Zware aanslagen verijdeld SieMatic Alleen bij SieMatic: keukens in de BeauxArts B-52 vliegt met kernbom over VS Amerikaanse tv-dominee Kennedy dood Pij in kerk niet van Franciscus van Assisi SOLITAIRE* Australisch protest tegen Bush aan banden gelegd PZC Donderdag 6 september 2007 9 Verdachten Duitsland hadden materiaal voor 550 kilo TNT-springstof. door onze correspondent Achille Prick berlijn - De Duitse politie heeft met de aanhouding van drie isla mitische terreurverdachten meer dere zware aanslagen in Duitsland voorkomen. De drie, twee Duitsers en een Turk, waren in het bezit van grote hoeveelheden explosieven waar mee ze aanslagen wilden plegen op Amerikaanse burgers. Onder meer was de Amerikaanse lucht machtbasis Ramstein doelwit, net als restaurants en discotheken waar veel Amerikanen komen. Vol gens justitie waren de verdachten in het bezit van stoffen, waarmee ze 550 kilogram TNT-springstof hadden kunnen maken. „Zo'n hoeveelheid hebben we in Duitsland nog nooit aangetrof fen", aldus het hoofd van de Duit se federale recherche Jörg Ziercke. „Bij de aanslagen in Londen (juli 2005 - AP) ging het om rugzakken met 3 tot 5 kilogram. Deze verdach ten waren er op uit een groot aan tal slachtoffers te maken." De drie waren volgens Justitie de harde kern van de Duitse cel van de Islamitische Jihad Unie, die oor spronkelijk uit Oezbekistan stamt en verwant is aan al-Qaeda. Justi tie had de drie al maanden in het vizier. Ze werden dinsdagmiddag aangehouden in een vakantiehuis je in het Hessische Mede- bach-Oberschledor (Sauerland) waar ze de bommen in elkaar wil den gaan zetten. In de loop van dinsdag voerde de politie in ver schillende deelstaten 41 huiszoe kingen uit. Er bestaat geen samen hang met de arrestaties van acht terreurverdachten in Denemarken een dag eerder. Minister van Binnenlandse Zaken Schauble (CDU) heeft de aflopen De drie verdachten zijn volgens justitie de kern van een Duitse cel van de Islamitische Jihad Unie. Die stamt uit Oezbekistan en is verwant aan al-Qaeda. washington - Een B-52 bommen werper heeft drie uur over de Vere nigde Staten gevlogen met kruisra ketten die per abuis waren geladen met kernkoppen. Het voorval kostte de comman dant van een munitiegroep zijn baan en was voor de Air Combat Command aanleiding alle opera ties tot 14 september op te schor ten en de procedures te herzien. Het vliegtuig bracht een partij voor de sloop bestemde Advanced Cruise Missiles (ACM's) van een basis in Noord-Dakota naar een ba sis in Louisiana, zeiden Penta- gon-functionarissen die anoniem wilden blijven. De raketten werden vervoerd in houders op de vleugels. Waarom de kernkoppen niet van tevoren waren verwijderd, is een raadsel. De manschappen die bij het laden van de raketten betrok ken waren, inclusief grondperso neel, mogen voorlopig niet meer met munitie werken, aldus de zegs lieden. Volgens de functionarissen van het Pentagon liepen de manschap pen en het Amerikaanse publiek weinig gevaar, omdat de munitie beveiligd is. Miljard mensen op het internet geneve - Wereldwijd zitten een miljard mensen op internet. Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerd onderzoek van het VN-agentschap voor informatie- en communicatie technologie. Eind 2006 waren er bijna 4 miljard telefoonaansluitin gen. Het gaat dan om 1,2 miljard vaste en bijna 2,7 miljard mobiele aansluitingen. Meer dan 60 pro cent van de mobiele gebruikers leeft in ontwikkelingslanden. Iran hangt op één dag 21 mensen op teheran - Iran heeft gisteren mo gelijk 21 criminelen en drugshande laren opgehangen. Dat gebeurde in de provincie Khorassan en in de stad Shiraz. Ter dood veroordeel den worden in Iran met een touw om de nek door een kraan om hooggetrokken. De geëxecuteerde is daardoor beter te zien en het lij den duurt langer dan bij een 'ge wone', snelle ophanging. Tientallen doden bij gevechten Afghanistan kabul - Twee Britse ISAF-militai- ren en twee Afghaanse politieman nen zijn gisteren in Zuid-Afghanis- tan om het leven gekomen. Aan de zijde van de opstandelingen vie len bij diverse operaties en inciden ten zeker 45 doden. Het Britse mi nisterie van Defensie zei dat de twee Britten de dood vonden door een bomexplosie toen zij pa trouilleerden in de zuidelijke pro vincie Helmand. Gezondheidstoestand Pavarotti verslechterd rome - De gezondheidstoestand van de 71-jarige Italiaanse opera zanger Luciano Pavarotti is ver slechterd. Zijn toestand is 'zeer ern stig'. Dat meldde gisteren het Itali aanse persbureau AGI. Pavarotti werd op 25 augustus nog uit het ziekenhuis ontslagen. De tenor heeft kanker. Vorig jaar haalden artsen een