'Versoepelen ontslag slecht voor groei' 'Alcoholreclame te leuk' Extreem geweld in rosse buurt AFSLUITING N59 SP daalt in opiniepeiling Geen pensioensteun zelfstandige TUSSEN SEROOSKERKE EN ZIERIKZEE pzc Zaterdag 8 september 2007 7 Landen met soepel ontslagrecht volgens economen slechter af. den haag - Een soepeler ontslag recht is slecht voor de Nederland se economie. De groei van de ar beidsproductiviteit zal dalen en de omvang van de werkloosheid zal niet afnemen. Internationaal on derzoek wijst bovendien niet uit dat de positie van 'outsiders' op de arbeidsmarkt (jongeren en laagge schoolden) erop vooruit gaat als die van 'insiders' (mensen die een baan hebben) verslechtert. Dat schrijven twee wetenschap pers in het economen-vakblad ESB van deze week. Servaas Storm en Ro Naastepad, universitair do centen algemene economie aan de TU Delft, menen dat kabinet en Een vergelijking tussen landen waar ontslaan lastig is en landen waar dat soepel gaat toont aan dat een sterke ontslagbescher ming goed is voor de economie. Rectificatie Op zaterdag 1 september heeft er een Abonneevoordeelactie met de Landelijke Appelukdag in uw krant gestaan. Hierin is helaas een fout geslopen. In tegenstelling tot wat er vermeld is, kunt u niet terecht bij Braken, Julianastraat 22, te Mook. Bij de overige fruittel ers bent u uiteraard van harte welkom! Onze excuses voor het ongemak. werkgevers de plank mis slaan door versoepeling van het ontslag recht op te voeren als wondermid del tegen het gebrek aan innovatie ve dynamiek en productiviteits groei in Nederland. Zij wijzen er op dat landen met een relatief soe pel ontslagrecht (VS, Australië, Ca nada) het slechter doen dan lan den met een star ontslagrecht (Ne derland, Oostenrijk, Japan) als wordt gekeken naar de omvang van de werkloosheid. Storm en Naastepad durven de stelling aan dat een sterke ontslag bescherming juist goed is voor de ontwikkeling van het bedrijfsle ven. Werkgevers die weten dat zij niet makkelijk van hun personeel afkomen, zullen meer investeren in opleiding en scholing. Dat is goed voor de productiviteit. Boven dien leidt minder verloop onder het personeel tot lagere kosten voor werving en selectie. Tenslotte zullen werknemers ook meer aan dacht en energie steken in hun werk en de innovatie in het be drijf hilversum - De aanhang van de SP is geslonken in de Politieke Ba rometer van Synovate/Interview NSS. De partij van Jan Marijnissen, die 25 zetels heeft in de Kamer, komt uit op 21 zetels. De PvdA wint een zetel en komt op 29, nog altijd vier minder dan in de Tweede Kamer. De WD stijgt in de gunst van de kiezers van 21 naar 24 zetels, rege ringspartij CDA verliest twee ze tels en komt uit op veertig, één minder dan in de 1\veede Kamer. Nederland wil in 2010 één asielprocedure EU den haag - Het kabinet blijft er naar streven om in 2010 één geza menlijke asielprocedure voor de hele Europese Unie (EU) te heb ben. Dat is beter voor de rechtsze kerheid van asielzoekers, het gaat 'asielshoppen' binnen de EU tegen en het zal bijdragen aan een even wichtiger verdeling van asielzoe kers over de lidstaten. Ook is het nodig om de praktische uitvoering van te stroomlijnen in Europa. Steden hoeven OV niet aan te besteden den haag - Drie grote steden hoe ven hun openbaar vervoer niet aan te besteden. Amsterdam, Rot terdam en Den Haag kunnen er ook voor kiezen om het onder hands te gunnen aan de bedrijven die de bussen, trams en metro nu laten rijden. Staatssecretaris Tine ke Huizinga komt daarmee tege moet aan de wens van de Tweede Kamer. UTRECHT - Alcoholreclames zijn te aantrekkelijk voor jongeren. Dat concludeert de Stichting Alcohol preventie (STAP) in een deze week gepubliceerd rapport over de trends van alcoholreclame- en mar keting in 2006. Alcoholreclames op televisie com bineerden in 2006 hun reclame-ui- tingen over drank vaak met hu mor en lifestyle. 