Zeeland PZC Ophef over bouw in Heikant Feestje voor trouwe Dethonmedewerker 9) ZEEUWS-VLAANDEREN 39 33 39 Éz, e l ff Q li Bibliotheekdirecteur op non-actief gesteld Burgemeester kroont Zeeuwse schouw Betje met houten gans Zaterdag 8 september 2007 Onderzoek naar aanpak jeugdzorg Tip? redtern@pzc.nl Gemeente strooit met bouwvergunningen zonder inspraak. door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - In Heikant is rumoer ontstaan over de uitgifte van bouwvergunningen. De gemeente Hulst werkt momen teel aan een nieuw bestemmings plan waar de bevolking inspraak over zou krijgen. Niettemin heeft de gemeente her en der in het dorp via versnelde bestemmings planwijzigingen procedures voor bouwvergunningen opgestart. Veel bewoners en de dorpsraad van Heikant zijn hier zeer verbol gen over. „Waar moeten we straks nog over praten als de pap toch al gestort is", zegt dorpsraadvoorzit ter Hans Haulez. „Door deze gang van zaken zijn mensen die al lange tijd op de wachtlijst staan gewoon gepasseerd en dat is op zijn zachtst gezegd niet netjes." In het nieuwe bestemmingsplan voor Heikant is ruimte voor de bouw van enkele tientallen wonin gen. Tijdens een inloopavond over het bestemmingsplan uitten bewo ners kritiek op het verlenen van een 'losse' bouwvergunning. „De gemeente had beter kunnen wach ten tot het bestemmingsplan het licht zou zien en tot de inspraak reacties bekend waren", zegt Hei kantenaar Jen Francken. „De ge meente vond dit ook en het zou niet meer voorkomen. Maar wat schetst onze verbazing? Opeens W* De Heikantse dorpsraad is boos op de gemeente Hulst die, bui ten het bestemmingsplan om, bouwvergunningen uitgeeft en zo partijen zou voortrekken. blijken er veel meer zogenoemde artikel 19-procedures te zijn opge start. Dat is tegen de afspraak!" Het gaat onder meer om vier wo ningen aan de Julianastraat en nog ongeveer tien andere locaties. Hau lez: „Het is niet kies dat bepaalde projectontwikkelaars voorrang krij gen op bewoners die al jaren gedul dig wachten tot ze een keertje kun nen gaan bouwen. Dat hoort niet." Wethouder Paul Weemaes stelt dat er geen sprake is van voortrek ken. „Iedereen komt aan de beurt. Ik ben al blij dat we bijna alle woonwensen voor Heikant heb ben kunnen honoreren. Echter, voor er gebouwd mag worden, moeten diverse onderzoeken wor den gedaan, bijvoorbeeld op het gebied van archeologie. Sommige grondeigenaren hebben deze on derzoeken al uitgevoerd en kun nen dus nu al starten met hun ver gunningstraject. Anderen zijn zo ver nog niet en die zullen dus nog even moeten wachten." Weemaes stelt dat de bewoners nog genoeg mogelijkheden voor in spraak krijgen. „Die belofte komen Jimmy de Vos viert veertigjarig dienstjubileum Dethon. HULST - Jimmy de Vos uit Sint-Jan- steen kreeg gisteren van zijn werk gever Dethon een vipbehandeling omdat hij veertig jaar in dienst is. Hij werd door cabrio met chauf feur thuis opgehaald. Rechtstreeks vanuit het speciaal onderwijs, de toenmalige BLO (bij zonder laag onderwijs), ging Jim my op 4 september 1967 aan de slag bij de sociale werkvoorzie ning, het toenmalige Hulster Am bacht. Vele jaren lang werkte hij in het montageverpakkingswerk. Daar monteerde hij typemachines van het merk Remmington. Later werd Jimmy overgeplaatst naar de metaalafdeling, waar hij het nu nog steeds naar zijn zin heeft. Vol gens zijn baas is hij 'een rustige, welwillende man die voor ieder een klaar staat en al zingend zijn werk doet'. Met een feestje in de kantine van Dethon in Hulst werd Jimmy in het zonnetje gezet. Vier andere medewerkers vierden op datzelfde feest hun koperen dienstjubileum. i - - r f -r - r f7 f'g'l'l'T - rmr?T - srV - - - Jubilaris Jimmy de Vos arriveerde gisteren op zijn werk in een cabriolet van Volkswagen Kever. foto Peter Nicolai Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze kiantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse bibliotheekstich ting heeft de directeur van de lees zaal in Terneuzen, H. Spenkelink, op non-actief gesteld. Tussen bestuur en directeur zijn de voorbije tijd grote verschillen van inzicht ontstaan over het te voeren beleid van het bibliotheek wezen in de regio. „Die menings verschillen liggen nu ten grondslag aan dit geschil. Het is dus absoluut niet zo dat er iets strafrechtelijks zou spelen", benadrukt wethou der Jaap Bos van Terneuzen verant woordelijk voor de bibliotheken. De bibliotheken in Zeeuws-Vlaan- deren werden drie jaar geleden in een regionaal samenwerkingsver band ondergebracht. Bij die fusie werd ook een nieuw beleid voor de toekomst uitgestippeld. Over dat beleid bestaan nu verschillen van inzicht Voorzitter T. Luijendijk was giste ren niet bereikbaar voor commen taar. Directeur Spenkelink wel, maar wilde niet meer kwijt dan: „Ik zit in de ziektewet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47