Alleen Tjoba durft naar boven te kijken TOP leunt nóg meer dan anders op de jeugd Davydenko houdt zich staande ondanks gokrel PZC Vrijdag 7 september 2007 43 Russische tennisser zonder setverlies naar halve finale. door Fardau Wagenaar NEW york - Hij laat niets merken, gedraagt zich zelfverzekerd en on aangedaan, maar wat zal Nikolai Davydenko zich ongemakkelijk voelen op de banen van Flushing Meadows in New York. De Rus doet nog steeds mee op de US Open, haalde overtuigend de hal ve finale ten koste van Tommy Haas (6-3, 6-4, 6-4) en liet nog geen set liggen. Toch ziet hij de bestraffende blik ken, hoort hij het gefluister en voelt hij de veroordeling als hij over het park loopt. „Zal hij het ge daan hebben of niet?", vragen de andere tennissers zich af „Heeft hij zich om laten kopen of niet?" Davydenko ontkent stellig, natuur lijk. Het verhaal waarin hij verzeild is geraakt, gaat als volgt: de nummer vier van de wereld gaf vorige maand in Sopot (Polen) op tegen de Argentijn Arguello, nummer 87 van de wereld. De Rus had last van zijn voet en wilde zich sparen voor de US Open, verklaarde hij na afloop. Dat was op zich raar, want Davydenko wint vrijwel al tijd van lager geplaatste spelers en is een vechter. De 'marathonman' valt liever dood neer dan dat hij op moet geven. Maar nog veel opvallender was dat er bij de Britse bookmaker Betfair voor ruim vijf miljoen euro was in gezet op een nederlaag van Davy denko. Dat is volgens Betfair tien keer zoveel als normaal. Het gok- kantoor schakelde meteen de ten- nisvakbond ATP in en keerde niets uit. Het gerucht ging al snel dat de 26-jarige toptennisser zich had laten omkopen door de Russi sche gokmaffia. „Ik had last van mijn voet", verweerde hij zich. „Misschien hebben die gokkers ge zien dat ik geblesseerd was of heb ben ze navraag gedaan bij een dok ter", zei hij. „Als wij iemand vinden die betrok ken is, riskeert hij de zwaarste straf', zei ATP-voorzitter Etienne De Villiers. „We passen een zeroto- lerancebeleid toe." Dat houdt in, dat als een speler gepakt wordt, hij een dikke boete van 100.000 dollar krijgt en, nog veel erger, een le venslange schorsing. De tennis- bond heeft inmiddels drie specia listen op de zaak-Davydenko ge zet. Eind deze maand wordt Davyden ko verhoord en zal hij zijn on schuld proberen te bewijzen. „Het is mentaal zwaar", zei hij in New York, „want ik ben onschuldig." In tussen houdt hij het hoofd boven water op de baan. Met zijn racket in de hand voelt hij zich net zo sterk als altijd, misschien wel ster ker. Waar andere spelers zouden bezwijken onder de bestraffende blikken en het geroddel, blijft de ijskoude Rus recht overeind. De Russische tennisser Nikolai Davydenko is verwikkeld in een gokschandaal. Bij de US Open staat hij niettemin overtuigend in de halve eindstrijd. Formule 1-team McLaren beboet monza - De internationale au tosportbond heeft McLaren giste ren een boete opgelegd van 50.000 dollar. Het formule i-team kreeg de straf omdat het tijdens de Grand Prix van Hongarije met een versnellingsbak reed die geen crashtest had ondergaan. Dat is te gen de regels. In de verdediging gaf McLaren aan niet op de hoogte te zijn van de verplichting. Seizoen beachkoppel Kadijk/Mooren voorbij Rotterdam - Het beachvolleybal- koppel Rebekka Kadijk en Merel Mooren komt dit seizoen niet meer in actie. Kadijk is onlangs voor de tweede keer geopereerd aan haar heup en moet minstens zes weken rust houden. De ingreep was nodig omdat bij de eerste operatie een cyste in haar heup niet volledig was verwij derd. Zeeuwse korfbalteams beginnen voorzichtig aan het veldseizoen. door