Woord als 'gelul' hoort niet in Kamer beifenvmLgt IHOUTEN VLOEREN!! 'Extreem vroege sneeuw' overvalt Nederlanders in het buitenland BAX -TERHEIJDEN Trouwen op middenstip van Arena de hersenen 6 Zaterdag 8 september 2007 PZC gelegd en voor de doe-het-zelver Bergen 28 - 076-5932188 www.baxhoutenvloeren.nl www.lamelparket.nl AMSTERDAM - De zomervakantie is amper voorbij of de eerste Neder landers zitten al weer vast in de sneeuw. De hulpverleningsorgani satie SOS International meldde gis teren al meerdere hulpverzoeken te hebben ontvangen van Neder landers die in problemen zijn geko men in Noorwegen, Oostenrijk en Zwitserland. Volgens SOS Interna tional is de eerste sneeuw dit jaar extreem vroeg gevallen en hadden reizigers hier niet op gerekend. „Sneeuwkettingen voor een vakan tie in september werden dan ook niet ingepakt", aldus een woord voerster. De ANWB verwacht dit weekeinde nog meer hulpvragen omdat veel mensen op zaterdag en zondag pas naar huis gaan. AMSTERDAM - Ajax-fans kunnen sinds gisteren trouwen in het Amsterdamse voetbalstadion Arena. Remon Damman en Danielle Sterkeboer gaven elkaar gisteren als eerste bruidspaar het ja-woord op de middenstip. Een skybox is omgebouwd tot bruidssuite. foto David van Dam/CPD Kamerleden storen zich aan verruwing van het taalgebruik. DEN HAAG - Geert Wilders noem de minister Vogelaar van Integra tie 'knettergek' en beschuldigde haar van cultuurverraad. Oud-mi- nister Kamp sprak ooit in de Ka mer over 'gelul' en Wouter Bos noemde een verkiezingsuitslag 'klote'. De taal in het parlement verruwt en gaat zo ook de boeken in. Sinds 2001 kunnen grove woorden niet meer uit de verslagen worden ge schrapt. „We stompen af en moe ten er voor waken dat we niet in een vacuüm terechtkomen", zegt D66-fractieleider Alexander Pecht- old. Wordt u plots een fatsoensrakker? „Nee, dat nooit. Ik ga niet met het vingertje wijzen. Ik wil ook geen regels invoeren of dingen verbie den. Ik vind alleen dat we met el kaar moeten kunnen discussiëren over hoe we overkomen. Maar we moeten ons altijd bewust zijn van onze rol als volksvertegenwoordi gers." Wilders ziet u aankomen. Die zal zeggen: prima als u mijn uitspra ken niet passend vindt, maar jam mer dan. „Dan is het in ieder geval uitge sproken. We hoeven in de Kamer niet alles aan te horen en langs ons heen te laten gaan. Het gekke is dat buiten de Tweede Kamer mensen wel op hun gedrag wor den aangesproken. Pronk die Bal kenende een leugenaar noemt, moet diep door het stof kruipen. De PW van Wilders gebruikte een term als verraad. Het is zeer ernstig om iemand dat voor de voeten te werpen. Ik wil dat de partij zich daar bewust van is." „Net als hun eerdere opvatting dat gevangenen maar moeten schoon maken met een tandenborstel (de PW doelde op opgepakte rel schoppers na ongeregeldheden rond de wedstrijd Jong. Oran je-Jong Marokko in mei, red.). NSB'ers werden na de 1\veede We reldoorlog ook op die manier ge straft. Ik zou de PW willen vra gen: realiseert de partij zich dat wel?" 'Van de politiek verwacht men het goede voorbeeld rond fatsoen en respect' Heeft u zelf nooit iets grofs gezegd waarvan u later spijt had? „Natuurlijk wel. Ik kan me twee woorden herinneren waar ieder een vervolgens over heen viel. (Pechtold zei in een interview als toenmalige minister van Bestuurlij ke Vernieuwing dat het er in de po litiek 'vuiler en vunziger' aan toe gaat dan mensen denken, red.). Daar werd ik achteraf ook op aan gesproken." Ergert u zich vooral aan foute uit spraken? „Nee, ergeren is een verkeerd woord. Ik wil de discussie breder trekken. Het gaat er ook om dat we soms als parlementariërs slecht zijn voorbereid, de mores niet goed genoeg kennen. In Afghanis tan woonde een Kamerdelegatie de afscheidsceremonie bij van een omgekomen sergeant. Wij wisten van tevoren niet hoe we ons daar voor moesten kleden. Ik had toe vallig een jasje bij me. De militairen stonden strak in hun pak en al keken ze recht in de zon, ze hadden geen zonnebril op. Dus hebben wij ook onze zonnebrillen afgezet." NIJMEGEN - Mensen die meerdere jaren veelvuldig mobiel bellen, ver tonen vaak vertraagde hersenactivi- teit zoals die ook te zien is bij de ziekte van Alzheimer. Dit blijkt uit nog niet gepubliceerd onderzoek van het bedrijf Braincli- nics en de Radboud Universiteit Nijmegen. De vertraagde hersenac- tiviteit komt waarschijnlijk door de gsm-straling. Onderzoeker Mar- tijn Arns, als bio-psycholoog ver bonden aan het bedrijf vermoedt dat de effecten op de langere ter mijn nog ingrijpender zijn. Twee, drie jaar intensief gsm-gebruik leidt weliswaar tot een vertraagde hersenactiviteit, maar van een ge zondheidsrisico is nog geen spra ke, aldus de onderzoeker. „Maar wat zijn de effecten als mensen straks tien, vijftien jaar gsm's ge bruiken? We moeten er rekening mee houden dat de effecten opeen stapelen en blijvend zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6