Kampeerboeren blij met uitbreiding verovert Tholen Roparun Gehandicapten of ouderen in molen De vliegende kraal s 34 Zaterdag 8 september 2007 pzc B Gedeputeerde Harry van Waveren haalde gisterochtend de gerestaureerde molen De Vijf Gebroeders in Heinkenszand van de rem. foto Mechteld Jansen Na De Vijf Gebroeders krijgt ook De Blazekop een opknapbeurt. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het was een giga- klus, de restauratie van molen De Vijf Gebroeders in Heinkenszand. Gisteren was de officiële ingebruik name. Het feest gaat vandaag van to.oo tot 17.00 uur door. Er is een molenmarkt en een show van ou de trekkers. En dan? De stichting die De Vijf Gebroeders in record tijd (vijf jaar) wist op te knappen, is op speurtocht. Goed onderhouden en de molen laten draaien, dat is het belangrijk ste, maar voorzitter H. Uitterhoe- ve wil meer. Hij lichtte gisteren een tipje van de sluier op: een dag bestedingsproject voor ouderen of licht verstandelijk gehandicapten. Met een schuin oog keek Uitter- hoeve ook naar de goederenspoor lijn naast de deur. Half 2008 ver liest die zijn functie. Er kan een toeristische attractie komen, met de molen als uitstapje. Voor 633.000 euro is aan De Vijf Gebroeders verspijkerd, nadat de gemeente Borsele de molen eerst had gekocht en voor één euro aan de stichting overdroeg. Het Rijk subsidieerde zeventig procent, de rest is vergaard via fondsen, bedrij ven en donateurs. C. Verbeek uit Ovezande, betrokken bij de red dingsactie voor de vervallen mo len De Blazekop bij zijn dorp, was in Heinkenszand. Hij verwacht binnen een half jaar duidelijkheid over De Blazekop. Een bestem ming is al in zicht: een studiecen trum voor bedrijfstrainingen. 1 Noord-Beveland stelt wel eisen aan groei minicampings. door Susan Docters WISSENKERKE - Eigenaren van mini- campings op Noord-Beveland staan te springen om uit te brei den. Eind deze maand krijgen zij waarschijnlijk het groene licht om het aantal standplaatsen van 15 naar 25 te verhogen. Dit is toegestaan onder bepaalde voorwaarden. De ondernemer wordt bijvoorbeeld verplicht om 800 euro, of in geval van samen werking 500 euro, per nieuwe standplaats te investeren. Eigenaren van de kampeergelegen- heden zien dit niet als obstakel. „Het is een grote kostenpost. Maar als we tijd hebben, beginnen we gelijk", zegt J. Hartog. Ze is me de-eigenaresse van minicamping Klaverwijk in Colijnsplaat. C. van de Bilt, eigenaar van Wei- Politie haalt jongens uit nieuwbouw in Goes goes - De politie heeft donderdag avond drie 17-jarige jongens aange houden, die zich ophielden in een appartementencomplex in aan bouw aan de Fluitekruidstraat in Goes. Wat ze er precies deden, is niet bekend. Toen de politie arri veerde, verstopten ze zich in een kleine ruimte op de bovenste ver dieping. Een politiehond wist ze echter op te sporen. De jongens zijn na verhoor vrijgelaten. Gitaarband Mamilla speelt in De Pompe goes - De Zeeuwse gitaarrock band Mamilla treedt zondag op in café De Pompe aan de Grote Markt in Goes. Mamilla speelde op verschillende festivals en stond in het voorprogramma van bands als Normaal, De Dijk, Wishbone Ash en Ten Years After. In februari bracht Mamilla een nieuwe cd uit: On the Track. Het optreden begint om 16.00 uur. Initiatief voor Thools team én een doorkomst in Tholen-stad. door Rob Paardekam tholen - Dennis van Lent heeft grootse plannen. Als het aan hem ligt, doet er volgend jaar een team uit Tholen mee aan de Roparun, de langste estafetteloop ter wereld. En als het even kan, wil hij het eve nement zelfs naar Tholen halen. De Roparun bestaat sinds 1992. In de eerste jaren ging hij van Rotter dam naar Parijs, maar tegenwoor dig is het andersom. Teams van on geveer twintig mensen leggen de afstand van ruim vijfhonderd kilo meter lopend en fietsend af. Dat al les met maar één doel: zoveel mo zicht in Kats, zegt niet te kunnen wachten tot de gemeente groen licht geeft. „Als de gemeente vol gende week positief over mijn plan beslist, ga ik direct begin nen", zegt Van de Bilt enthousiast. Over de investering die het met zich meebrengt, is hij niet echt te spreken: „Het moet natuurlijk pas sen