heeft de grond gekocht die eigenlijk voor concurrent Fit- land (voorheen Leisure Company) was bestemd. Fitland zag, wegens andere inzichten van de nieuwe di rectie, af van de bouw van een sportcentrum. De gemeente Hulst had nog wel haar nek uitgestoken voor de komst van de sportschool en kreeg daar zelfs een schade claim van vijf ton voor aan de broek. De eigenaar van het BACK-complex, Heerenland Deve lopment, wilde dat er een sport centrum zou komen in zijn com plex, niet erachter. De schadeclaim werd echter afgewezen. Omdat op het perceel een specifie ke sportbestemming rust, is de ge meente Hulst tevreden en opge ld Aan het Stationsplein in Hulst opent Bodyline eind 2008 een sportcentrum met diverse sportzalen, sauna, een zwem bad en kinderopvang. lucht dat een andere sportonderne- mer zich heeft gemeld voor de grond. Pim Lexmond, directeur van Body line in Terneuzen, ziet met een vestiging in Hulst een wens in ver vulling gaan. „Ik wilde altijd al een sportcentrum openen in Hulst en toen die grond plots vrijkwam, heb ik mijn kans gegrepen." Lexmond borduurt voort op het concept van zijn sportcentrum in Terneuzen. Ook in Hulst komt er een uit staalplaten opgetrokken ge bouw en de indeling van het ge bouw is ongeveer dezelfde als in Terneuzen. Lexmond: „We zijn erg tevreden over ons pand in Ter neuzen. Het is open en modern en mensen voelen zich er thuis. Dat we drieduizend leden hebben, bewijst dat wel." Er komen in Hulst drie groepsles zalen (voor onder meer spinning, bodystep en bodycombat) een zwembad voor zwemlessen, baby- en peuterzwemmen en waterbe- wegingslessen en een uitgebreide fitnesszaal met de modernste appa ratuur die zich digitaal laat aanpas sen aan de gebruiker. Chronisch zieken kunnen er in groepsver band sporten en om het moeders (en vaders) makkelijk te maken, is er 's ochtends kinderopvang. Voor de deur zijn 54 parkeerplaatsen ge pland en in het centrum kunnen 150 mensen tegelijk sporten. Lex mond denkt in Hulst tweedui zend leden te trekken. De bouw van het complex begint in januari en Lexmond hoopt in oktober 2008 te openen. door Wilma Valk ijzendijke - Zoveel mooie rommel en zo goedkoop. Verbazing alom op de dertigste rommelmarkt van basisschool Schuttershoek in IJzen- dijke. De goederen werden ge schonken door de bewoners en de opbrengst komt geheel ten goede van de kinderen. „De kinderen halen zelf de spullen op", zegt directeur Wim Dieleman ^0m i q|ji r ip Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Info: 0900 - 225 0 225 Fulfilling dreams since 1852 door Frank Gijsel SLUIS Het einde van het toeristenseizoen stond giste ren in Sluis traditiegetrouw in het teken van de nos talgische koetsen. De veelal Vlaamse oude rijtuigen, getrokken door de sierlijke paarden, zorgden ervoor dat de parade die door de winkelstraten trok niet over belangstelling te klagen had. Veel bezoekers komen elk jaar speciaal voor de koet- senparade naar Sluis. Zij zoeken al vroeg naar een mooi plaatsje zodat ze het mooiste zicht hebben on der het genot van een kopje thee. Bij het belfort ston den de bezoekers rijen dik zich te vergapen aan het schouwspel. Hier gaf de Belgische journalist en paar denkenner Jack Pijpen op het bordes de nodige uitleg over koets, tuig, kleding van de passagiers en de har monie van het geheel. Het aanbod paarden was zeer divers met vooral Lippizaners, Haflingers, Fjorden, Friezen en Belgische warmbloedpaarden. Opvallende verschijning in het Vlaamse gezelschap was een tweespan Haflingers voor een boodschappen wagen, gebouwd in 1905 in Berlijn, van de familie Lockefeer van de Paardenburcht uit Aardenburg. Pier re Verhoye met zijn Hongaarse jachtwagen en Mat van Hoorickx met een wagonette rallycar uit het be gin van de vorige eeuw maakten de Nederlandse in breng compleet, 's Ochtends verzamelden zich een dertigtal rijtuigen aan de Nieuwstraat om vervolgens in colonne een rit in de richting van Brugge af te leg gen. Een deel van het parcours liep langs het kanaal van Brugge naar Sluis. terneuzen - De rommelmarkt in de Goede Herderkerk afgelopen weekeinde leverde een leuk geldbe drag op voor het kerkrentmeester- schap van de Hervormde Gemeen te Terneuzen. Er werden vrijdag en zaterdag op de markt aan de Koninginnelaan in Terneuzen spulletjes zoals boe ken, lp's, speelgoed, kleding en meubels te koop aangeboden. Ook verkochten medewerkers van de kerk verse wafels en oliebollen. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het onderhoud van de verschillende kerkgebouwen. over de betrokkenheid van de leer lingen, ouders en leerkrachten. Het aanbod varieerde van een schemerlamp uit de jaren vijftig, een hammondorgel en een PfafF handnaaimachine tot scanners en computers. Dweilorkest De Deur zakkers speelde en er was volop vermaak op het schoolplein. De opbrengst bedroeg meer dan vier duizend euro. AXEL - In Axel zijn zaterdag de plaquettes onthuld bij de 'Volco-beelden' van Han Deij. Tevens werd de tweede druk van het promotieboekje 'Voico, een Axels avontuur' overhandigd aan wethouder Jaap Bos van Kunst en Cul tuur. Het initiatief voor het plaatsen van deze plaquettes kwam van de Werkgroep Promotie Axel. Tijdens dit officiële moment mochten leerlingen van de basisscholen in Axel het laatste zand wegvegen zodat de plaquettes zichtbaar werden voor het publiek. In Axel zijn momenteel zeventien terrazzo Volco's te zien. Deij begon in 1991 aan het Volco-project. In 1993 waren vrijwel alle beelden ge plaatst. „Mij werd destijds gevraagd om Axel op een herkenbare manier aandacht te geven. Ik ben toen aan de slag gegaan met de beelden, die sa men één geheel vormen." De Volco's zijn 'tentakels' van een gedrocht dat in Axel onder de grond woont. Leerlingen van Axelse basisscholen streden om de Volco-wisseltro- fee. Zij kregen als opdracht de Volco's op een zo leuk en origineel mogelij ke manier in beeld te brengen. De Gaspar van der Heijdenschool won. foto Peter Nicolai Nog 6 dagen te gaan! foto Peter Nicolai Media Markt Middelburg is 2 jaar en dat vieren we! Voor elke €100 die u besteedt, krijgt u er 10 van ons cadeau! Ik ben toch röot gek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29