Zeeland de keuken, die is weggewaaid ^snidie pontje Halt aan lawaai cafés Domburg CU wil regeling voor schadeclaim WOON PL AZ A MIDDELBURG W PZC Zaterdag 8 september 2007 3 5 "MAAK VAN UW TERRAS EEN TWEEDE HUISKAMER Een terrasoverkapping biedt u de mogelijkheid de sfeer van uw huis door te trekken schermd genieten van voor- Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www.tebazonwering.nl en nazomerse temperaturen onder een terrasoverkap ping die volledig kan worden afgestemd op de bestaande situatie. Kom naar onze showroom: Gemeente Veere wijst verzoek subsidie af, provincie nog in beraad. VEERE - De gemeente Veere vult het tekort van het fiets- en voet- veer Veere-Kamperland niet aan. Dit maakte zij per brief bekend aan de exploitant, rederij Dijkhui zen. De rederij stuurde begin dit vaar- seizoen een brief aan de gemeente met het verzoek het tekort van het pontje Veere-Kamperland aan te vullen. Maar Veere is niet bereid subsidie te verlenen voor 'structu rele tekorten'. De gemeente vindt ook dat het 'Rondje Pontje net werk' een provinciaal netwerk is en dat de verantwoordelijkheid dus bij provincie ligt. De gemeente Noord-Beveland kreeg ook het verzoek van rederij Dijkhuizen om het tekort bij te vullen, maar wees dit af met de zelfde argumentatie als Veere. Of de provincie wel een regeling zal treffen, is nog niet bekend. De re derij wacht deze beslissing af Het toeristische pontje is onder deel van 'Fiets een rondje met een pontje', een fiets- en vaarnetwerk door Zeeland. Afgelopen jaren is het veer, zoals meer pontjes in het netwerk, niet rendabel meer. Deze zomer zorgde het slechte weer voor een teleurstellend aantal pas sagiers. erima DOMBURG - Vijf cafés in de Sta tionsstraat in Domburg zijn ge waarschuwd. Als ze te veel lawaai maken, kunnen ze een boete ver wachten. Dat schrijft de gemeente Veere in een een brief aan de ca fé-eigenaren. Live-muziek hield omwonenden en hotelgasten deze zomer enkele keren uit hun slaap. Daarmee wordt het imago van Veere als aantrekkelijke toeristenge meente geschaad, vinden burge meester en wethouders. Hoewel maar een paar cafés blaam treft, kregen ze alle vijf een brief „Daar in hebben we de spelregels nog eens uitgelegd", zegt burgemeester R. van der Zwaag. Volgens hem is de boodschap al overgekomen. „Nadat we met de cafés hadden ge sproken, is er niks meer gebeurd." Extra controles moeten zorgen dat het rustig blijft. Souburger Willem de Jong liep tijdens de Nijmeegse Vierdaagse bijna vijfduizend euro bij elkaar om zijn neefjes op Ambon te helpen. Samen met zijn zwa ger en vriendin gaat hij hun huis opknappen. Dat is nodig, de jongens leven onder erbarmelijke omstandigheden. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De Christenunie in Vlissingen vindt dat burgers een schadeclaim moeten kunnen indie nen als ze abnormaal veel schade leiden door besluiten van de ge meente die het algemeen belang dienen. Een voorbeeld is de scha de die ondernemers leden door de bouw van winkelcentrum De Fon- teyne. De fractie komt met een raadsvoorstel voor de invoering van een Nadeelcompensatierege ling Openbare Werken. Zonder de ze regeling kunnen ook claims worden ingediend, maar mét de re geling wordt dat eenvoudiger. Slechts 500 meter vanaf de Mortiere in Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37