binnen het landschap. Jammer dat er geen subsidiemogelijkheden zijn. Het moet maar." De eigenaresse van de reguliere camping Molenhoek in Kamper land, is niet blij met uitbreiding van minicampings. „Ik ben het er niet mee eens, maar het is niet an ders. Ik ben bang dat mensen gaan kamperen op een minicamping, die goedkoper is om vervolgens in mijn zwembad te komen zwem- Eigenaren van minicampings op Noord-Beveland staan klaar om hun terrein te vergroten. Grotere campings staan niet te juichen over uitbreiding. Abseilen kerk Nisse bij start monumentendag NISSE - Monumentendag begint vandaag spectaculair in Borsele, met abseilen van de kerktoren van Nisse. Om 10.00 uur staat dit op het programma. Onder voorbe houd, want het weer kan altijd te genzitten. Na het abseilen treedt de Zeeuwse Koorschool tot 10.30 uur op. De Mariakerk in Nisse is de hele dag - tot 17.00 uur - monu menten-informatiepunt en start punt van een kinderfietsroute. Knutselclub in Rilland geeft een circusfeest rilland - Knutselclub De Plakvin- gers in Rilland begint het nieuwe seizoen vrijdag 14 september met een openingsfeest. Het thema is circus. Het festijn is van 18.30 tot 20.30 uur en is in jongerencentrum De Kist in het parkje bij de Vliedberg. De kosten zijn 1,50 per kind. Alle kinderen van groep drie tot en met acht zijn welkom. gelijk geld ophalen voor projecten die het leven van kankerpatiënten moeten verbeteren. De opbrengst van de meest recente Roparun, in mei dit jaar, bedroeg liefst 3,7 mil joen euro. In de verschillende ploegen heb ben in het verleden wel inwoners van de gemeente Tholen meege daan, maar een echt Thools team is er nooit geweest. Van Lent, die al negen keer deelnam, vindt dat het er nu maar eens van moet ko men. De inwoner van Tholen be nadrukt dat ook mensen uit ande re delen van Zeeland zich mogen melden. „Hoe meer hoe liever", zegt hij. „Desnoods gaan we met twee of drie teams." De ambitie van Van Lent gaat verder dan al leen meedoen. Hij wil het evene men." Aan de andere kant denkt ze niet veel campinggasten te ver liezen. „Wij zijn toch een ander soort camping. We bieden enter tainment en hebben meer facilitei ten. Mensen gaan naar een mini camping voor rust." Woordvoerder P. Hamelink van camping De Roompot ziet geen onheil in de plannen van de mini campings. „Bang zijn we niet. De Roompot is niet te vergelijken met zo'n soort camping", zegt hij vast beraden. Wel denkt hij dat andere kampeerboeren last gaan krijgen van de concurrentie. „Als alle mini campings in Zeeland gaan uitbrei den, komen er zo'n kleine 3000 standplaatsen bij. Dit gaat ten kos te van andere campings." De Noord-Bevelandse gemeente raad bespreekt 27 september de ka dernota kleinschalig kamperen 2008. Dan zal ook worden vastge steld aan welke voorwaarden de kampeerboeren precies moeten voldoen voor een uitbreiding. Standwerkers gooien beste babbel in strijd goes - Tien standwerkers uit het hele land komen dinsdag naar de markt in Goes om het tegen elkaar op te nemen tijdens een concours. Een jury beoordeelt de verkopers onder meer op welsprekendheid. Het concours is in Goes van 10.00 tot 15.00 uur. De wedstrijd vormt met concoursen in andere steden de opmaat voor het landelijk kam pioenschap standwerken, 20 sep tember aan de Rotterdamse Blaak. Al www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle ment naar het eiland halen. In plaatsen, zoals Ossendrecht en Ber gen op Zoom, worden de fietsers en lopers altijd feestelijk onthaald door honderden - mensen. „In Steenbergen gebeurt nooit zo veel", aldus de Tholenaar. Daarom 'Ik zou zeggen: Sla voor Steenbergen linksaf en ga lekker door Tholen' zou ik zeggen: Sla voor Steenber gen linksaf en ga lekker door Tho len." Het is de vraag of Van Lent de organisatie zover krijgt. Wie wil meedoen in het Thoolse team kan mailen naar dlent@xs4all.nl of bellen met 06-55146598. Molen De Blazekop bij Ovezande wacht op opknapbeurt, foto Willem Mieras De leukste kralenwinkel in Zeeland Vele kralen blijvend in prijs verlaagd 111 's-Heer Hendrikskinderenstraat 10 4461 BV Goes 0113-218058 www.devliegendekraal.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54