Herstel Hoogesteger/Snoek Petra Dugardein: Technisch zijn wij Opruiming Lewedorp zegeviert OPEL CHEVROLET Kijk op www.autoteam.nl AutoTeam Vlissingen Bedrijfsweg 2 4387 PD Vlissingen 0118-461710 w 54 Zaterdag 8 september 2007 PZC Lavrijssen wint tijdritcompetitie goes - Birgit Lavrijssen, uitko mend voor wielervereniging PRC Delta uit Spijkenisse, heeft de Zuid-Hollandse tijdritcompetitie op haar naam geschreven. Doordat de inwoonster van Kapel- Ie de laatste tijdrit in Woubrugge als tweede afsloot, liet zij haar con currentes, onder wie Nederlands kampioene tijdrijden Winanda Spoor (3e), achter zich. De 16-jari- ge renster uit Kapelle legde de 15 kilometer met een gemiddelde snelheid van 39,2 kilometer per uur af Frank Clausing dicht bij trip naar Australië goes - Frank Clausing is een eind op weg om een plaatsje op de Au stralian Open voor amateurtennis sers te veroveren. De inwoner van Wemeldinge nadert met Mireille Bink de eindstrijd van het mixed- dubbel op het Van Oers Open in Oosterhout. Eén koppel uit deze klasse mag naar Melbourne. De winnaars van de eindstrijd spelen een beslissende wedstrijd tegen het koppel Ilse Baars/ Maharisj Pa- pilaja. Zij wonnen Het Melkhuisje en zijn daarom rechtstreeks ge plaatst voor ultieme finale. Zeeuwse amazones op dreef op Hippiade goes - De Zeeuwse dressuurrui ters die deelnemen aan de Hippia de (het NK) zijn goed aan het toer nooi begonnen. Jessica Nijpjes en Chantal Nijpjes, beiden van Stal Hexagon uit Schore, plaatsten zich met Hexagons Replay en Hexa gons Unchained voor de halve fi nale van de Z2-klasse. De finale is de kiir op muziek. Chantal Nijpjes reed sterk in de Zi-klasse met Yu' ve Got It en plaatste zich voor de eindstrijd. Hetzelfde deed Lucie Louws uit Oostkapelle in de Mr met Uquerna. Cataldo wint etappe Ronde van Toekomst saint-jean - Wielrenner Dario Ca taldo heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van de Toe komst gewonnen. De 22-jarige Italiaan finishte na een rit over 165 kilometer naar Saint-Jean-La-Poterie met een voorsprong van vier seconden op de Sloveen Kristjan Koren, de Rus Ivan Rovny en de Nederlander Bauke Mollema. De getalenteerde Fransman Stép- hane Poulhies behoudt de leiders- tui in deze wedstrijd voor renners tot 23 jaar. Tennisser Huta Galung in halve finales Alphen alphen aan den rijn - Tennisser Jesse Huta Galung heeft zich bij de challenger in Alphen aan den Rijn verzekerd van een plaats in de hal ve finales. De Nederlander ver sloeg in de kwartfinales landge noot Thiemo de Bakker in drie sets: 7-6 (7), 5-7 6-3- Matwé Middelkoop redde het niet tegen de Franse qualifier Augustin Gensse: 1-6 1-6. In de halve eind strijd ontmoet Huta Galung de Tsjech Minar, die in drie sets afre kende met de Fransman Chardy. Ook de Spanjaard Marcel Granol- lers-Pujol bereikte de laatste vier. Tennissers nemen revanche voor verlies op ZK dubbelspel. door Sven Bakker goes - Bij de Zeeuwse dubbelkam- pioenschappen tennis in Goes heb ben Anneke Hoogesteger en Mar- jon Snoek zich hersteld van een nederlaag in hun eerste wedstrijd. Het koppel won de tweede partij Zierikzeese speelt met vrouwen Willem II in de eredivisie. door Bas Koel goes - Het vrouwenvoetbal in Ne derland is volop in ontwikkeling. De vorming van de eredivisie is een nieuwe stap op weg naar vol wassenheid. Toch moet volgens Pe tra Dugardein de sport nóg serieu zer genomen worden. „Vrouwen zijn technisch tot hetzelfde in staat als mannen", zegt de keep- ster van eredivisionist Willem II. Petra Dugardein is van mening dat het niveau van het vrouwenvoet bal nog altijd onderschat wordt. „Misschien zijn wij fysiek minder dan mannen en gaat het spelletje wel. In de vierde categorie van het vrouwendubbelspel werden Natha lie de Schepper en Nienke de Haas in twee tiebreaks getrakteerd op hun eerste verliespartij. Hoogesteger van tennisclub DOS en Snoek (De Schelde) moeten morgen Stephanie van de Eijk en Eva Hartog verslaan om uitzicht te houden op de titel. Van de Eijk en Hartog moeten op hun beurt Mar- loes Meulmeester en Chantal minder snel, maar technisch zijn wij gelijk aan