Zeeland 'Wonen in een groep zie ik niet zitten' Gemeente hoort niets meer over bouwplan Inbraak bedrijf B PZC Zaterdag 8 september 2007 35 Sociaal pension voldoet aan behoefte, geld voor extra plekken is er niet. door Lilian Dominicus goes - 'Aaaaarrrrggghhh', klinkt het vanuit het trappenhuis van het sociaal pension in Goes. De be woners van het woonhuis kijken even verschrikt op van hun kopje koffie en trekken al snel de conclu sie: 'oh, dat is Dennis, die begroet zijn visite'. Dennis van den Bunder, liefheb ber van snoeiharde rockmuziek en gitarist in hart en nieren ('ik wil beroemd worden') vierde gisteren zijn negentiende verjaardag. In zijn eigen appartementje, op zijn eigen manier. Dus met muziek en een club gelijkgestemde vrienden. Het kan allemaal in het sociaal pension, dat sinds twee jaar is ge vestigd aan de De Graaffstraat. De bewoners leven op zichzelf, maar kunnen doordeweeks gebruikma ken van de steun van woonbegelei ders van Maatschappelijke Opvang van Emergis. Voor bijvoorbeeld hulp bij het op een rijtje zetten van de financiën, het huishouden doen of het vinden van een dagbe steding. ,,'s Avonds en in de weekeinden zijn we er niet, dan moeten ze zichzelf zien te redden. Dat gaat ge lukkig best goed", zegt begeleid ster Annelies Kwast. Elke ochtend komen de bewoners in het kan toor van de begeleiders koffie drin ken. Eens in de twee weken is er een gezamenlijk uitje, zoals on langs, gingen ze met z'n allen veer tig kilometer fietsen op tandems door de Zak van Zuid-Beveland. En ze zijn ook trots op de tuin aan de achterkant, samen helemaal ontdaan van alle onkruid. Maar verder gaat ieder zijn eigen gang: potje koken, douchen en wassen, alles gebeurt in eigen kot. Een grote stap, want de meesten woonden hiervoor in grotere voor zieningen als Emergis, Witte Huis of een hostel. Maar wel een belang rijke, benadrukt Annelies. „Het is de laatste stap naar zelfstandig heid, voordat je hier komt ben je al door een heel proces gegaan", zegt bewoonster Emma. Bewoon ster Dana bevestigt dat: „Het voelt hier veilig. Pas als je je veilig voelt, kun je aan je eigen doelen wer ken." Dennis: „Je bent ineens wel heel alleen. Dat heb ik wel hoor, de angst dat ik terugval. Maar te rug naar Emergis, dat zou ik nooit willen. Wonen in een groep, voor twaalf man koken enzo, dat zie ik ook niet zitten." De anderen knik ken instemmend. Volgens Annelies is dat ook de re den dat de vraag naar plekken in het sociaal pension blijft groeien. Er zijn er acht in Goes, en dat blijft voorlopig zo. De wachtlijst was er twee jaar geleden al en die is er nog steeds. „Het is een finan ciële kwestie", verklaart ze. De namen van bewoonsters Emma en Dana zijn om privacyredenen ge fingeerd. Projectontwikkelaar laat kavel in Yerseke al drie jaar braak liggen. door Luc Oggel yerseke - Omwonenden van de Marijkelaan in Yerseke kijken nog altijd tegen een braakliggend stuk grond aan. Met de inmiddels flink overwoekerde kavel gebeurt al sinds eind 2004 niets meer. Eigenaar is projectontwikkelaar Geldria uit Harderwijk. De be- heersmaatschappij heeft een half jaar geleden bij de gemeente een ontwerp ingediend voor de bouw van appartementen op de locatie, maar sindsdien niets meer van zich laten horen, zegt de Reimers- waalse wethouder J. Sinke. Hij kaart de kwestie dinsdag aan tij dens het wekelijkse overleg met de afdeling Ruimtelijke Ordening. Over het ontwerp op zich moet ook nog wel wat 'gestoeid' wor den, laat hij weten. Geldria probeert al een kleine drie jaar iets met de kavel van de voor malige Meermarkt te doen. Die su permarkt ging tegen de vlakte na dat pogingen om het pand te ver huren of te verkopen op niets uit draaiden. Daarna lanceerde de ont wikkelaar een plan voor geschakel de huizen voor 'jonge senioren'. Ook dat strandde. In maart dit jaar is een definitief ontwerp inge diend voor appartementen. Direc teur A. Smid gaf toen aan zo snel mogelijk te willen beginnen met de bouw. Hij was gisteren niet be reikbaar voor een reactie. heinkenszand - In een bedrijfs pand in de Dorpsstraat in Hein kenszand is ingebroken. De dieven hebben tussen donder dagavond 23.00 uur en vrijdagmor gen 07.30 uur hun slag geslagen. Ze hebben uit het bedrijfspand meerdere fietsen gestolen. Ook een elektrische fiets werd wegge nomen. De waarde van de fietsen is niet bekend. www.tebazonwering.nl Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl "MAAK VAN UW TERRAS EEN TWEEDE HUISKAMER" Een terrasoverkapping biedt u de mogelijkheid de sfeer van uw huis door te trekken naar uw terras. U kunt be schermd genieten van voor- en nazomerse temperaturen onder een terrasoverkap- ping die volledig kan worden afgestemd op de bestaande situatie. Kom naar onze showroom: marck' Dennis van den Bunder viert met vrienden zijn verjaardag in zijn appartement van het sociaal pension van Goes. foto Mechteld Jansen Slechts joo meter vanaf de Mortiere in Middelburg (tiD'EL B U R C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55