Sport Van der Vaart mist interland Achtste wereldtitel voor de Chinese turners 42 41 43 m Oscar Freire schrijft derde Vuelta-zege bij op zijn palmares Vrijdag 7 september 2007 Zeeuwse korfballers spreken bescheiden ambities uit Tip? sport@pzc.nl Van Persie en Babel zijn de vleugelspitsen tegen Bulgarije. door Leon ten Voorde NOORDWIJK - Rafael van der Vaart kan morgen niet spelen in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Bul garije. De aanvaller heeft te veel last van een kuitblessure. Daarmee lijkt de aanval van het Nederlands elftal vast te staan. Veel alternatieven voor Robin van Persie (rechtervleugel) en Ryan Ba- bel (links) heeft bondscoach Mar co van Basten immers niet. En dat Ruud van Nistelrooij in de spits wordt neergezet, daaraan twijfelt niemand. Op het middenveld valt er meer te Rafael van der Vaart kiezen voor de bondscoach: Wes ley Sneijder of Clarence Seedorf? Demy de Zeeuw of Ibrahim Afel- lay? Van Basten: „Voor elke speler valt iets te zeggen. Sneijder doet het goed bij Real Madrid, Seedorf is uitgeroepen tot beste middenvel der van de Champions League, Af- ellay heeft een actie en een goede pass en De Zeeuw speelt weer iets controlerender. Waar het ons om gaat, is of de drie bij elkaar passen en bij de rest van het team." De onderlinge kwaliteitsverschil len zijn klein en iedereen maakt evenveel kans op een basisplaats, bezweert Van Basten. „Daarom is het ook moeilijk de groep op zater dag van 23 spelers terug te brengen naar achttien of negentien. Maar dat is inherent aan de keuze voor een ruime selectie. We willen vol gende week woensdag tegen Alba nië over genoeg fitte spelers be schikken. Bovendien hebben ne gen van onze spelers een gele kaart achter hun naam. Zij lopen het risico van een schorsing voor de wedstrijd in Tirana." De duels met Bulgarije en Albanië zijn moeilijk en cruciaal volgens Van Basten. „Bulgarije heeft een goede ploeg en Albanië zal, vooral gezien de omstandigheden, een van de lastig ste uitwedstrijden worden. Zeker van de kwalificatie ben ik niet, al heb ik er wel veel vertrouwen in dat we het gaan halen. Maar het moet nog wel gebeuren. Ook als je meer kwaliteit hebt dan de tegen stander is het niet gezegd dat je wint. Dat hebben we onlangs weer gezien met Ajax-Slavia Praag." ■'■yX De Chinees Xiao Qin in actie op de rekstok. foto Daniel Maurer/AP Duitsland verrast voor eigen publiek met derde plaats. door Peter van Leeuwen stuttgart - De Chinese mannen- turnploeg heeft gisteren bij de we reldkampioenschappen in Stutt gart de landenwedstrijd gewon nen. Dat gebeurde voor de achtste keer. China kwam tot een totaalscore van 2Sr,90. Olympisch kampioen Japan werd tweede met 277,025 punten. Het Duitse team verraste voor eigen publiek met de derde plek: 273,525. Op drie van de zes toestellen waren de Chinezen de beste: voltige, ringen en brug. Met name op ringen verloor Japan de aansluiting. Regerend wereldkam- pioen Yibing Chen kwam tot 16,525, een fractie onder zijn score (16,6) van dinsdag waarmee hij net zo hoog werd gewaardeerd als Yuri van Gelder. Beiden treffen el kaar morgen in de toestelfinale. Japan was het beste als team op rek, maar het was de Duitser Fabi an Hambüchen die op dat onder deel opnieuw de show stal. Zijn 16,125 was nog een tiende hoger dan de score waarmee hij zich dinsdag als eerste plaatste voor de toestelfinale. In de strijd om het brons ging het team van de Verenigde Staten de mist in op rek. Alexander Artemev en David Durante pakten beiden mis waardoor Duitsland zich zeker wist van het eerste eremetaal sinds zestien jaar. De Russen, in Aarhus vorig jaar nog tweede, kwamen niet verder dan de zevende plaats. Nederland had zich niet geplaatst voor de landenwedstrijd. Loting toestelfinales Yuri van Gelder komt morgen bij de toestelfinales van het WK op ringen als derde in ac tie. De Chinees Yibing Chen, zijn grootste concurrent, is als laat ste van de acht finalisten aan de beurt. Epke Zonderland is zondag de eerste turner in de finale op rek. Jeffrey Wammes staat als derde op de startlijst. Vos leidt opnieuw in de Ladies Tour roden - Marianne Vos is opnieuw leidster in de Holland Ladies Tour. In de vierde etappe van deze rit- tenwedstrijd voor vrouwen sloeg het peloton in de finale volledig uiteen en kwam de Duitse klasse mentsleidster Judith Arndt op on geveer een halve minuut achter stand binnen. Vos won de etappe, sprokkelde ro bonificatieseconden en kreeg de oranje leiderstrui weer om de schouders. Na haar winst in de openingsetappe droeg Vos ook al de leiderstrui. Alves traint weer mee bij Heerenveen heerenveen - Afonso Alves heeft gisteren weer meegetraind bij SC Heerenveen. De Braziliaan was voor het eerst sinds het mislopen van zijn transfer naar AZ aanwezig bij de Friese voetbalclub. Alves lijkt zich te hebben neergelegd bij de huidige situatie. De aanvaller stuurde trainer Gertjan Verbeek woensdag een sms met de vraag of hij weer mee mocht doen. „We hebben goede hoop dat Alves' hoofd weer op voetbal gericht is", aldus directielid Yme Kuiper. Jan-Willem van Dop terug bij FC Utrecht utrecht - Jan-Willem van Dop mag van de rechter zijn functie als directeur van voetbalclub FC Utrecht weer uitoefenen. Hij werd maandag op non-actief gezet door de Raad van Commissarissen (RvC) van de eredivisieclub, van wege financieel wanbeleid en ge brekkige communicatie. De voltal lige RvC stapt naar aanleiding van de uitspraak op. Van Dop spande gistermorgen met succes een kort geding aan tegen de Raad van Commissarissen. Sparta trekt doelman Sander Westerveld aan rotterdam - Sander Westerveld speelt de komende vier maanden voor Sparta. De 32-jarige doelman vervangt bij de Rotterdamse club Harald Wapenaar, die nog altijd ge blesseerd is aan de rug. Reserve keeper Cor Varkevisser heeft hem tot dusver niet kunnen doen verge ten. Westerveld, die bij FC Twente de buteerde in het betaald voetbal, was vorig seizoen actief in Spanje bij Almeria. Daar werd zijn verbin tenis niet verlengd. Rogier Veenstra in nationale selectie breda - Rogier Veenstra is alsnog opgeroepen voor het Nederlands voetbalelftal onder 21 jaar. De 19-ja- rige linksbuiten van NAC was eer der afgevallen na de voorselectie. Veenstra blonk de afgelopen we ken uit bij long NAC. De Middel burger speelt vanmiddag in Doet- inchem met de nationale selectie tegen De Graafschap. De ontmoe ting in stadion De Vijverberg be gint om 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63