Zeeland Onderzoek naar aanpak jeugdzorg berco Omroep Zeeland overweegt invoering van ondertitels Burgemeester kroont Betje met houten gans Zeeuws Instituut voor Organisatieontwikkeling Najaarsprogramma 2007 A4 dicht voor werkzaamheden Johan de Witt overgedragen op"merk"elijke collectie PZC Zaterdag8 september2007 [39 Gedeputeerde wil weten of instellingen zakelijk genoeg zijn. door Claudia Sondervan middelburg - De provincie laat on derzoeken of Bureau Jeugdzorg Zeeland onterecht kinderen jeugd zorg toewijst. Adviesbureau voor de zorg Van Montfoort te Woer den kijkt ook of jeugdhulpverlener AZZ kinderen en jongeren te lang onder de hoede houdt. De wachtlijstproblemen in de jeugdzorg lopen uit de hand. In Zeeland zelfs vele malen harder dan elders, zei gedeputeerde G. van Heukelom gisteren tegen de commissie Welzijn. „Waar de groei aan aanmeldingen tussen de elf en vijftien procent per jaar nor maal worden beschouwd, is het in Zeeland soms wel vijftig procent." De provincie verdenkt de Zeeuwse jeugdzorg van overmatige zorg- drang voor kinderen met proble men, waardoor het systeem ver stopt raakt en wachtlijsten steeds weer aangroeien. Nu wachten al 199 kinderen langer dan de toege stane negen weken op zorg. We ken geleden waren dat er nog hon derdveertig. Geregeld is er extra geld ingezet om de wachtlijsten weg te werken, maar dat breekt juist op, hield Van Heukelom de commissie voor. „De kinderen die vorig jaar extra in zorg zijn geno men, zijn daar nog niet uit, maar het extra geld is wel op." Hij vraagt Provinciale Staten om nog eens 2,2 miljoen euro, maar kon nog niet zeggen waarvoor precies. De provincie maakte kortgeleden 1^ Adviesbureau Van Montfoort neemt de jeugdzorg onder de loep; onder meer moet duidelijk worden of onterecht hulp wordt toegewezen. strenge afspraken met jeugdzorg: die moet zich precies aan de bud getten en richtlijnen houden. Recent toonde een onderzoeker aan dat twintig procent van de in dicaties van Bureau jeugdzorg Zee land niet terecht zouden zijn, zei de dagelijks bestuurder. „Maar een hulpverlener van binnen de instel ling vertelde mij dat het wel het dubbele kon zijn. Daarom laat ik Van Montfoort uitzoeken wat er werkelijk aan de hand is." Van Heukelom wil weten of er in dicaties voor jeugdzorg worden ge geven, niet op de problematiek, maar vanuit 'een soort bewogen heid'. Ook de contacten met jonge ren die zijn uitbehandeld of ouder dan achttien jaar zijn geworden moet zakelijker worden, stelde de gedeputeerde. Van Montfoort moet ook duidelijk heid verschaffen over de effectivi teit van de jeugdhulpverlening: hoe varen jongeren na de behande ling en hoevelen komen weer te rug bij jeugdzorg. Als het rapport er eind oktober is wil de commissie zich met de jeugdzorginstellingen buigen over de problemen. Op 19 oktober leg gen de commissieleden een werk bezoek af bij de jeugdzorg. Bijdrage van provincie Zeeland nodig voor dienst voor doven. door Claudia Sondervan middelburg - Omroep Zeeland overweegt televisieprogramma's te ondertitelen voor doven en slecht horenden. Maar alleen als de pro vincie daar aan meebetaalt. Hoe veel, dat kon gedeputeerde H. van Waveren gisteren de commissie Welzijn niet vertellen. De invoering van ondertitels is deel van een investeringsplan waar de omroep nog offertes voor verzamelt. De Zeeuwse Stichting Welzijn Do ven pleit, tot nu toe vergeefs, al lang voor ondertiteling van een deel van de televisieprogramma's van Omroep Zeeland. Van Waveren zegt nog deze maand overleg te hebben met de omroep en daarover aan de Staten leden te berichten. Sinds vorig jaar heeft de provincie en niet langer het Rijk de zorgplicht en het be heer van het overheidsgeld voor de zender. Daarom durft de zender nu inves teringen te doen die volgens een memo van de gedeputeerde onder meer moeten garanderen dat de zender, die bij rampen de bewo ners moet informeren, altijd te ont vangen is. GOES - Betje, de op de Goese Oosterscheldewerf gerestaureerde Zeeuwse schouw, draagt sinds gis teren een houten gans in de top van de mast. De Goese burgemeester D. van der Zaag tooide het, als reïntegratieproject opgeknapte, scheepje met het symbool van de stad. De brandweer zette bij de stadshaven een ladderwagen in om de burge meester, beschermheer van de Stichting Zeeuw se Schouw, naar het kraaienest te dirigeren. De stichting, die veel wil varen met de schouw, maakt vandaag tijdens Monumentendag tochtjes vanuit de museumhaven. foto Mechteld Jansen LEIDERSCHAP - STRATEGIE - HRM - COMMUNICATIE Leergang Hoger Management Leergang Individuele Coaching-Team Coaching Praktisch leidinggeven Projectmanagement Leergang Duurzaam Veranderen Voor alle programma's en aanmeldformulier: www.zionetwerk.nl. ZIO werkt samen met HogeschoolJ^^Zeeland vlissingen - Het amfibisch trans portschip Johan de Witt is giste ren door Schelde Marinebouw in Vlissingen overgedragen aan het ministerie van Defensie. Dat is wat later dan gepland. Een eerdere overdracht werd uitgesteld, omdat de voortstuwing van het amfi bisch transportschip nog niet in or de was. Hoewel het schip nu wel voldoet aan de eisen van Defensie, is besloten delen van het voortstu wingssysteem nog buiten het over nameverdrag te houden dat giste ren is ondertekend. Pas als het schip een tijdje zonder storingen heeft gevaren, is de overname com pleet. De Johan de Witt is nu be zig aan een proeftochtjaar. Begin 2009 zal dit tweede amfibisch transportschip operationeel zijn. goes - Zeeuws-Vlamingen die via Antwerpen richting Bergen op Zoom rijden, moeten rekening houden met stremming van de A58. Rijkswaterstaat werkt van 14 tot en met 24 september aan de weg op het knooppunt Markie- zaat. De A4 is diverse avonden en nachten afgesloten voor het ver keer. Het verkeer wordt omgeleid. een uitgebreide combinatiemode op kleur en op merk gepresenteerd FRANKENWALDER, GERRY WEBER, VERSE, TAIFUN, OLSEN, MAC, ZERRES en nog vele andere lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59