36 procent van de alcoholreclames voegt humor toe om het product aantrekkelijk in de markt te zetten. Volgens STAP toont onderzoek aan dat het ge bruik van humor in reclames voor al jongeren aanspreekt. In de Recla mecode voor Alcoholhoudende Drank zijn geen beperkingen opge nomen over humor. De code is in het leven geroepen om jongeren te beschermen tegen de impact van alcoholreclame. Veel reclames zijn niet in strijd met de regels die voor het maken van reclame zijn afgesproken. „We kunnen er heel weinig tegen doen, er is gewoon te veel ruimte om alcohol op een leu ke manier aan te prijzen", zegt een woordvoerster van STAP. Ook de websites met games en gadgets vindt STAP te aantrekkelijk. „Wij willen het positieve beeld van alco hol ontkrachten." den haag - Het kabinet vindt het niet nodig om het met extra maat regelen voor zelfstandig onderne mers makkelijker te maken pen sioen op te bouwen. Een jaar geleden had een meerder heid in de Kamer er juist op aange drongen iets te doen aan de pen sioenopbouw van zelfstandigen. Vooral door de groei van het aan tal zelfstandigen zonder personeel vreest onder meer de PvdA dat steeds meer mensen onvoldoende pensioen opbouwen. Amsterdam - Twee Duits-Turkse broers (42 en 36) hebben jarenlang grote delen van de Amsterdamse Wallen en de rosse buurten van Alkmaar en Utrecht beheerst. Hun internationaal opererende, zeer ge welddadige organisatie van vrou wenhandelaars zette zeker negen tig prostituees in als seksslaven. De groep 'verdiende' daarmee naar schatting bijna 19 miljoen eu ro sinds 2002. Uit het strafdossier blijkt dat de vrouwen soms veer tien uur per dag moesten werken. Onwillige vrouwen werden in el kaar geslagen, vaak met een honk balknuppel, waarna de vrouwen gedwongen werden een koud bad te nemen om de zwellingen te be perken. Behalve de twee broers zijn nog tien verdachten opgepakt. De strafzaak komt over enkele maanden voor in Almelo. jl—lHliMI lÉlllIHHIIII— OOSTERSCHELDE I i 11 11 afgesloten route ZIERIKZEE omleidingsroute beide richtingen Baantjer viert 84-ste verjaardag week lang amsterdam - Fans van misdaadau teur Appie Baantjer moeten vol gende week in Amsterdam zijn. Ter ere van de 84e verjaardag van de oud-politieman zijn er van maandag tot en met zondag ver scheidene activiteiten in de hoofd vestiging van de Openbare Biblio theek Amsterdam, het weten schapsmuseum voor kinderen Ne mo en café Heffer in de Warmoes straat. Moordenaar Melanie naar cel in EBI Vught den bosch - De moordenaar van het Geldropse meisje Melanie Sij- bers is overgeplaatst naar de Extra Beveiligde Inrichting in Vught. In juli van dit jaar deed de man een ontsnappingspoging uit de peni tentiaire inrichting Overmaze in Maastricht. De man is voor de moord veroordeeld tot 15 jaar cel en tbs. Hij heeft al vier uitbraakpo- gingen op zijn naam staan. VRIJDAG 14 SEPTEMBER 19.30 UUR TOT EN MET ZATERDAG 6 OKTOBER 06.30 UUR Rijkswaterstaat voert van vrijdag 14 september 19.30 uur tot en met zaterdag 6 oktober 06.30 uur werkzaamheden uit aan de N59. De werkzaamheden vinden plaats tussen de Delingsdijk in Serooskerke en de Zandweg bij Zierikzee. Tijdens deze periode is de N59 afgesloten voor alle verkeer vanuit Zierikzee richting Serooskerke. Voor verkeer vanuit Serooskerke naar Zierikzee is de N59 dagelijks afgesloten tussen 19.30 en 06.30 uur. Daarnaast is het fietspad langs dit gedeelte van de N59 afgesloten voor het fietsverkeer in beide richtingen. Houd rekening met een langere reistijd. OMLEIDINGSROUTES Verkeer vanuit Serooskerke richting Zierikzee Dagelijks van 19.30 uur tot 06.30 uur via Delingsdijk, Heuvelsweg en Lange Blokweg Verkeer vanuit Zierikzee richting Serooskerke 24 uur per dag via Lange Blokweg. Heuvelsweg en Delingsdijk Fietsverkeer wordt lokaal omgeleid. Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroutes aan. Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat die zorgt dat verkeer en water op de nationale netwerken kunnen stromen en die werkt aan droge voeten en voldoende en schoon water, www.rijkswaterstaat.nl Rijkswaterstaat Nederland moet door. (ygnAngaf Beteif) INFORMATIE WWW.VANANAARBETER.NL - TELETEKST - RADIO - TELEFOON 080G-8002 (GRATIS)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7