Kunst langs de Stadhuisje Sint Anna kustlijn levert Sluis weinig op q ns Jurry Terneuzen b.v. Geld voor Praktijkschool Familie Oggel net geen eeuw in regionale gemeentebesturen Kort 34 Zaterdag 8 september 2007 PZC Z Dagelijks bestuur ziet niets in deelname aan Vlaams Beaufortproject. door René Hoonhorst sluis - Burgemeester en wethou ders van Sluis zien weinig in deel name aan het Belgische kunstpro ject Beaufort. Hoewel manifestatie rond 'kunst aan de kust' de Vlaam se kustgemeenten in 2003 en 2006 veel publiciteit opleverde, ver wacht het college niet dat Sluis sterk profiteert. Beaufort genereerde zowel in 2003 als in 2006 enorm veel publiciteit, ook in de Nederlandse media. Vooral de enorme, meer dan le vensgrote beelden van olifanten in De Panne en de reuzenspin in Oos tende staan veel mensen nog hel der voor ogen. Beide badplaatsen stonden maanden in de spotlights en plukken daar nu nog de vruch ten van. Het dagelijks bestuur van Sluis is echter bang dat Nederlandse be zoekers - die voor een groot deel verantwoordelijk zijn voor het suc ces van Beaufort - toch liever naar Vlaanderen gaan dan in eigen land blijven. Sluis zou daardoor veel minder profijt hebben van Beau fort dan de Vlaamse kustplaatsen. Sluis moet, zelfs als andere grote sponsors worden gevonden, meer dan tachtig mille investeren in de tijdelijke tentoonstelling. Dat gaat ten koste van andere culturele in vesteringen. Bovendien kunnen andere, meer permanente culture le voorzieningen wel eens in de knel komen door de overmatige belangstelling voor Beaufort. De rust, ruimte en reinheid die West- Zeeuws-Vlaanderen koestert, ko men ook onder druk door het bin nenhalen van het grootschalige kunstproject, betoogt het college in een notitie voor de commissie Samenleving. door Eugène Verstraeten terneuzen - Hij had zo graag '100 jaar een Oggel in de gemeente raad' vol gemaakt, Dick Oggel (Christenunie) uit Axel. Maar hij blijft steken op 99 jaar en 5 maan den. Donderdagavond nam hij af scheid van de Terneuzense ge meenteraad. Opgestapt na onenig heid met het afdelingsbestuur. Hij verlaat de fractie en de gemeente politiek niet met wrok, 'maar wel met een intens verdrietige erva ring en een illusie armer'. projectinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. Fax Homepage E-mail 8IJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER (0115)69 59 51 (0115) 69 59 53 www.jurry.nl info@jurry.nl kiwa klwa ZEEUWSE De blonde Terneuzense is sinds kort helemaal hoteldebotel van Leon; het is dik aan tussen die twee. Onlangs nam hij haar roman tisch mee uit eten. Ze vrijden voetje onder tafel en hij voerde haar lieflijk een stukje vis van zijn bord. De volgende ochtend sms'te hij Buurman koopt - én betaalt - voormalig raadhuisje in Sint Anna. door René Hoonhorst SINT ANNA TER MUIDEN - De ver koop van het voormalige stadhuis je van Sint Anna ter Muiden door de gemeente Sluis heeft veel weg van een soap. Gérard Flemal, al ei genaar van een pand naast het ex- positiepaleisje, maakte gisteren een eind aan het drama door niet alleen een koopakte te onderteke nen, maar ook 330.000 euro aan de gemeente over te maken. De gemeenteraad besloot vorig jaar dat Sluis gemeentelijk onroe rend goed dat niet langer nodig was tegen een zo hoog mogelijke prijs zou verkopen. Het voormalig stadhuisje moest bij openbare in schrijving worden verkocht. Protes ten van de Stichting Raadskelder Sluis en enkele raadsfracties, die het stadhuisje als expositieruimte voor (amateur)kunstenaars wilden behouden, mochten niet baten. De raad had immers zelfbepaald dat de prijs zo hoog mogelijk moest zijn. Een kostendekkend bod van corporatie Woongoed, die de functie van tentoonstellings- Burgemeester Jan Lonink typeerde Oggel als een 'ervaren raadslid, uit op consensus, vriendelijk, loyaal, maar ook heftig en altijd integer en correct'. Hij overhandigde een aantal cadeaus en een bos bloe men voor zijn echtgenote. Dick Oggel werd in 1998 raadslid in de toenmalige gemeente Axel. In 1851 kwam de eerste Oggel (J.P.) in de raad van Axel. Dick is het vijfde geslacht Oggel in een ge meenteraad. De 100 jaar is net niet vol. „Wie volgt? Wie weet..." Tip? redactie@pzc.nl haar over hun samenzijn: „Lieve schat, je zag er prachtig uit. Het was alleen wat kort, maar ik heb enorm van je genoten..." Met het schaamrood op de kaken schreef