Brouwersdam Beach n Maak kans op toegangskaarten Brouwersdam Beach Concert Brouwersdam Grond onteigenen voor o Rijk wil Hedwigepolder na koop niet aan België doorverkopen Erik Huizebosch heeft een hekel aan zout water 48 Zaterdag 8 september 2007 PZC PZC verloot 1.000 kaarten voor het muziekspektakel onder haar abonnees. Kijk vandaag op de PZC-abonneevoordeelpagina in deze krant of surf naar www.pzc.nl/abonneevoordeel xs sePTEIBBER 2007 BEACH SPORTS U1ATEW SPORTS musc Lot natuurherstel en polders ligt in handen van Tweede Kamer. door Rinus Antonisse middelburg - Grond onteigenen voor natuurherstel Westerschelde is en blijft voor Provinciale Staten taboe. Zeeland moet dat nóg na drukkelijker uitdragen, met name naar de Tweede Kamer en minis ter Verburg (CDA, landbouw en natuur). Stoere taal gisteren in de Staten commissie Ruimte, Ecologie en Water. Een eensgezind 'nee' tegen gedwongen ontpolderen van de Hedwigepolder en het Zwin. G. van Dinteren (GroenLinks) plaatste een kanttekening. „Als de minister besluit tot onteigenen, gaan wij daar niet dwars voor lig gen." En PvdA'er P. Hamelink liet weten dat in zijn fractie ook genu anceerd gedacht wordt. Fractielid M. Ie Roy wil helemaal niks weten van gedwongen ontpoldering. Zij wil andere oplossingen. De stoere taal ten spijt, pleitte nie- door Ernst Jan Rozendaal DEN haag - Het Rijk gaat de Hedwigepolder niet verkopen aan België. De bedoeling is juist dit ge bied aan te kopen, zodat het ont- polderd kan worden in het kader van het Natuurprogramma Wester schelde. Dat schrijft staatssecreta ris Huizinga-Heringa (Verkeer en Waterstaat) in antwoord op vra gen van de WD. Als de polder is aangekocht, blijft die eigendom van de Nederlandse staat. De huidige eigenaar is de Bel gische zakenman G. De Cloedt. Hij wil overigens geen afstand doen van zijn grond, zodat onteige ning dreigt. Dat de indruk is ont staan dat de Hedwigepolder aan België wordt verkocht, komt door dat de financiering ingewikkeld in elkaar zit. Hetzelfde bedrag dat Ne derland betaalt voor de Hedwige polder - onbekend is hoeveel dat zal zijn - steekt Vlaanderen in de verdubbeling van de Sloeweg en de Tractaatweg. De aanlegkosten worden geschat op 100 miljoen eu ro. Het Rijk neemt daarvan 8o mil joen euro voor zijn rekening. Dat staat in een convenant dat Rijk en provincie hebben gesloten naar aanleiding van de Scheldeverdra- gen met Vlaanderen. VIJF VRAGEN AAN De VO-Raad roept scholen voor voortgezet onderwijs op volgende week actie te voeren tegen de bezuinigingsplannen van het kabi net. Nehalennia in Middelburg doet mee. Naam: Leo de Kraker Leeftijd: 50 Woonplaats: Zoutelande Beroep: rector stedelijke scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg. door Ernst Jan Rozendaal Wat is het probleem? „Er wordt heel vaak een beroep gedaan op het onderwijs. Er wordt ver wacht dat wij invulling geven aan zaken als de maatschappelijke stage, we moeten de kwaliteit verhogen, voor bepaalde vakken mogen geen onvoldoendes meer worden gehaald. De eisen worden opgeschroefd, maar tegelijkertijd worden we voortdurend gekort. Dat loopt een keer spaak. Als je dan ook nog eens ziet dat er een lerarentekort op ons af zit te komen, dan zou het kabinet niet 84 miljoen moeten bezuinigen op het voortgezet onderwijs. Het moet juist de buidel opentrekken." Wat gebeurt er op Nehalennia als de bezuinigingen doorgaan? „Ik heb het uitgerekend. Wij moeten dan 300.000 tot 400.000 euro zien te vinden op onze begroting. In het onderwijs kun je zulke bedragen al leen vinden als je bezuinigt op docenten. Dan zijn er allerlei zaken die we niet meer kunnen invullen, zoals huiswerkbegeleiding en begelei ding van excursies. De klassen zullen ook groter worden. Ik heb van scholen in het land gehoord dat ze overwegen locaties te sluiten. Den Haag dreigt dus het tegendeel te bereiken van wat wordt beoogd. De scholen moesten kleiner worden om de kwaliteit te verhogen. Ik voor zie dat scholen op deze manier juist worden gedwongen te fuseren." Een besparing van 400.000 euro, dat betekent vier docenten ontslaan? „Dat is ongeveer de rekensom die je kunt maken. De Zeeuwse scholen moeten elk 300.000 tot 1 miljoen