Extra sanitair zonder breekwerk v47 PZC Zaterdag 8 september 2007 o pengebrokeri vloe ren, gaten in de muur, een overdo sis stof Kortom, een puinhoop. Het verbouwen van een toilet of badka mer is niet zelden een bescheiden nachtmerrie. Maar dat hoeft het niet te zijn, zegt Huub Rompel- berg van SFA Benelux. Het bedrijf startte medio augustus onder de noemer 'achter iedere deur...' een intensieve reclamecam pagne om het merk Sanibroyeur op de kaart te zetten. Nieuw is de Sanibroyeur aller minst. Zo'n vijftig jaar geleden startte het bedrijf uit Echt met de verkoop van apparaten die onder andere uitwerpselen vermalen en vuil water wegpompen. Met als be langrijkste voordeel dat zelfs de kleinste ruimte in huis zonder breekwerk kan veranderen in toi let of badkamer. „Er is behoefte aan deze apparaten", zegt Rompel- berg. „Dat blijkt uit onderzoek dat we voorafhebben gedaan." Francois Paauwe van Arnomij be vestigt dat de vraag groeit. Het be drijf dat onder andere fecaliënver- malers (een net woord voor de poepvermalers) importeert van het Spaanse merk Jimten, merkt vooral een toenemende vraag on der ouderen. „Van mensen die minder goed ter been zijn en daar om boven een extra toilet willen." Nieuw is wel dat marktleider SFA Benelux zich met de campagne rechtstreeks richt op de consu ment. De reden daarvoor is dat die volgens Rompelberg niet weet wat er allemaal te koop is. „Ga je als consument naar de vakhandel, bij voorbeeld voor een nieuwe badka mer, dan vraagt een medewerker direct waar zich de stand- of af- voerleiding bevindt. Die is vervol gens bepalend voor de volledige in richting. De consument heeft geen idee dat er ook andere mogelijkhe den zijn." Laat staan dat hij weet dat voor de installatie van de vuilwaterpompen en feca- liënvermalers van Sani broyeur nauwelijks gebroken hoeft te worden. Die prettige bijkomstig heid zit 'm in de dikte van de af voer. Waar normaal rekening ge houden moet worden met een af- voerdikte van no millimeter bij de vuilwaterpomp en vermaler, is een afvoer van slecht 32 millimeter toereikend. „En die is zonder veel breekwerk gemakkelijk weg te wer ken", legt Rompelberg uit. Hoe praktisch de installatie, die overigens nooit door de leveran cier zelf wordt gedaan, ook is, SFA Ineens kon niemand er omheen. Met een intensieve televisiecampagne bracht SFA Benelux de Sanibroyeur in de huiskamer. Een verzamelnaam voor apparaten die onder meer toiletpapier en uitwerpselen vermalen en vuil water wegpompen, zodat zelfs de kleinste ruimte in huis kan veranderen in toilet of badkamer. door Paul Geerts foto's GPD 09 Grote foto: De vuilwaterpomp pompt het water van de wasmachine in de ber ging weg. Kleine foto: Een standaard afvoer ontbreekt, maar met een fecaliënvermaler is het mogelijk een extra toilet op de badkamer te plaatsen. Benelux zet vooral in op comfort. Met een extra wasbak of douche behoren files voor de badkamer tot het verleden. Wie zonder al te veel breekwerk een kookeiland wil, kan ook zijn toevlucht zoeken tot een vuilwater pomp. Wie een toilet of wasbak onder rioolniveau wil, heeft sowie so een pomp nodig om het water naar boven te krijgen. Hoewel de vermalers en vuilwater pompen niet nieuw zijn, heeft zich de laatste jaren vooral op het technische vlak een evolutie vol trokken. Maakten met name de vermalers vroeger nogal wat la waai, de nieuwe generatie is bedui dend stiller. Rompelberg relativeert. „Een nor maal wandcloset is ook niet stil. Wij blijven de apparaten dooront wikkelen, zodat ze nog beter aan sluiten bij de vraag van vandaag. We zoeken naar nieuwe toepassin gen, bijvoorbeeld in boten of re creatiewoningen." Fecaliënvermalers en vuilwater pompen zijn verkrijgbaar vanaf zo'n 500 euro. De prijs kan op lopen tot meer dan 2.000 euro. E www.sanibroyeur.nl www.arnomij.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 135