Fotograaf bang voor inkomstenverlies Ruzie over visserij op Waddenzee verhardt Onze leden zijn van harte welkom Net geen 100 jaar Oggel in de raad TE HUUR: B PZC Zaterdag 8 september 2007 3 7 Fotozaken vrezen voor toekomst als gemeente pasfoto's gaat maken. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Twee jaar geleden schafte hij nog voor 'een aardig centje' nieuw materiaal aan. Hij moest wel, vertelt de Zierikzeese fotograaf Bob Noomen, want de politiek stelde strengere eisen voor de kwaliteit van pasfoto's. De in vestering dreigt zich niet terug te verdienen. Want diezelfde politiek wil pasfoto's vanaf 2009 door amb tenaren op het gemeentehuis laten maken. Het zit Noomen zo hoog, dat hij zijn zaak dinsdag een dag dicht doet om samen met zijn medewer ker Marieke naar Den Haag af te reizen. Daar bieden fotografen uit het hele land, verenigd in de Stich ting Nederlandse Fotovakhandel, Tweede Kamerleden een petitie aan. Fotozaken vrezen voor hun toe komst als de taak hen wordt afge pakt. „Een aanzienlijk deel van mijn inkomsten komt uit het ma ken van pasfoto's", vertelt Noomen. „Dat ben ik straks kwijt. Bovendien nemen mensen die daarvoor komen vaak nóg iets mee of kijken eens rond. Straks zie ik die nooit meer in mijn zaak." De maatregel van het kabinet moet het makkelijker maken om documenten aan te vragen. Nu moeten mensen eerst nog naar een fotograaf en dan naar het ge meentehuis. Noomen gelooft niet dat het zo werkt. „De rijen aan de balie zullen alleen maar toene men. Je staat straks ik weet niet hoe lang te wachten voordat je op de foto kunt/' Bovendien is het ge meentehuis maar beperkt open. Reden genoeg om de zaak dinsdag te sluiten, vindt Noomen. „Ik heb erover gedacht om alleen te gaan en de winkel open te laten. Maar ik vind het nu tijd voor een echt signaal. We moeten met zoveel mogelijk mensen naar Den Haag." Ook de tweede pasfotozaak op Schouwen-Duiveland, Verschoore in Zierikzee, stuurt een vertegen woordiger naar Den Haag. Fotograaf Bob Noomen doet zijn zaak dinsdag dicht. Hij gaat in Den Haag protesteren tegen de regel dat de gemeente vanaf 2009 zelf pasfoto's gaat nemen. Raad van State beslist maandag over mosselzaadvergunning. door Harmen van der Werf DEN HAAG - De Raad van State be slist maandag of de mosselzaadvis serij in de westelijke Waddenzee mag worden voortgezet. Wadden vereniging, stichting Wad en Vo gelbescherming eisten gisteren in Den Haag dat de visvergunning wordt opgeschort. Volgens de drie natuur- en milieu organisaties heeft het ministerie van Landbouw in strijd met het ei gen Waddenzee- en visserijbeleid gehandeld door de mosselzaadvis serij toe te staan. Eén van de doe len van het departement is herstel van mosselbanken in de Wadden zee. Het opvissen van tien miljoen kilo mosselzaad - zoals is vergund - doet dit herstel geen goed, aldus de bezwaarmakers. Het argument van het ministerie dat het op te vissen mosselzaad an ders toch verloren gaat, deelden ze niet. Het mag op instabiele, storm- gevoelige plekken liggen, maar die kunnen uitgroeien tot stabiele ban ken, als ze met rust worden gela ten, volgens stichting Wad, Vogel bescherming en Waddenvereni ging. „Iedereen die de Waddenzee kent, weet dat dit onzin is", rea geerde H. van Geesbergen van de producentenorganisatie mosselcul tuur. „Mosselzaad op instabiele banken heeft grote kans weg te spoelen. Ook vogels hebben daar niks meer aan, terwijl het anders op kweekpercelen in de Wadden zee blijft." Van Geesbergen zei 'een goed gevoel' te hebben overge houden aan de zitting. Blijft de ver gunning overeind, dan varen de mosselkwekers volgens planning maandag 17 september weer uit. Ze hebben deze week vijf miljoen mosselzaad opgevist. TERNEUZEN - Hij had zo graag '100 jaar een Oggel in de gemeente raad' vol gemaakt, Dick Oggel (Christenunie) uit Axel. Maar hij blijft steken op 99 jaar en 5 maan den. Donderdagavond nam hij af scheid van de Terneuzense ge meenteraad. Opgestapt na onenig VERHUUR I MAKELAARDIJ Middelburg, Lange Noordstraat 25 Winkel/Kantoor/Horeca lokatie. Centrum Middelburg. Ca. 100m2 1000,- p/mnd excl. G/W/E, BTW Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubi leerd 800,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Kesteloostraat 3 Ruim en nieuw (2005) 3 kmr. app. Rustig en centraal gelegen. Gestoft'. 