Thuiszorg wil langer ruggensteun Kampeerboeren blij met uitbreiding Opening 8 september 2007 Darttoernooi voor goede doelen TE HUUR: Vraag onze nieuwe MemberCard aan en ontvang 20% korting op de gehele collectie* W pzc Zaterdag 8 september 2007 3 7 Zorgaanbieders vragen gemeenten tot 2009 bij te springen voor WMO. door Frank Balkenende goes - Thuiszorgorganisaties vra gen de Zeeuwse gemeenten bin nenkort tot 2009 financieel bij te springen om de gevolgen van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) te verzachten. Met meer financiële hulp kunnen be gin volgend jaar acute ontslagen worden voorkomen. Thuiszorgaanbieders willen meer tijd om de tekorten die de WMO veroorzaakt, op te lossen. De WMO draait sinds begin dit jaar, gemeenten zijn ervoor verant woordelijk (voorheen het Rijk). De WMO brengt de thuiszorgorga nisaties financieel- in de proble men, bleek in juli. De indiceringen van cliënten zijn namelijk strenger geworden. Voorheen kreeg tachtig procent van de zorgconsumenten een gediplomeerde thuishulp A toegewezen. Met de WMO, waarbij sommige gemeenten zelf indiceren (soms puur via telefonisch contact met de hulpvrager), is dat nog slechts twintig procent. Voor het overgro te deel worden zogeheten alfahul pen ingeschakeld, of, oneerbiedig gezegd, poetsvrouwen. Dat zijn bijna altijd freelancers. Voor een alfahulp staat een lagere uurvergoeding (14,50 euro) dan voor een thuishulp A (22 euro). Thuiszorgorganisaties hebben nu honderden medewerkers rondlo pen die mensen thuis helpen voor een lager indicatietarief Dat loopt financieel spaak. De gemeenten - ze werken samen in wat het 'Zeeuwse model' heet - hebben voor de thuiszorgaanbieders een overgangsregeling getroffen tot maart 2008. Zo krijgen ze tijd om te reorganiseren: personeel via na tuurlijk verloop laten afVloeien of via reïntegratieprojecten en scho ling aan een andere (zorg) baan hel pen. Volgens Allévo-directeur T. van Campen is verlenging van de overgangsregeling noodzakelijk om gedwongen ontslagen (bij Al- lévo 500) te voorkomen. PTi Om acute ontslagen in de thuis- hulp te voorkomen, vragen zorg aanbieders gemeenten binnen kort de getroffen overgangsrege ling voor de WMO te verlengen. Noord-Beveland stelt wel eisen aan groei minicampings. door Susan Docters wissenkerke - Eigenaren van mini- campings op Noord-Beveland staan te springen om uit te brei den. Eind deze maand krijgen zij waarschijnlijk het groene licht om het aantal standplaatsen van 15 naar 25 te verhogen. Dit is toegestaan onder bepaalde voorwaarden. De ondernemer wordt bijvoorbeeld verplicht om 800 euro, of in geval van samen werking 500 euro, per nieuwe standplaats te investeren. Eigenaren van de kampeergelegen- heden zien dit niet als obstakel. „Het is een grote kostenpost. Maar als we tijd hebben, beginnen we gelijk", zegt 1. Hartog. Ze is me de-eigenaresse van minicamping Klaverwijk in Colijnsplaat. C. van de Bilt, eigenaar van Wei zicht in Kats, zegt niet te kunnen wachten tot de gemeente groen licht geeft. „Als de gemeente vol gende week positief over mijn plan beslist, ga ik direct begin nen", zegt Van de Bilt enthousiast. Over de investering die het met zich meebrengt, is hij niet echt te spreken: „Het moet natuurlijk pas sen binnen het landschap. Jammer dat er geen subsidiemogelijkheden zijn. Het moet maar." De eigenaresse van de reguliere camping Molenhoek in Kamper land, is niet blij met uitbreiding van minicampings. „Ik ben het er niet mee eens, maar het is niet an ders. Ik ben bang dat mensen gaan kamperen op een minicamping, die goedkoper is om vervolgens in mijn zwembad te komen zwem men." Aan de andere kant denkt ze niet veel campinggasten te ver liezen. „Wij zijn toch een ander soort camping." oost-souburg - De Zeeuwse Darts Federatie opent morgen in sporthal De Belt in Oost-Souburg het nieuwe seizoen met haar jaar lijkse darttoernooi voor het goede doel. 's Ochtends vanaf 11.00 uur zijn er teamwedstrijden, 's middags vanaf 14.00 uur speelt ieder voor zich. Het inschrijfgeld (15 euro per team en 5 euro per persoon bij het sin- gletoernooi) gaat dit jaar naar twee goede doelen: vogelopvang De Mikke in Middelburg en de lan delijke organisatie Kika (kinderen kankervrij). Middelburg, Lange Noordstraat 25 Winkel/Kantoor/Horeca lokatie. Centrum Middelburg. Ca. 100m2 1000,- p/mnd excl. G/W/E, BTW Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubi leerd 800,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Kesteloostraat 3 Ruim en nieuw (2005) 3 kmr. app. Rustig en centraal gelegen. Gestoft. 975,- p/mnd excl. G/W/E. Middelburg, Vlasmarkt 12 Riant 3 kmr app. Centrum. Gemeubileerd/Gestoffeerd. 950,- ind. G/W/E. Vlissingen, Badhuisstraat 154 Representatief kantoor 130m2 Goede zicht lokatie. Centrum. 11.600,- p/jr excl. BTW. Vlissingen, Bloemenlaan 177 Comfortabel 3 kmr app. Centraal gelegen. Gestoffeerd. 685,- p/mnd. Direct besch. Goes, De Spinne 63 Nieuw (2005) 3 kmr app. Ca. 100m2 Gestoffeerd. 825,- p/mnd excl. GAA//E. Heinkenszand, Zwanestraat 44 Eengezinswoning 4 sl. kmrs. Ruime tussenwoning. 625,- excl. G/W/E www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen Middelburger krijgt militair ereteken vlissingen - P. van Driel uit Mid delburg heeft gisteravond het Ere teken voor Orde en Vrede ontvan gen. Commandant van Eisen spelde Van Driel het ereteken op tijdens een bijeenkomst in de ma rinekazerne in Vlissingen. Het ere teken wordt toegekend aan militai ren die in de periode 1945-1951 in dienst zijn geweest in het toenma lige Nederlands-Indië. Sportmiddag voor Vlissingse ouderen vlissingen - Welzijnsorganisatie Palladium, Stichting Werkt voor Ouderen en Club Vief houden dinsdag een sportieve middag in het atrium van Ter Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Daar wordt een circuit uitgezet met allerlei vormen van sport en bewegen. De sportmiddag duurt van 14.30 tot 16.30 uur. Alle senioren uit Vlissingen mo gen gratis meedoen. Kunst en muziek in Catharinakerk zoutelande - De Catharinakerk in Zoutelande is vandaag open voor publiek. Er is een expositie van ikonen van Ivanka den Otter en er zijn muziekoptredens. René Molenaar geeft van 10.00 tot 11.00 uur een orgelconcert. Daarna, van 11.00 tot 12.30 uur, is er gitaarmu ziek van Maria Huisman, Wilco de Schipper, Henny van Resteren en Maarten Janse. Tussen 13.00 en 14.00 uur speelt Ab Hoogstrate op het orgel. De Catharinakerk is open van 10.00 tot 17.00 uur. hunkemoller.com Lange Delft 55 4331 AL Middelburg Niet geldig in combinatie met andere acties. Deze actie is geldig t/m 15 september 2007 bij Hunkemöller Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39