Pieter van Klinken goes - Bij de Zeeuwse korfbalploe gen in de hoogste klassen is voor zichtigheid troef Geen trainer durft voor de start van de competi tie (morgen) te zeggen dat zijn team voor de titel gaan. Bij overgangsklasser FORTIS vergt het inpassen van drie nieuwe speelsters tijd en daarom is een plek in de middenmoot het doel. De vrouwen waren altijd de kracht vanwege hun lengte, maar die is nu verdwenen. De nieuwe trainers Aernoudt Crucq en Ad Vos zullen een compleet nieuwe stijl moeten ontwikkelen. „Dat heeft tijd nodig." Ook bij eersteklasser ALL READY is veel veranderd. De oudgedien den Dennis Voshart en Esther Snoek zijn vertrokken en Marcel en Yvonne Joziasse zijn met hun Theo Hoex vertrekt bij de wielrenunie NIEUWEGEIN - Theo Hoex vertrekt op 15 oktober als directeur van de Koninklijke Nederlandsche Wiel- ren Unie (KNWU). Hij gaat aan de slag als algemeen directeur/secretaris van de gemeen te Overbetuwe in Gelderland. Hoex was sinds 2004 directeur bij de KNWU. Eerder werkte hij bij volleybalbond NeVoBo en het mi nisterie van VWS. Zuid-Korea ziet af van Champions Trophy karachi - Na Australië ziet ook het Zuid-Koreaanse mannenhock eyteam af van deelname aan de Champions Trophy in december in het Pakistaanse Lahore. De Azia ten vinden het land te onveilig. De afmelding kwam een dag nadat bij twee bomaanslagen in Rawalpindi 25 mensen om het leven kwamen, dentoernooi. Nederland houdt nog een slag om de arm. vader Sjaak, die de de nieuwe trai ner is, meegekomen van Togo. „We moeten weer een heel nieuw team maken", zegt Sjaak Joziasse. „Vooral in de breedte moet ieder een gaan scoren. Voshart scoorde vorig jaar het meest, maar nu moe ten anderen dat ook gaan doen." Vorig jaar bleef All Ready er met hangen en wurgen in; nu zal het nog lastiger worden het hoofd bo ven water te houden. „Er zijn nu misschien maar één of twee ploe gen waartegen we punten kunnen pakken." SWIFT zal volgens trainer Ralph Gillissen net als vorig seizoen ein digen bij de onderste vier ploegen. „Maar ik hoop dat we ons nu iets eerder veilig spelen dan vorig jaar." Toen kwam het aan op de laatste speeldagen. „We hebben De korfballers van Fortis, All Rea dy en Swift zetten dit veldsei zoen in op lijfsnbehoud. Tjoba richt zich op een plaats bij de eer ste drie. Poulhiès wint in Ronde van de Toekomst belle-ile-en-mer - Stéphane Poul hiès heeft gisteren de eerste etap pe van de 44e Ronde van de Toe komst gewonnen. De 22-jarige Fransman was na 148,5 kilometer koers de snelste van een kopgroep van vijf renners. Hij versloeg de Rus Aleksej Koensjin en de Neder lander Steven Kruijswijk. De vluchters hadden bijna een mi nuut voorsprong op het peloton. Alejandro Valverde ligt onder vuur PARIJS - Wielrenner Alejandro Val verde heeft volgens de internatio nale wielrenunie UCI verzuimd door te geven dat hij in juni zijn programma wijzigde en afreisde naar Eindhoven voor de ploegen- tijdtrit. De Spanjaard kon daar door geen dopingcontrole onder gaan. De renner moet zich volgen de week bij de UCI verantwoor den. wel een stap gezet. Dingen waar mee we vorig jaar bezig waren, zie ik nu wel terug in de oefenwed strijden. Vorig jaar kwamen we daar niet aan toe, omdat we onze duels continu onder druk van de gradatie speelden. We hadden veel onrust in de combinaties, waar door we nauwelijks scoorden." TJOBA had daar vorig jaar geen moeite mee en werd derde. Dat is dit jaar weer de doelstelling, waar mee de Bevelandse ploeg de enige is die denkt in de top te kunnen meedraaien. Trainer Kees Broerse: „We gaan natuurlijk voor de titel, maar de top drie is de doelstelling. De