975,- p/mnd excl. G/W/E. Middelburg, Vlasmarkt 12 Riant 3 kmr app. Centrum. Gemeubileerd/Gestoffeerd. 950,- Jnd. G/W/E. Vlissingen, Badhuisstraat 154 Representatief kantoor 130m2 Goede zicht lokatie. Centrum. 11.600,- p/jr excl. BTW. Vlissingen, Bioemenlaan 177 Comfortabel 3 kmr app. Centraal gelegen. Gestoffeerd. 685,- p/mnd. Direct besch. Goes, De Spinne 63 Nieuw (2005) 3 kmr app. Ca. 100m2 Gestoffeerd. 825,- p/mnd excl. G/W/E. Heinkenszand, Zwanestraat 44 Eengezinswoning 4 sl. kmrs. Ruime tussenwoning. 625,- excl. G/W/E www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen heid met het afdelingsbestuur. Hij verlaat de fractie en de gemeente politiek niet met wrok, 'maar wel met een intens verdrietige erva ring en een illusie armer'. Dick is het vijfde geslacht Oggel in een ge meenteraad. De too jaar is net niet vol. „Wie volgt? Wie weet..." Veere betaalt niet voor pont naar Kamperland VEERE - De gemeente Veere vult het tekort van de fiets- en voet- veer Veere-Kamperland niet aan. Dit liet zij de rederij weten. Veere is niet bereid subsidie te ver lenen voor 'structurele tekorten'. Ook vindt de gemeente dat 'het Rondje Pontje netwerk' een pro vinciaal netwerk is en dat de pro vincie hiervoor de verantwoorde lijkheid draagt. De gemeente Noord-Beveland besloot eerder al geen geld in het pontje te steken. Middelburger krijgt militair ereteken VLISSINGEN - P. van Driel uit Mid delburg heeft gisteravond het Ere teken voor Orde en Vrede ontvan gen. Commandant J. van Eisen spelde Van Driel het ereteken op tijdens een bijeenkomst in de marineka zerne in Vlissingen. Het Ereteken voor Orde en Vrede wordt toegekend aan militairen die in de periode 1945-1951 in dienst zijn geweest in het toenma lige Nederlands-Indië. Jongens stelen geld uit kassa in Middelburg MIDDELBURG - Twee jongens heb ben uit de kassa van een winkel aan de Lange Delft in Middelburg een klein geldbedrag gestolen. Dat gebeurde donderdagavond rond 19.30 uur. De twee kwamen de winkel binnen, waarna één van hen de verkoopster afleidde door vragen te stellen. De andere jon gen pakte ondertussen geld uit de kassa. De diefstal werd ontdekt toen de jongens al weg waren. Raboba nk Walcheren/Noord-Beveland Afdelingsvergadering Noord-Beveland - 26 september 2007 Bent u lid van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland, afdeling Noord-Beveland? Dan bent u van harte welkom bij de jaarlijkse Afdelingsvergadering van de afdeling Noord-Beveland. De vergadering is op woensdag 26 september in dorpshuis De Pompweie, Bernhardstraat 2 in Kortgene en begint om 19.30 uur. Sinds de officiële fusie in april 2006 telt Rabobank Walcheren/Noord-Beveland meer dan 17.000 leden. Praktisch gezien is het niet meer mogelijk om alle leden uit te nodigen voor de Algemene Ledenvergadering. De Rabobank Walcheren/Noord-Beveland heeft nu een Ledenraad en organiseert één keer per jaar voor de vier de regio's een Afdelingsvergadering. Op deze avond willen we u informeren over de ontwikkelingen van onze bank. Ook kunt u uw mening geven en meepraten over de koers die Rabobank Walcheren/Noord-Beveland vaart. Na de pauze vertelt de op Noord-Beveland wonende schrijver en protocolexpert Henrik de Groot, met veel humor over protocollaire aangelegenheden bij bezoeken van de koningin, ministers en andere prominenten. U komt toch ook? Als u lid bent, heeft u een persoonlijke uitnodiging ontvangen met een aanmeldingskaart. Bent u nog geen lid, maar wilt u wel lid worden? Neem dan contact op met uw Rabobank, tel. (0118) 42 80 00. Graag tot ziens op 26 september! Rabobank Walcheren/Noord-Beveland, De Ledendraad, afdeling Noord-Beveland. Verkorte agenda: Inloop vanaf 19.00 uur 19.30 uur opening en welkom Kennismaking Ledenraad en Directie Rabobank Walcheren/Noord-Beveland Vertoning film'de Coöperatieve Rabobank Walcheren/Noord-Beveland' Presentatie over de 'nieuwe' Rabobank Walcheren/Noord-Beveland Ledenzeggenschap in de praktijk Uw bevindingen als lid Gastspreker Henrik de Groot Voor meer informatie: www.rabobank-wnb.nl/leden Het is tijd voor de Afdelingsvergadering Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57