dan premier mag Waternet denkt aan inzetten wolf in duinen om herten op te ruimen KRAS.NL UTRECHTSE HEUVELRUG larissen alleen maar openbaar te maken. Het is nog maar de vraag of het kabinet het advies van de commissie helemaal overneemt. Minister Ter Horst van Binnen landse Zaken verwacht dat vooral de bestuurders die in het voorstel géén salarisplafond krijgen opge legd, zoals ziekenhuisdirecteuren, zullen zorgen voor discussie in de Trèveszaal. In het regeerakkoord staat namelijk dat dit kabinet de sa larissen in de publieke en semipu- blieke sector wil maximeren op PW In een rapport over topsalarissen schittert een advies over de ge wenste hoogte van het salaris van topbestuurders in de energie sector door afwezigheid. 130 procent van een ministerssala ris, de zogeheten Balkenen de-norm. Opvallend is dat bestuur ders van energiebedrijven hele maal buiten schot blijven. Juist over hun salarissen (bijna negen ton per jaar, inclusief bonus en pensioen) ontstond in het verle den beroering. Volgens Dijkstal zijn energieondernemingen be wust losgemaakt van de overheid en opereren ze op een commer ciële markt. Daardoor heeft de re gering haar rechten verspeeld om zich te bemoeien met de lonen van deze bestuurders. Regerings partijen PvdA en CU zijn het met deze redenering oneens. Zij willen ook voor bestuurders van energie bedrijven een maximuminkomen. De linkse oppositiepartijen vin den de voorstellen veel te soft. Vol gens SP-Kamerlid Van Raak is het een gatenkaasregeling, 'met aller hande mogelijkheden om toch on nodig veel belastinggeld uit te ge ven aan megasalarissen'. Groen links wil één plafond voor alle be stuurders van semioverheidsorga- nisaties. „De norm moet gewoon het salaris van de minister-presi dent zijn. That's it." De WD en re geringspartij CDA zijn tevreden over het advies. „Hoewel we nog wel naar de zorginstellingen kij ken", zegt CDA-Kamerlid De Pa ter. „Die hoeven volgens het ad vies alleen hun loon bekend te ma ken. Daar zou misschien ook wel een top op moeten zitten." Waterleidingbedrijf wil populatie damherten onder controle houden. AMSTERDAM - Waternet, het water leidingbedrijf voor de regio Am sterdam en Het Gooi, onderzoekt de mogelijkheid om wolven of lyn xen uit te zetten in de Amsterdam se Waterleidingduinen. Daarmee zou wellicht de groeiende popula tie damherten in het waterwinge bied onder controle kunnen wor den gehouden. De kans dat het idee werkelijkheid wordt is zeer klein. Deskundigen beschouwen de Waterleidingdui nen tussen Zandvoort en Noord wij kerhout veel te klein als leefge bied voor wolven of lynxen. Bo vendien waarschuwen zij voor 'het Roodkapjesyndroom' bij om wonenden en bezoekers: mensen reageren zelden enthousiast op de aanwezigheid van een wolf Waternet dringt bij de gemeente Amsterdam, eigenaar van het duin gebied, al geruime tijd aan op maatregelen tegen de wassende hertenpopulatie. Amsterdam heeft zich de laatste jaren steeds tegen het afschieten van herten verzet. De naar schatting vijftienhonderd damherten zorgen volgens het wa terleidingbedrijf onder meer voor gevaarlijke situaties in het verkeer. Alleen al vorig jaar waren uitgebro ken dieren bij dertien verkeerson gevallen betrokken. Waternet is ook bezorgd over de kwaliteit van het drinkwater. Vol gens het bedrijf bestaat de kans dat het ruwe water, dat via kanaal tjes naar de zuiveringsinstallaties wordt gevoerd, besmet raakt met parasitaire ziekten. Waternet heeft verschillende sce nario's in kaart gebracht. Het uit zetten van wolven of lynxen is daar één van. Tiengemeten aan de natuur overgeleverd TIENGEMETEN - Het water van het Haringvliet krijgt vandaag voor goed vrij spel op het eiland Tienge meten. Om 13.00 uur gaat de schop in de dijk van het eiland, waarmee het wordt overgeleverd aan de natuur. Tiengemeten was al tijd een agrarisch gebied, en moet zich nu ontwikkelen tot een zoet- watergetijdengebied met moeras, slikken, grasland, water en bos. 20.000 kinderen wachten op opvang DEN HAAG - Op dit moment staan circa 20.000 kinderen op de wacht lijst voor opvang buiten de lesuren van hun basisschool. Dat blijkt uit een rapport van de Taskforce Bui tenschoolse Opvang. Volgens de werkgroep bedraagt de wachttijd gemiddeld ruim een half jaar. Het tekort is ontstaan ondanks een sterke groei van het aantal beschik bare plaatsen. Politie pakt verdachten overval