klasse is met Pernix, Rust Roest en IJsselvogels erg sterk. Bo vendien hebben we een redelijk smalle selectie, dus er hoeft maar iets te gebeuren en je wordt ge wurgd." Bij Tjoba deden afgelopen week in een oefenduel Gerben van Boven en Jojanneke Fokke nog niet mee, vanwege lichte bles sures. „Ik verwacht dat zij er zater dag weer wel gewoon bij zijn." Ook Tommy Haas kon Nikolai Davydenko (foto) geen set afsnoepen op de US Open. foto Justin Lane/EPA Korfballers Ondo willen verloren gegane terrein herwinnen. door Pieter van Klinken goes - In de tweede en derde klas se van het veldkorfbal is weinig bij het oude gebleven. Veel ploegen hebben een metamorfose onder gaan en het is daardoor moeilijk voorspellingen te doen. Tweede klasser TOP uit Arnemuiden zal dit seizoen vooral steunen op spe lers onder de twintig jaar. De korfballers van TOP uit Arne muiden moeten het dit jaar nog meer hebben van jonge spelers dan vorig seizoen. Routinier Leon Kloet is gestopt. De gemiddelde leeftijd zakt daardoor een heel eind. Vijf spelers in de selectie van trainer Edwin Coppoolse zijn jon ger dan twintig. Coppoolse: „Ze zijn jong, maar sommige van die spelers zijn al redelijk ervaren. Het zal niet zozeer om de kwaliteit van de ploeg gaan, maar meer om de mentaliteit. Hoe gaan ze om met tegenslag? Houden ze dan ge noeg vertrouwen? Ik hoop dat we weer een goede middenmoter kun nen zijn." In de derde klasse zijn de ogen ge richt op degradant ONDO uit Sint-Laurens. De ploeg heeft in de tweede klasse een hoop ervaring opgedaan. De nieuwe trainer Jaap- Jan Ritsema, die is overgekomen van Seolto, is er klaar voor. „Stap voor stap gaat het de goede kant op. Natuurlijk is het doel kam pioen te worden, maar het komt aan op de uitvoering. We moeten in elk geval niet op dezelfde ma nier spelen als vorig seizoen. Daar ben ik nog het meest bezorgd over. Niet over ons topniveau, maar juist over de momenten waarop we even wat anders moe- 'Het gaat niet zozeer om de kwaliteit van de ploeg, maar meer om de mentaliteit' ten spelen, meer moeten knok ken." Ritsema's oude ploeg, SEOLTO, gaat opnieuw een zwaar seizoen krijgen. De nieuwe trainer Richard Ollefers weet dat maar al te goed. „Ik durf zeker niet te zeggen dat we bij de middenmoot gaan aan sluiten. Wij zullen weer moeten vechten tegen degradatie. We heb ben jeugd ingepast, die nog aan het niveau moet wennen ook. Het draait nog niet, maar ons seizoen is gericht op de zaal. Daarin moe ten we terug naar de derde klasse." Bij het Goese TOGO is veel veran derd. Een nieuwe trainer, twee speelsters die nog niet in de derde klasse hebben gespeeld. Trainer Edwin Machielse legt de lat daar om niet zo hoog. Vorig jaar eindig de de ploeg hoog in de midden moot, maar nu is gewoon de mid denmoot halen al genoeg. „Ik ben nog een team aan het bouwen, maar als we geen blessures krijgen dit jaar, dan verwacht ik wel dat we minimaal drie ploegen onder ons kunnen houden." Het vertrek van Marcel en Yvonne Joziasse ver eist bij de derdeklasser ook een nieuw spel. „We moeten meer als team spelen en minder gericht op die twee puntspelers." In Westkapelle is Bert Mol al net zo voorzichtig. Vorig seizoen speel de STORMVOGELS tot de laatste dag om het kampioenschap, maar nu is het hopen op het linkerrijtje. „Het is moeilijk hetzelfde te preste ren als vorig jaar. Toen hadden we geen blessures en afwezigen. Als dat nu wel gebeurt, zullen we ze ker niet zo veel winnen. Ik leg de lat dus niet zo hoog. Ik hoop dat we zijn doorgegroeid, maar ik denk dat 't Capproen en Ondo wel erg lastig zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65