tumor uit zijn alvlees klier. Staking metro Londen opgeschort londen - Een 72 uur durende sta king in de ondergrondse van Lon den is voor onbepaalde tijd onder broken na onderhandelingen tus sen management en de transport vakbond RMT. De werkonderbre king, die maandagavond begon, leidde tot chaos in het beroepsver- keer. De RMT-leider zei voorals nog vast te houden aan de 72-uurs staking die voor volgende week is gepland. Overleg in Cyprus loopt op niets uit nicosia - Het overleg, gisteren, tus sen de Cyprische president Pa- padopoulos en Ali Talat, de leider van de Turks-Cyprioten, heeft niet tot een doorbraak geleid. Het overleg had plaats op initiatief van de VN. Doel van de ontmoeting was de pogingen tot hereniging van het eiland, dat sinds de Turkse invasie in 1974 in tweeën is ge deeld, nieuw leven in te blazen. tijd vaker benadrukt dat er in Duitsland een reële terreurdrei ging bestaat. Daarmee doelde hij op deze groep. Duitsland neemt onder meer met 3000 soldaten deel aan de VN-operatie Isaf in Af ghanistan en is ook betrokken bij de wereldwijde operatie 'Enduring Freedom' tegen moslimterrorisme. Duitsland moet binnenkort een beslissen over verlenging van deel name aan deze operaties. Volgens Konrad Freiberg van de Duitse politiebond telt Duitsland zo'n 30.000 moslims die als funda mentalistisch kunnen worden aan gemerkt. Drieduizend van hen kunnen gevaarlijk zijn, zo'n twee honderd mensen worden geen mo ment uit het oog verloren. Washington - Dominee James Kennedy, een van de kopstukken van de rechtsreligieuze beweging in de Verenigde Staten, is gisteren op 76-jarige leeftijd overleden. Kennedy was een van Amerika's prominentste tv-dominees. De congregatie van zijn kerk Coral Ridge Presbyterian Church in Fort Lauderdale in Florida groeide on der zijn leiding van 45 leden in 1959 tot momenteel bijna tiendui zend leden. Kennedy was ook de oprichter van het Center for Chris tian Statesmanship in Washing ton. Zijn tv-programma, The Coral Ridge Hour, trekt wekelijks 3,5 mil joen kijkers en wordt in meer dan 150 landen uitgezonden. Kennedy was bestuurslid van de Moral Majority, de lobbygroep die in 1979 werd opgericht door domi nee Jerry Falwell. De organisatie groeide uit tot een conserva- tief-christelijk imperium dat veel invloed uitoefende op de Ameri kaanse politiek. Naast zijn evangeli sche werk schreef Kennedy meer dan vijftig boeken en richtte hij twee scholen op. florence - Sint Franciscus heeft de pij die zich in de Santa Cro- ce-kerk in Florence bevindt nooit gedragen. Dat blijkt uit onderzoek van het bruine kleed, dat vele pel grims naar het imposante gebeds huis trekt. De Santa Croce is een van de Italiaanse kerken waarvoor franciscanen verantwoordelijk zijn. De onderzoekers van het Natio naal Instituut voor Kernfysica stel den vast dat het schaap dat de wol voor de pij leverde, aan het eind van de 13e eeuw leefde. Franciscus van Assisi, zoon van rijke ouders, die koos voor een leven in armoe de, werd in 1181 of 1182 geboren en stierf in 1226. Teleurgestelde pel grims kunnen naar Cortona, zuide lijk van Florence, waar zich een kleed bevindt dat ook van Francis cus zou zijn geweest. De onderzoe kers hebben vastgesteld dat dat wél dateert uit Franciscus' tijd. 't Liefst een SieMatic Met de nieuwe SieMatic BeauxArts Collection worden totaal verschillende stijlen, materialen en tinten gecombi neerd tot unieke, zeer persoon lijke keukens. Compleet anders en toch vertrouwd, omdat u er eeuwenoude architectuurvormen in herkent. Aangenaam sym metrisch ontworpen rondom een groot fornuis en een koelkast in 'American style'. Klassiek is weer modern. Nu te zien in onze showroom. Welkom! GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-62 95 22 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter LOGUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.nl wij adviseren: NO BLOOD FOK OIL ;)7WN WMH TH US UUSII.YOUR TIME UP SYDNEY - In Sydney protesteerden gisterochtend dames in bikini tegen de komst van de Amerikaanse presi dent Bush. Een Australische recht bank heeft een geplande betoging in de buurt van de APEC-top in Syd ney verboden. De rechter oordeelde dat de protestmars, met het motto 'Stop de Bush-coalitie' moet worden ingekort en alleen uit de buurt van de top mag worden gehouden. Orga nisator Alex Bainbridge zei dat de mars zaterdag wellicht toch vanaf de geplande locatie wordt gehou den. „We hebben geweldloze burger lijke ongehoorzaamheid nooit uitge sloten", aldus Bainbridge. Er worden 20.000 betogers verwacht. fotojulian Abram Wainwright/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9