mannen." De keepster uit Zierikzee hoopt dat er na dit jaar meer aandacht en erkenning zal zijn voor de vrouwe lijke voetballers. „Nu er een eredi visie gestart is, krijgen we gelukkig al meer aandacht. In het weekein de worden er samenvattingen van onze wedstrijden uitgezonden. Ho pelijk gaan er dan steeds meer mensen kijken." De opkomst tijdens de eerste wed strijd tegen ADO Den Haag (1-0-verlies) viel nogal tegen, vindt Petra Dugardein. „Er waren dui zend toeschouwers. Voor de eerste keer is dat niet gek, maar we ho pen natuurlijk op meer." De dertigjarige Dugardein ver wacht niet dat ze dit jaar met Wil- Bruynzeel verslaan, die hun beide wedstrijden tot nog toe wonnen. In de 4 bij de mannen boekten Do minic van Elzelingen en Joost Oranje hun eerste succes. De favo rieten wonnen met 6-1 6-2 van Ke- Anneke Hoogesteger en Marjon Snoek winnen hun tweede partij op de Zeeuwse tenniskampioen schappen dubbel en houden uit zicht op de titel. lem II om de titel mee zal strijden. „We hebben niet één internatio nal in ons team. Alleen één Neder landse A-international en nog twee Belgische A -internationals. Als je kijkt naar de andere teams in de competitie, daar spelen soms vier of vijf internationals." Desondanks denkt de keepster niet dat ze bij voorbaat kansloos zijn. „We moeten als collectief be ter worden. Op dit moment heb ben we nog een groep die bij el kaar geplukt is, alle speelsters ko men van een andere club. Bij onze tegenstanders voetballen vrouwen die al veel langer samen spelen. We zijn nu nog de underdog, maar ik denk dat wij voor verras singen kunnen zorgen." De grootste verandering binnen vin van Herk en Stefan Geers. Jan van der Weele uit 's-Heer Abtsker- ke maakt nog in twee categorieën kans op de titel. Samen met Annette Walhout van 't Swaecke uit Wemeldinge staat hij op de banen van 't Halve Maan- the in de halve finales in het ge- mengddubbelspel 6. Bij het man- nendubbelspel komt Van der Wee le vandaag in actie met Kees van den Engel. Duivenmelkers boeken succes tijdens concours Stuttgart. lewedorp - Het Team Lewedorp heeft de derde editie van de Dutch Open voor duiven gewonnen. Voor die winst zorgde een blauwe witpen gekweekt door René van de Zande uit Wissenkerke. De Dutch Open is een nationaal duivensportevenement. In Neder- horst den Berg staat een centraal hok waar jonge duiven in het voor jaar van diverse liefhebbers wor den aangeleverd. Dit jaar werden 1467 duiven aangeleverd. De dui ven worden vervolgens door een aantal liefhebbers centraal ver zorgd en opgeleerd. Bij het concours vanuit Stuttgart, werden de duiven om 8.45 uur ge lost. Door de slechte weersomstan digheden (regenbuien) werd het een loodzwaar concours. Slechts negen van de 850 geloste duiven bereikten nog dezelfde dag het cen trale hok in Nederhorst den Berg. Om 18.20 uur kwam de eerste duif binnen. Het was de blauwe wit pen van het Team Lewedorp. De formatie bestond uit Theo Hoon den, Jaap de Vos, comb. Hermes8tZn, Henk de Kooning, René van de Zande, comb, van Garsel/Vermeulen, Sjaak Traas, Hans de Vos, comb. v.d. Bosse en comb, de Kooning. Naast de winst pakten ze ook de vierde (Sjaak Traas uit Lewedorp), veertiende (comb, de Kooning uit Lewedorp) en 96e prijs (Jaap de Vos uit Nieuwdorp). Herman Calon uit Slijkplaat won de vijfde prijs. het vrouwenvoetbal is dat het pro fessioneler geworden is. „We heb ben eigen reclameborden in het stadion hangen, de kleding wordt gesponsord en is altijd goed ver zorgd." Ook de trainingen zijn veranderd, stelt Dugardein. „We trainen nu drie keer per week en spelen dan op donderdag een wedstrijd. Voor de meiden die op donderdag niet spelen, is er op zaterdag een wed strijd. Ze spelen dan mee met het vrouwenelftal van onze satelliet club SC 't Zand. Op die manier Petra Dugardein speelt dit sei zoen met Willem II in de eredivi sie. De keepster combineert dit nu nog met een baan bij de land macht. Willem II staat onderaan W' i i Duizenden euro's voordeel op meer dan 75 occasions! Goes Klein Frankrijk 31 4461 ZN Goes 0113-23 7923

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 74