Binnenland Meer beuren 'Salafisten hebben greep op 20.000 landgenoten' Vloeken stoort velen, toch blijft de helft het nog regelmatig doen Maxima ontmoet Maxima Hoe ziet uw dag er morgen uit? Hetzelfde als gisteren7 Als overmorgen7 Eén ding is in elk geval heel voorspelbaar: als u eenmaal.kennismaakt met de nieuwe Jeep Patriot, is geen dag meer hetzelfde. Kom deze week nog naar onze showroom en ervaar zelf dat avontuurlijk en betaalbaar een verrassende combinatie kan zijn. De Jeep Patriot is er al vanaf 27.730,-Get in! Jeep is a registered trademark ot Chrysler LLC. U rijdt al een Jeep Patriot vanaf 27.730.- inclusief btw/bpm en exclusief kosten rijklaar maken Gem. verbruik: 6.5 - 9.5 1/100 km (15.6 - 10,5 km/l). C02-uitstoot: 177 - 226 g/km. Wijzigingen voorbehouden, www.jeep.nl JAN HOP JEEP GOES Amundsenweg 37, Goes. Telefoon 01 13 - 25 08 58. www.hopgoes.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9.00 - 17.00 uur. den haag - In Nederland zijn naar schatting tussen de 20.000 en 30.000 mensen mogelijk te beïn vloeden door de ideeën van het sa- lafisme, een radicale en ultra-or thodoxe stroming in de islam. Er zijn ongeveer 2500 'potentiële acti visten'. Dat heeft minister Ter Horst (Bin nenlandse Zaken) gisteren gezegd in een overleg met de Tweede Ka mer. Ze gaf daarmee voor het eerst in het openbaar een indicatie van de omvang van het salafisme in Nederland. Ze weigerde echter te zeggen hoeveel salafistische predi kers er zijn. Dat is volgens de be windsvrouw geheime informatie. De Algemene Inlichtingen- en Vei ligheidsdienst (AIVD) uitte eerder dit jaar zorgen over de uitbreiding van het salafisme. Het aantal mos keeën en islamitische instellingen dat onder invloed staat van salafis tische centra, neemt toe. Het sala fisme streeft naar de terugkeer van de 'zuivere' islam uit de tijd van de profeet Mohammed. Aanhan gers ervan verkondigen een anti westerse en antidemocratische boodschap. Salafistische predikers roepen meestal niet op tot geweld, maar de AIVD beschouwt de stro ming toch als ongewenst. 6 Donderdag 6 september 2007 pzc Commissie komt met adviezen over plafonds voor topinkomens. den haag - Bestuurders van ener giebedrijven, woningcorporaties, ziekenhuizen en vervoersonderne mingen zouden ook in de toe komst meer mogen verdienen dan de minister-president. Voor bazen van de publieke om roep, onderwijsinstellingen, cul tuurclubs en waterleidingbedrij ven moet echter een bruto-jaarsala- ris van 171.000 euro de grens zijn. Dat heeft een commissie onder lei ding van oud-minister Hans Dijk stal gisteren aan het kabinet gead viseerd. Het advies, dat als titel 'Normeren en waarderen' heeft meegekregen, raakt alle topfunctio narissen in de publieke en semipu- blieke sector. Omdat daarbinnen grote verschillen bestaan - een uni versiteit laat zich volgens Dijkstal moeilijk vergelijken met een wo ningcorporatie - heeft de commis sie ervoor gekozen onderscheid aan te brengen. Waar bijvoorbeeld in het onderwijs en bij de publie ke omroep strikte salarisplafonds worden gecreëerd, kunnen zieken huizen volstaan met een (verplich te) beloningscode, een soort proto col met afspraken over maximum salarissen en salarisverhogingen. Voor vervoersbedrijven als NS en Connexxion zijn de regels nog minder streng. Zij hoeven de topsa- 'Internetinterview Dino S. niet authentiek' amsterdam - Het interview met de ondergedoken Dino S., veron dersteld topcrimineel, dat enkele weken geleden op Crimesite.nl is gepubliceerd, is niet authentiek. Dat zegt S.' advocate Bénédicte Ficq. „Mijn cliënt heeft met geen enkele journalist contact gehad, ook niet met iemand van die site", aldus Ficq. Dino S. wordt gezocht in verband met drugshandel. Energierekening gaat omhoog door ecotax den haag - Energie wordt vanaf volgend jaar zwaarder belast. Door de hogere belasting is een gemid deld gezin een of twee tientjes per jaar meer kwijt. Deze ecotax gaat naar groene stroom. Dat bevesti gen betrouwbare bronnen in Den Haag. Tegelijkertijd komt de subsidie op zonnepanelen en windenergie te rug. Nigerianen frauderen voor zestien miljoen amsterdam - De afgelopen ander half jaar heeft een groep van zestig Nigerianen in Amsterdam-Zuid oost voor ruim zestien miljoen eu ro aan verdachte transacties ver richt. In het stadsdeel is volgens de politie een infrastructuur ontstaan ten dienste van internetfraude. De fraudeurs hadden 67 websites in gebruik. veenendaal - Zeven op de tien Ne derlanders storen zich aan vloe ken. Van hen zegt 90 procent er wel eens iets van, als een ander in hun tegenwoordigheid een kracht term gebruikt waarin God wordt verwenst. Dat blijkt uit een onderzoek van TNS NIPO onder 1175 Nederlan ders. De peiling had plaats in op dracht van de negentigjarige Bond tegen het Vloeken. Hoewel veel Nederlanders zich aan vloeken ergeren, neemt 47 pro cent wel eens zulke krachttermen in de mond, zo blijkt. Een kwart van de ondervraagden zegt dat in hun omgeving zelden tot nooit wordt gevloekt. Bij eerdere onderzoeken, in 1995 en 2000, was dat percentage respec tievelijk 35 en 36. longeren vloe ken duidelijk meer dan ouderen. Mensen zonder kerkelijke binding en rooms-katholieken misbruiken de naam van God veel vaker dan moslims en protestanten. De moslims vloeken het minst: 22 procent gebruikt wel eens een vloek, terwijl dat percentage bij ka tholieken 51 en bij niet-kerkelijken 58 is. Vrijwel alle ouders storen zich er aan als hun kinderen grove taal in de mond nemen. Van de onder vraagde ouders zegt 99 procent bij Logo Bond tegen het vloeken. de opvoeding erop te letten dat hun kinderen zich daaraan niet be zondigen. TLveederde van de ondervraagden meent dat mensen bewust of on bewust vloeken en andere grove taal van de televisie overnemen; 70 procent zou het op prijs stellen dat omroepen vrijwillig een code voor grof taalgebruik opstellen. Vier jaar geleden was 59 procent van de ondervraagden voorstan der van zo'n code. Ruim de helft vindt het 'wegpiepen' van vloeken een goed middel. BUSSUM - Prinses Maxima bij een portret dat kunstenaar Sieberen de Vries (rechts) van haar geschilderd heeft. Behalve de prinses maakte de kunste naar ook afbeeldingen van Isa Hoes (het doek naast dat van Maxima) en Chantal Janzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6