Computer PZC Zaterdag 8 september 2007 j 29 Platter dan plat Philips introduceert Aurea, de 'heruitvinding van de televisie'. Beleving en verleiding zijn de toverwoorden. de man wordt gebracht'. Met veel bombarie showt elektro nicafabrikant Sharp werkende pro totypes van de nieuwste platte tv's. Normaal zijn platte schermen zo dik als een vuist, Sharp brengt dat terug tot een duimdikte: 2 cen timeter. Kleur, contrast, energiever bruik, alles gaat erop vooruit. Wanneer de ultraplatte beeldbui zen op de markt komen, is nog niet bekend. Bescheidener roert Pioneer de trom met Kuro. Ze hebben beslo ten af te haken in de moordende prijzenslag en te kiezen voor exclu sief. „Wij gaan niet voor het groot ste of goedkoopste, maar voor het beste", zegt directeur Marnix So- mers. Pioneer heeft de plasma-tv eigen lijk opnieuw ontworpen. Daarbij is hard gewerkt aan de weergave van zwartschakeringen want, zo zegt Somers: „Echt zwart is de eni ge weg om rijke kleuren en scher pe details te produceren." Kuro (zwart in het lapans) moet naam maken, net als bijvoorbeeld Sony deed met Bravia. Ook andere fir- De cd-recorder. der de voet gelopen door de pc, in ternet en mp3-muziek. In bestandjes samengeperste mu ziek speelde in 1997 geen enkele rol. Wel toonde Sony de eerste schetsjes voor mpj-achtige spelers. Een paar jaar later leidde dat tot een walkman met een memo- rystick, Sony's geheugenkaartje. JVC was zo trots als een aap op ma's zijn bezig met beter zwart, zo als Samsung met SmartLighting. Met het energieverbruik en het mi lieuvriendelijk produceren van de grote platte tv's, die een reputatie hebben opgebouwd van stroom- slurpers, gaat het de goede kant op. Philips introduceert het Green Logo, onder meer voor de platte tv. Sharp scoort in eigen land al langer goed met 'groene' tv's. Sony en Samsung laten de eerste home cinema-sets zien met een in gebouwde blu-ray discspeler. De blu-ray disc is met hd-dvd nog steeds verwikkeld in een strijd om de opvolging van de dvd. High de finition is de nieuwe standaard voor beeldkwaliteit. Blu-ray lijkt de beste papieren te hebben. Groot walkman-nieuws zou er in Berlijn komen van Sony. Ooit maakte de walkman muziek draag baar met cassettebandjes. In het mp3-tijdperk miste Sony de boot, onder meer door vast te houden aan het eigen atrac-formaat. Nu kondigt Jeffrey van Ede met het nodige trompetgeschal de nieuwe generatie aan. „Walkman goes De kleinste mini-DV camera van JVC. zijn nieuwste videocamera met mi- ni-DV, volgens een woordvoerder de kleinste DV-camcorder ter we reld. „Ter plekke te reserveren in zilver, zwart of goudkleur en gegra veerd met de initialen van de ko per." Van TomTom had nog niemand ooit gehoord, maar Sharp introdu ceerde een GPS-navigatiesysteem open", klinkt het. „We hebben ge luisterd naar de consumenten, die complete vrijheid willen." Einde lijk. De nieuwe walkmannen weten voortaan dus ook raad met gangbare wma- en mp3-tjes, die middels de pc vlot erheen te 'sle pen' zijn. Connect, Sony's muziek winkel, wordt na maart opge doekt. De consument kan vrijelijk putten uit allerlei online muziek winkels. Zo probeert Sony in het kielzog van de iPod de walkman alsnog vooruit te stuwen. Ook anderen haken gretig in op het succes van de iPod. Meer en meer zien we au- diosetjes opduiken (onder meer van JVC, Sharp en Philips), waar een iPod eenvoudig in te steken is zodat de muziek over de luidspre kers te horen is. Dezelfde functie kunnen mobiel tjes, die tegenwoordig ook dienst doen als muziekspeler, vervullen. JBL toont een oplaadstation annex luidspreker. Daar