pulso Invoeren vliegtax zou 12.000 banen kosten Minister: wees alert op gevaar van terrorisme Andrée van Es topambtenaar Dak Evoluon krijgt opknapbeurt SEPTEMBER PAARDRIfMAAND www.fnrs.nl Prismal Daar moetje naar toe. Nuon en Essent staken fusieplan Koele zomer Toezichthouder Rijk laat goed leidt tot meer presterende school links liggen snoepen -O PZC Zaterdag 8 september 2007 5 'Verlies voor economie drie keer zo groot als opbrengst voor Rijk'. AMSTERDAM - Een milieuheffing op vliegtickets kost twaalfduizend arbeidsplaatsen in en om Amster dam. Bovendien is het verlies voor de economie driemaal zo groot als de opbrengst voor de schatkist. Het kabinet moet daarom af zien van de maatregel, schrijven negen organisaties in een brief aan het ka binet. Het kabinet wil op elk vlieg ticket twaalf tot 24 euro heffen, om het aantal vluchten vanaf Schiphol terug te brengen. Dat zal lukken, stellen de briefschrijvers, maar met ongewenste gevolgen. Uit onderzoek van het Centraal Planbureau blijkt dat de luchtha ven zo'n vijftien procent van zijn vertrekkende passagiers zal kwijtra ken' circa vier miljoen passagiers per jaar. Daaronder zitten achthon derdduizend toeristen die Amster dam zullen mijden. Dat zal de stad jaarlijks 285 miljoen euro kosten. Door het wegvallen van vluchten, passagiers en bezoekers verdwij nen twaalfduizend banen: zesdui zend op Schiphol en eenzelfde aantal in de toerismesector in Am sterdam. De klappen zullen vooral vallen bij laagopgeleiden en mid delbaar geschoold personeel. Ne gen organisaties, waaronder vak bonden en de werkgeversorganisa tie VNO-NCW, vragen het kabi net per brief nu de heffing in elk geval uit te stellen, om over de ge volgen er van te kunnen praten. De opbrengst van de heffing, elk jaar 350 miljoen euro, wordt niet besteed aan milieumaatregelen. Het kabinet wil die gebruiken om zijn sociale maatregelen te financie ren. Volgens de briefschrijvers rekent de regering zich ten onrechte rijk. Uit onderzoek blijkt volgens hen dat de schade aan de Nederlandse economie het drievoudige van de opbrengst zal bedragen, één mil jard euro. den haag - Minister Hirsch Ballin van Justitie roept de politie, veilig heidsdiensten en burgers op extra te letten op verdachte situaties. Aanleiding zijn de deze week verij delde terreuraanslagen in Europa. Volgens de minister zijn er echter geen concrete aanwijzingen voor een terroristische aanslag in Neder land. Daarom zijn extra veiligheids maatregelen of een verhoging van het dreigingsniveau niet nodig. „Er is wel reden om extra op te let ten en alert te zijn", zei hij giste ren. Dat geldt ook voor burgers. Ze zou den bedacht moeten zijn op baga ge die ergens wordt achtergelaten of op mensen die grote aankopen doen van goederen waarmee ex plosieven kunnen worden ge maakt. pagina 9: 'Aanslagen Al Qaeda in VS' Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl eindhoven - De karakteristieke koepel van het Evoluon in Eindhoven kreeg gisteren een opknap beurt. Het witte dak van het gebouw, dat de vorm heeft van een vliegende schotel, wordt den haag - Oud-Tweede Kamerlid Andrée van Es wordt directeur-ge neraal Koninkrijksrelaties en Be stuur op het ministerie van Bin nenlandse Zaken. Het kabinet heeft gisteren beslo ten haar te benoemen per 19 no vember 2007. Van Es (54) zat vanaf 1981 voor de Pacifistisch-Socialistische Partij (PSP) in de Tweede Kamer. In 1990 ging haar partij samen met de CPN, de PPR en de EVP op in GroenLinks. Vlak daarna trad ze uit de Kamer. Sinds 2002 is ze voorzitter van het bestuur van GGZ Nederland, de brancheorganisatie van de geeste lijke gezondheidszorg. eens in de vijf jaar onder handen genomen. Woensdag moet de futuristische koepel weer glimmen. Oorspronkelijk deed het Evoluon dienst als tentoonstellingsruimte van het Philips-con cern; tussen 1966 en 1989 was het een museum over wetenschap en techniek. Nu is het een con ferentiecentrum. foto Hennie Keeris/ANP Kom naar het FNRS Ruitersportcentrum bij u in de buurt Win een jaar gratis paardrijden! Zie ook onze advertentie deze week in het Prisma katern Elke week in de zaterdagkrant Amsterdam - De voorgenomen fu sie tussen de energiebedrijven Nuon en Essent gaat niet door. De raden van bestuur en raden van commissarissen van beide bedrij ven hebben 'vastgesteld dat er geen basis meer is voor het voort zetten van het fusieproces'. De onderhandelingen zijn stukge lopen op de ruilverhouding na de fusie. Na een fusie zouden aandeel houders van Nuon 45 procent krij gen, die van Essent 55 procent. De aandeelhouders van Essent reage ren teleurgesteld. Gedeputeerde A. Moons van grootaandeelhouder Noord-Brabant en tevens voorzit ter van de aandeelhouderscommis sie heeft naar eigen zeggen tot het laatste moment bemiddeld. De aandeelhouders van Nuon zagen daar weinig heil in, zegt Moons. AMSTERDAM - Nederlanders heb ben met het relatief koele zomer weer massaal troost gezocht in de snoeptrommel. Uit cijfers van on derzoeksbureau AC Nielsen blijkt dat de verkoop van snoep, chocola de en koek de afgelopen maanden meer dan normaal is gestegen. De omzet van repen en tabletten chocolade groeide met maar liefst 14 procent en die van bonbons nam toe met 11 procent. In totaal steeg de chocolade-omzet met 10 procent naar 73,5 miljoen euro. Ook aan biscuits en koek deed de consument zich te goed (plus 10 procent). In het segment snoep was drop een opvallende stijger met 4 procent. Volgens een woord voerder van AC Nielsen heeft het weer altijd invloed op het eet- en drinkpatroon. Het ligt voor de hand: vorig jaar, toen het zo warm was in de zomer, steeg de omzet van fris, bier, ijs en water. den haag - Scholen die onder maats presteren komen onder ver scherpt toezicht van de Onderwijsinspectie te staan. Als het goed gaat op een school, krij gen ze juist minder met de toe zichthouders te maken. De ministerraad heeft gisteren in gestemd met een voorstel van mi nister Ronald Plasterk (Onder wijs) om het toezicht meer af te stemmen op de risico's die scho len lopen om slecht onderwijs te geven. Daardoor kan bij zwakke scholen sneller worden ingegre pen en krijgt het onderwijs als ge heel minder te maken met de rompslomp die de inspectie met zich meebrengt. De Inspectie van het Onderwijs maakt een jaarlijk se risicoanalyse om de mate van toezicht vast te kunnen stellen. Voor deze analyse gebruikt de toe zichthouder niet alleen informatie van de scholen, maar ook van ouders, leerlingen en gemeenten. inter - a reclame en internet adviesTJUreau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5