euro inleveren. Dat zijn dus drie tot tien docenten." Wat voor actie gaan jullie voeren? „Wij gaan donderdag, tijdens het vierde lesuur, iets ludieks doen. Wat precies, dat houd ik nog even achter de kiezen. Wij zullen ook de ouders informeren, want we willen dat die van de problematiek op de hoogte zijn. Het zal in ieder geval geen chaos worden en we zullen het onderwijsproces zo min mogelijk verstoren. De leerling zal niet de dupe worden. Maar we willen wel een duidelijk signaal afgeven." Gaat het ook werken? „Ik hoop dat de politiek beseft dat het anders moet, maar ik sluit niet uit dat we nog eens met zijn allen moeten demonstreren op het Malieveld." Hele dag wedstrijden en demonstraties op strand en in zee. door Ton van den Nouweland De top vier van het Ne derlandse beachvolley- bal en de nummer drie van de wereld in het ki- tesurfen komen zaterdag 15 sep tember in actie op de Brou wersdam. Het evenement Brou wersdam Beach omvat verder aller lei demonstraties van strand- en watersporten en een popfestival tot slot. De vier beste koppels in het heren beachvolleybal spelen om de titel King of The Beach en een bedrag van 3500 euro. De winnaar komt mogelijk uit het duo Reinder Num merdor en Richard Schuil, dat bij het wereld-bekertoernooi vorige week in Sint Petersburg vijfde werd. Aan het toernooi op de Brouwersdam doen verder mee: Emiel Boersma en Bram Ronnes, lochem de Gruijter en Gijs Ron nes en Rick Wiggers met Boude- wijn Maas. Op het water gaat de meeste aan dacht uit naar de demonstraties van kitesurfer Youri Zoon uit Dirksland. Ondank zijn prille leef tijd van 17 jaar reist Youri al enkele jaren de wereld over om zijn sport Podium met van 19.00-0 OQ van Topstars, XYP, Is Ook Sc Huizebosch, T-Spoon en tot Hollands te bedrijven. Momenteel staat hij derde op de wereldranglijst. Op de Brouwersdam worden behalve in het beachvolley nog toernooien ge houden in footvolley, windsurfen en kitesurfen. Daarnaast zijn er de monstraties vliegeren, wakeboar- den, kayakken, jetskiën, mini- quads, 4X4-rijden en power jump. Het publiek kan aan veel sporten zelf meedoen en voor de kinderen zijn er speciale activiteiten als springkussen en powerbungee. De sportieve activiteiten vinden plaats bij strandpaviljoen De Strandtent midden op de dam en duren van 11.00 tot 18.00 uur. In de avonduren gaan de activiteiten verder op het ronde parkeerterrein aan de Schouwse kant van de dam. Daar begint om 19.00 het popfestival met optredens van Topstars, XYP, Is Ook Schitterend en Erik Huize bosch. Hoofdacts van het fes tival zijn T-Spoon (Sex on the Beach) en Helemaal Hollands, een duo dat in hoog tempo Neder landstalige hits brengt. Brouwersdam Beach is een initia tief van de provincie Zuid-Hol land, die van de Brouwersdam een vooraanstaand recreatiegebied wil maken. De activiteiten overdag zijn gratis toegankelijk. Toegang tot het popfestival kost 5 euro. www.brouwersdambeach.nl „En ook nog een paar dingen die ik bij So you wannabe a popstar heb gedaan." De 37-jarige sport man uit Overijssel mag dan niets met strandsporten hebben; Zee land kent hij wel. „Daar ben ik wel eens op vakantie geweest. Ik heb nog een rondvlucht gemaakt vanaf vliegveld Arnemuiden." Huizebosch brak in 1997 door als zanger met zijn carnavalskraker 'Huizebosch, Huizebosch'. Afgelo pen seizoen nam hij deel aan de BN'ers-versie van het programma So you wannabe a popstar. Daar hield hij een platencontract aan over. Zijn winnend liedje Extase werd een hit. Huizebosch, eigenlijk kraanmachi nist, doet vandaag de dag niets an ders dan zingen en trainen voor het komend schaatsseizoen. „Mo menteel fiets ik vooral met mijn ploegmaten van Nefit, want van de winter wil ik flam'n." „Wat zeg je Erik?" „Flam'n!" „O, vlammen" „Ja, flam'n" door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Met beachvolley- bal of surfen heeft hij helemaal niets. Aan zout water heeft hij zelfs een hekel 'want dat bevriest niet'. Toch is schaatser/zanger Erik Huizebosch zaterdagavond 15 sep tember present bij Brouwersdam Beach. Van 21.45 tot 22.15 uur zingt hij Nederlandstalige liedjes. Erik Huizebosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68