Zeeland Nehalennia overweegt leerlingenstop PZC 13 Reinigingsdienst Vlissingen bezorgd WALCHEREN 16 16 Vrouw gewond, auto rijdt door Voorhang BSA uit 1927 rijdt mee met motorrit 12.000 kilometer in het zadel naar Peking Maandag 10 september 2007 Schoolvak economie gaat op de schop Tip? redwalch@pzc.nl Middelburgse school luidt noodklok over te krappe locatie Breeweg. door Carta van de Merbei MIDDELBURG - De havo/vwo-afde- ling van scholengemeenschap Ne halennia aan de Breeweg in Mid delburg groeit uit zijn jas. Elk jaar stijgt het aantal leerlingen en wordt het drukker. Als er niet dit schooljaar nog een oplossing komt, zijn de problemen volgens rector L. de Kraker straks niet te overzien. Mogelijk moet er dan voor volgend jaar een leerlingen stop worden ingesteld en kan maar een beperkt aantal nieuwe scholieren worden toegelaten. De ouders van de havo/vwo-leerlin- gen zijn per brief op de hoogte ge steld van de problemen. Het schoolgebouw aan de Breeweg is ooit gebouwd voor zo'n 8oo leerlingen, maar het wordt nu bevolkt door ongeveer 970 scholieren. En dat is te mer ken, zegt rector De Kraker: „Het is gewoon te druk. Tijdens leswisse- lingen en in de pauzes is het drin gen op de gangen en in de kanti ne. Je houdt je hart vast als er iets gebeurt." Ook is er een tekort aan lokalen. Daarom dient een ge bouw bij de vmbo-locatie van Ne halennia aan de Kruisweg als uit- wijklocatie. Nadeel daarvan is dat de lokalen in dit gebouw klein zijn en dat leerlingen en docenten soms maar voor één uur les naar een ander gebouw, driehonderd De afdeling havo/vwo van scho- lengemeenschap Nehalennia heeft te weinig ruimte om nog meer scholieren te herbergen. De school wil graag uitbreiden. meter verderop, moeten. Docen ten en ouders van leerlingen kla gen hierover. Het betreffende ge bouw aan de Kruisweg staat bo vendien op de nominatie gesloopt te worden zodat deze plek op ter mijn komt te vervallen als uitwij- klocatie. De prognose is dat er volgend schooljaar weer 120 leerlingen bij komen op de afdeling havo/vwo en daar is geen ruimte voor, zegt De Kraker. „We moeten dan een leerlingenstop invoeren, maar dit staat haaks op ons standpunt dat openbaar onderwijs voor iedereen toegankelijk moet zijn." De Kraker ziet uitbreiding van zijn school aan de Breeweg als dé op lossing. Hij wil daarom de sportles sen op een andere plek onderbren gen ('bijvoorbeeld aan de sport- boulevard') en de gymzaal slopen zodat op die plaats een aanbouw kan worden neergezet. Onlangs heeft een architect daarvoor een schets gemaakt. Bedoeling is dat in dit nieuwe deel een aparte brug klasunit komt. Kinderen die van de basisschool komen, kunnen dan hun eerste jaar aan de middel bare school doorbrengen in een 'apart schooltje'. Het nieuwe deel moet volgens een eerste kostenraming anderhalf mil joen euro gaan kosten. Omdat het gebouw voor de afdeling vmbo ge renoveerd gaat worden, heeft de school geen geld over om nieuw bouw te kunnen bekostigen. De school heeft daarom aangeklopt bij de gemeente Middelburg. „De gemeente is verantwoordelijk voor de huisvesting van onderwijs. Er moet echt iets gebeuren. De nood is hoog. Zoals het nu is, is het niet verantwoord. En volgend jaar heb ben we helemaal een probleem." MIDDELBURG - Kris Nijs uit Veere start voor het stad huis in Middelburg zijn BSA uit 1927. Nijs was gisteren één van de honderd motorrijders die meededen aan de Bommel oldtimer motorrit over Walcheren en door Zuid-Beveland. De Bommelrit werd dit jaar voor de tien de keer gereden. foto Lex de Meester WOLPHAARTSDIJK - Een 68-jarige vrouw uit de gemeente Goes is za terdagochtend rond kwart over ne gen zwaargewond geraakt toen zij in Wolphaartsdijk werd aangere den op haar fiets. De vrouw is met een traumahelikopter naar het Erasmus Medisch Centrum in Rot terdam gebracht. De bij het ongeluk betrokken auto mobilist is doorgereden. Deze reed in een donkerkleurige auto met aanhangwagen. Daarachter reed een zwarte Seat Leon met een Bel gisch kenteken. De politie verzoekt de bestuurder van de donkerkleurige betrokken personenauto en getuigen zich te melden op het politiebureau of contact op te nemen via nummer 0900-8844. Medewerkers van de afvalverwijdering uiten zorg over reorganisatie. door Carla van de Merbei VLISSINGEN - Medewerkers van de reinigingsdienst in Vlissingen ma ken zich zorgen over hun toe komst. Zij hebben hun zorg geuit in een brief aan het college van burgemeester en wethouders en aan de gemeenteraad van Vlissin gen. Aanleiding voor deze zorg is de dis cussie die momenteel in Vlissin gen gevoerd wordt over de cluster afvalverwijdering. Een bureau heeft hier onderzoek naar gedaan en een rapport uitgebracht met aanbevelingen. Eén daarvan is het mogelijk gedeeltelijk afstoten van de cluster afvalverwijdering. De medewerkers schrijven in de brief aan de gemeente dat er volgens hen niet goed genoeg is gekeken naar de in hun ogen meest voor de hand liggende optie, namelijk samenwerking met de gemeente Middelburg. 'Onderzoek naar wat de praktische en financiële voorde len zouden kunnen zijn, is niet echt gedaan'. Volgens het personeel wordt er al jaren onderzoek gedaan naar de ge meentelijke inzamelbedrijven en scoorde Vlissingen hierbij altijd ruim voldoende, zowel wat de pro- De reinigingsdienst in Vlissingen ziet niets in de mogelijke gedeel telijke afstoting door de gemeen te van de cluster afvalverwijde ring. ductiviteit betreft als financieel. Ze erkennen dat er desondanks verbe teringen mogelijk zijn. Als voorbeelden noemen ze in de brief een efficiëntere inzameling van papier, verdere mechanisatie (investeren in ondergrondse op slag) en het inzamelen van be- drijfsvuil overlaten aan marktpar tijen zodat de gemeentelijke reini gingsdienst alleen nog haar kernta ken uitvoert. Op die manieren kan er volgens de medewerkers be spaard worden op personele kos ten. 'Er is de laatste jaren regelma tig door raads- en collegeleden zeer positief over de reinigings dienst gesproken. Het is mede om die reden onbegrijpelijk dat nu overwogen wordt deze dienst zon der duidelijke argumenten de nek om te draaien.' Tip? redactie@pzc.nl Een handje drop. Een plakje worst. Bij de avondborrel een bakjefilet americain en een roya le punt brie. Een avondmaal van witte bonen in tomatensaus met gebakken ui. Tussen de middag gebakken ei. Of een creatie van gebakken Smac met ui en knof looksaus. Die Vlissinger weet dat hij zijn hang naar het goede le ven breed uitdraagt. Vooral van voren, ruim over de broekband. Laatst, op vakantie, maakte een wildvreemde vrouw hem dat glashard duidelijk. Zij wenkte hem streng bij het gezelschap dat zij een museumrondleiding gaf: „Stapt u even binnen, me neer. En neemt u de buik ook mee, dan kan de deur dicht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13