past de Nokia Philips Multimedia Home Theatre. voor in de auto. Ook toonden ze een internet viewcam, een voorlo per van de webcam. Nu zijn er platte tv's te kust en te keur. In 1997 was de beeldbuis nog bol. Hoewel, Sony slaagde erin een exemplaar te maken met een vlak front, de FD Trinitron. Meerdere apparaten in één waren er ook toen al. Philips perste zo'n 5310 in. Ook kunnen er mp3-spe- lers en cd-spelers op worden aan gesloten. Hitachi maakt goede sier met de nieuwste videocamera, die meteen opneemt op een blu-ray disc. „In Europa zijn nagenoeg alle verkochte platte tv's hd-ready. De consumenten willen dat hun vi deo-opnames dezelfde kwaliteit, impact en helderheid hebben als films en games", meldt Roland Fritsch. De opnames kunnen recht streeks op tv getoond worden. Van een andere orde van grootte en helemaal van deze tijd is wat Casio heeft bedacht: een digitale fotocamera met een YouTube-mo- de. Daarmee kunnen liefhebbers films en foto's vastleggen in het ideale formaat en simpel doorstu ren naar de filmpjessite YouTube. Tien jaar geleden hadden de IFA-exposanten de mond vol van convergentie, het samensmelten van apparaten. LG levert een mooi staaltje met de Viewty, een mobiel tje dat professioneel kan filmen met 120 beeldjes per seconde. Na tuurlijk gaat het filmpje, met een druk op de knop, naar YouTube. a -ffi De eerste platte tv van Philips. beetje alles in een kastje: compu ter (met harde schijf van 3 gigaby te), radio, versterker, dvd-speler, tv-tuner en internettoegang. Plus een draadloos toetsenbord. Met de mooie naam Multimedia Home Theatre. Het idee was vooruitstre vend. De gebruikers hoefden geen verstand te hebben van compu ters. De prijs: 5.000 dollar. ETALAGE Het is een bij zondere muis, De Sidewinder Mouse die Microsoft introdu ceert. Hij is ontworpen voor en door gamersdie hun muis graag willen 'kneden' en aanpassen tot het gewenste resultaat. Zo komt de muis met een regelbaar gewicht, verwisselbare voetjes in drie materialen, beeld scherm-controle en nieuwe soft ware. De muis is vanaf oktober te koop voor 79,95 euro. PERSÖNAU5EER EEN BEER Personaliseren lijkt tegenwoor dig het toverwoord. Van mui zen tot mobieltjes. En nu ook knuffels. De Bumbi Bear is op te leuken met een fotootje van papa of mama. Ook kunnen we lieve woordjes inspreken. De 27 centimeter grote Bumbi Bear is in verschillende kleuren verkrijg baar bij webwinkel www.trendy- speelgoed.nl voor 29,95 euro. Bumbi Bear. foto's GPD Waarschijnlijk zijn miljoenen pc's geïnfecteerd door bots, een computerpro gramma dat op autonome ma nier taken kan uitvoeren, zon der dat de eigenaar dat in de ga ten heeft. Criminelen gebruiken bot-netwerken om op grote schaal spam te versturen. Sy mantec biedt hulp met de Nor ton AntiBot. Dat zoekt en ver wijdert bots definitief Het con troleert pc-programma's en pro cessen continu en biedt zo een extra laag bescherming bovenop andere maatregelen. Het is te koop in webwinkel www.sy- mantecstore.nl voor 29,99 euro. BREEï i E*BREIN Hij wordt ge leverd in een mooie doos, maar alles draait letterlijk om de intri gerende bol met goudkleurige en blauwe ringen. We hebben het over de ISIS Adventure Puz zel, een interactieve breinbreker. De bol die we moeten openen, bevat drie draaischijven en een drukknop. Op de schijven staan Egyptische tekens. Het is de kunst al draaiend de juiste com binatie te vinden. Daarbij moe ten gecodeerde vragen worden opgelost. Prijs: 159,95 euro. www.gadgethouse.nl ISIS, een interactieve breinbreker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29