ze terug dat het absoluut niet de bedoeling was geweest hem in verlegenheid te brengen. „Ik zal de volgende keer een langere rok aantrekken..." www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle ruimte intact wilde laten, werd van de hand gewezen, omdat een Belgische particulier dik een ton meer bood. Waarschuwingen dat kunsthandelaar én antiquair-bro- cantehandelaar Elie Lambert niet overal even goed bekend stond in zijn thuisland, werden in de wind geslagen. Buurman Flemal, die het op één na hoogste bod uitbracht, nam dat het Oostburgse notariskantoor nogal kwalijk en liet de notariële akte daarom gisteren onder het toeziend oog van de IJzendijkse notaris Erik Verhaegen passeren. De nieuwe eigenaar bezweert dat hij het stadhuisje niet aanschaft om het samen te trekken met het huurpand. In de woning die hij al had, wil de Waal - die onlangs do micilie koos in Knokke - een mu seum vestigen. Het stadhuisje wordt galerie annex tentoonstel lingsruimte. De oud-bankdirecteur heeft een grote verzameling Nederlandse meubelen uit de achttiende en ne gentiende eeuw, waaronder aan zienlijk wat klokken en kabinet ten. Flemal heeft ook een aantal zestiende-eeuwse etsen. Dat histo rische bezit exposeert hij, terwijl in de galerie nieuwer werk - schil derijen, beelden, conceptuele kunst - te zien zal zijn. Flemals vrouw Hana heeft een galerie in Knokke en het echtpaar bekijkt nog of een kruisbestuiving tussen beide tentoonstellingsruimten tot de mogelijkheden behoort en ge wenst is. Gérard en Hana hebben nog ruim drie maanden de tijd om een con cept uit te werken. De Stichting Raadskelder huurt het raadhuisje formeel tot 1 januari 2008. Flemal hoopt dat hij al iets eerder het pand binnen kan, maar respec teert de rechten van de stichting. Hij kondigde eerder aan dat (ama- teur)kunstenaars het gebouwtje konden blijven gebruiken als hij 'De enige kunstenaar die zeker niet in het stadhuisje mag exposeren, is Lambert' het in eigendom kreeg. Flemal wil zich aan die belofte houden als het werk past in de nog uit te werken galerieformule. WD-raadslid Christian van de Vij ver, zelf inwoonster van Sint An na, geeft hem het voordeel van de twijfel. De liberale was de fanatiek ste tegenstandster van de vrije ver koop van het stadhuisje. Ze was bang dat Flemal het historische be stuurscentrum zonder meer bij zijn huidige woning wilde trek ken. „Maar als hij het stadhuisje openhoudt voor exposities kan ik dat slechts toejuichen." Flemal zegde gisteren expliciet toe dat zijn museum en galerie vaker open zullen zijn dan het stadhuis je nu is. Hij wil ook geen hoge drempels voor kunstenaars van buiten opwerpen. „De enige kun stenaar die bij voorbaat niet voor een expositie in de galerie in aan merking komt, is Elie Lambert." Historie verkoop stadhuisje Sluis wil in 2006 af van ge meentelijk eigendom dat niet voor kerntaken wordt gebruikt. De financiële positie maakt een zo hoog mogelijke op brengst gewenst. Exposities horen niet tot kern taken; protesten Stichting Raadskelder, inwoners en oppo sitie van de hand gewezen. 'Koper'-kunstenaar Lambert wil atelier annex galerie beginnen. Lambert voldoet niet aan fi nanciële verplichtingen, weder om onzekerheid. Buurman Gérard Flamel begint in 2008 galerie in Sint Anna. door Harold de Puysseleijr HULST - De Praktijkschool Hulst krijgt voor dit schooljaar 100.000 euro subsidie uit het Europees So ciaal Fonds (ESF). De school ge bruikt dat geld om kinderen met een leerachterstand beter te scho len en begeleiden op weg naar werk. Directeur Karei Kerckhaert is blij met de toezegging van de nieuwe subsidie. „Dit betekent dat we op nieuw meer mogelijkheden krij gen voor extra en intensievere scholing van onze leerlingen. En we gebruiken het voor de begelei ding van de leerlingen op de werk vloer." Landelijk was 25 miljoen euro be schikbaar aan ESF-subsidies voor het praktijkonderwijs. Niet alle aanvragen zijn gehonoreerd, om dat er meer aanvragen waren dan er geld was. Om de aandacht op de beschik baarheid van het Europees geld te vestigen, bezocht staatssecretaris Aboutaleb dit voorjaar de school in Hulst. Hij complimenteerde de Praktijkschool er toen mee dat die de subsidiemogelijkheden die er zijn goed benut. Het voormalige gemeentehuis van Sint Anna ter Muiden is verkocht. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48