bibliotheek op AMSTERDAM - De politie heeft zes mannen in de leeftijd van 27 tot 35 jaar gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij de gewapen de overval op de nieuwe hoofd vestiging van de Openbare Biblio theek Amsterdam, op 27 augustus. Een van de verdachten werkte voor het bedrijf dat de bibliotheek beveiligde. Maxima opende gisteren in 't Spant in Bussum de tentoonstelling 'Ik de Ander, de Ander Ik' van de stichting De Open Ankh. Deze stichting viert hiermee dat zij zich al tachtig jaar inzet voor kwetsbare mensen. foto Marcel Antonisse/ANP j'/(Wandelen en fietsen! vanaf Nergens voordeliger! vanaf let ontbijt welkomst- diner! y vanaf 3-/4-/5-daagse autovakantie Amersfoort PZC Donderdag 6 september 2007 7 Centraal gelegen hotel in bosrijke omgeving! Sfeervol gelegen hotel! Ontdek dit prachtige waddeneiland tegen bodemprijzen! 4-sterren hotel op TOP-locatie! waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 vS? Aankomstdata: maandag, vrijdag en zaterdag van 17/9 t/m 28/3 U verblijft in het 4-sterren Best Western Grand Hotel in het gezellige Heerlen, op loopafstand van het oude centrum inclusief ontbijt en welkomstdiner. Het hotel beschikt o.a. over een lounge, sfeervol restaurant en een gezellige huisbar. Heerlen is het hart van Parkstad Limburg. Het is een populaire winkelstad met een breed en gevarieerd winkelaanbod. Liefhebbers van kunst en cultuur kunnen terecht in het Parkstad Limburg Theater. Daarnaast kunt u diverse musea zoals het Thermenmuseum, de Stadsgalerij of Kasteel Hoensbroek bezoeken. In de prachtige omgeving kan men wandelend of fietsend genieten van de natuur, kastelen, water molens en boerderijen, Vergeet ook geen bezoek brengen aan Valkenburg of Maastricht. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/26097 Aankomstdata: maandag en vrijdag van 17/9 t/m 28/3 U verblijft in het 3-sterren Hotel Cooghen inclusief ontbijtbuffet. Dit hotel is gelegen in het gezellige centrum van het plaatsje De Koog. Het hotel maakt deel uit van een complex met restaurants, bars, winkeltjes en beschikt o.a. over restaurant en vele wellnessfaciliteiten. Maak mooie wandel- en fietstochten langs de prachtige stranden en door natuurgebied 'De Slufter'. Natuurlijk mag een bezoek aan zeehonden- en vogelopvangcentrum Ecomare niet ontbreken! Maar ook het Maritiem en Juttersmuseum is zeker de moeite waard met dit jaar een indrukwekkende expositie over de walvisvaart! Vergeet ook geen bezoek aan de haven plaats Oudeschild te brengen. Vanuit hier kunt u meevaren met een garnalenkotter! Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/17597 Aankomstdata: maandag, vrijdag en zaterdag van 14/9 t/m 27/10 U verblijft in het 3-sterren hotel Tulip Inn Amersfoort, inclusief ontbijtbuffet. Dit hotel bevindt zich midden in de bosrijke omgeving van de Utrechtse Heuvelrug en vlakbij het centrum van Amersfoort. Het hotel beschikt over o.a. restaurant, bar, fietsverhuur en gratis parkeergelegen heid. Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug is een fantastisch wandel- en fietsgebied met heideterreinen, kastelen en landgoederen en prachtige bossen. Bekende kastelen en landgoe deren zijn o.a. het prachtige Slot Zeist en het 18e eeuwse Kasteel Groeneveld in Baarn.Macr ook de winkelstad Amersfoort, met haar historische binnenstad, is zeker de moeite waard. En vergeet u vooral het DierenPark Amersfoort niet! Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/26047 Spectaculair anbieding. vanaf Aankomstdata: maandag, vrijdag en zaterdag van 14/9 t/m 29/10 U verblijft in het 3-sterren Hotel de Bosrand inclusief ontbijtbuffet. Dit hotel ligt in een bosrijke omgeving, op de grens van de Veluwe en nabij het centrum van Ede Het hotel beschikt over o.a. een gezellige bar, terras en restaurant. Het hotel is ideaal gelegen voor prachtige wandelingen en fietstochten in de natuur van Nationaal Park de Hoge Veluwe. En he'eft u ooit wel eens letterlijk en figuurlijk een kijkje onder de grond genomen? Dat kan in het Museonder. Het Museonder is het eerste ondergrondse museum ter wereld en is gevestigd in het Bezoekerscentrum van het Nationaal Park de Hoge Veluwe. De entree is gratis. Of maakt u liever een uitstapje naar het bekende Dolfinarium in Harderwijk? Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/26046

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7