Kraay senior: operette bij FC Utrecht Zeeuwse Kustloop is een nieuw evenement op de kalender Wereldtitel voor Amerikaanse turnsters Basketbaltoernooi W PZC Donderdag 6 september 2007 45 Benoemingscommissie is bereid procedure voor vertrek RvC te starten. utrecht - Het draagvlak van de Raad van Commissarissen (RvC) bij FC Utrecht wordt steeds klei ner. De benoemingscommissie van de eredivisieclub, die de com missarissen kan benoemen en ont slaan, is bereid om een procedure te beginnen die moet leiden tot het vertrek van het gewraakte vier tal. „Ik hoop echter dat het niet zo ver hoeft te komen", liet commissielid Hans Kraay senior gisteren op per soonlijke titel weten. „Zo'n proce dure kost veel tijd en geld. Laten we deze operette, want dat is het zo langzamerhand, zo snel moge lijk beëindigen. De tijd van de commissarissen is gekomen. Die wijsheid moet nu toch ook wel bij hen zelf zijn doorgedrongen." De Raad van Commissarissen zet te maandagochtend directievoorzit ter Jan-Willem van Dop op non-actief wegens vermeend (fi nancieel) wanbeleid. Die maatregel leidde tot een storm van kritiek binnen en buiten FC Utrecht. Spelers, trainers, suppor ters en sponsors stelden zich pal achter Van Dop op. De belangrijkste geldschieter, shirt sponsor Phanos (goed voor 2,7 mil joen euro jaarlijks), deed dinsdag op het hoofdkantoor in Houten een dringend beroep op de vier commissarissen om per direct op te stappen. Plaatsvervangend voorzitter Ben Swagerman en zijn drie collega's Na alle heisa bij FC Utrecht is de benoemingscommissie bereid een procedure te starten, die moet leiden tot het vertrek van de Raad van Commissarissen. hebben daarop nog niet gerea geerd. Vanochtend dient het kort geding dat Van Dop tegen de Raad van Commissarissen van FC Utrecht heeft aangespannen. Daarin eist hij zijn baan terug (tegen een dwangsom van 20.000 euro per dag) en de intrekking van de be noeming van zijn interim-opvol ger, de Utrechtse ondernemer en politicus Broos Schnetz. „Ik heb in en buiten de voetballe rij al vaak meegemaakt dat zo'n kort geding op het laatste moment wordt uitgesteld of helemaal wordt afgeblazen", zei oud-interna tional en oud-topcoach Kraay. „Daar hoop ik nu ook maar op. Want niemand is daarbij gebaat. FC Utrecht heeft nu vooral rust en geld nodig. Volgens mij kan hoofd sponsor Phanos voor beide zor gen. Dat bedrijf heeft absoluut een goed hart voor FC Utrecht. Voor de eerstvolgende competitiewed strijd over anderhalve week tegen FC Groningen moet er duidelijk heid zijn. De Raad van Commissa rissen kan een belangrijke bijdrage leveren door per direct op te stap pen. Anders zal de benoemings commissie in actie moeten komen en dat doe ik liever niet." van BC Vlissingen STUTTGART - Alicia Sacramone in actie tijdens de teamfinale op het WK turnen in Stuttgart. De Amerikaanse had een belangrijk aandeel in de we reldtitel van de VS. Ze bleven titelverdediger Chi na bijna een punt voor: 184,4 tegen 183,45. De Chinese ploeg begon met een voorsprong aan de laatste rotatie, de vloer. Li Shanshan leverde ech ter meteen een mislukte oefening af. Team USA profiteerde gretig en pakte het twee jaar geleden in Aarhus verloren goud terug. De strijd om het brons verliep eveneens tumultueus. De Russin Ekaterina Kramarenko timede haar aanloop naar het paard verkeerd en sprong uiteindelijk niet. Rusland duikelde in het klassement, waardoor de Roemeense vrouwen derde werden. foto EPA aartselaar - De Belg Greg van Avermaet heeft gisteren de Memo rial Rik van Steenbergen op zijn naam gebracht. De 22-jarige wiel renner van Predictor-Lotto was na een koers over 201 kilometer de beste in de eindsprint. Hij versloeg zijn landgenoot Niko Eeckhout en de Nederlander Ste ven de Jongh. Robbie McEwen had zich afgemeld. De Australiër was geveld door griep. Zeeuwse Marokkanen tegen Zeeland Sport vlissingen - Zeeland Sport speelt vanavond vanaf 18.45 uur op het eigen veld aan het Baskensburg- plein in Vlissingen een oefenwed strijd tegen een selectie van Zeeuwse Marokkanen. Het initiatief voor de wedstrijd is afkomstig van Zeeland Sport-trai- ner Abdoe Ben Khedda. Hij organiseert regelmatig multi culturele sportontmoetingen on der het motto 'Sport maakt vrien den, geen vijanden.' Derde plaats sprinter De Jongh in Aartselaar vlissingen - BC Vlissingen organi seert zondag het eigen basketbal- toernooi in sporthal Baskensburg in Vlissingen. Het toernooi voor mannen en vrouwen geldt als voorbereiding op de competitie, die 22 september van start gaat. Er nemen teams deel van onder meer Almonte, DAS Delft, BB Giants, BV Souburg, Tantalus, Tracks, Vol harding en BC Vlissingen. Het toer nooi begint om 10.00 uur. V#U> t\ door Koen de Vries GOES - Zeeland is weer een hard loop- en wandelevenement rijker. Zaterdag gaat de eerste editie van de Kustloop van start, een halve marathon langs de noordkant van de Walcherse kust. De start en finish liggen in Vrou wenpolder en het parkoers voert voor een groot deel over dat van de Zeeuwse Kustmarathon. Net als bij andere hardloopevene menten op Walcheren is de belang stelling groot. Omdat het parkoers voor een deel door het afgescherm de waterwingebied van Oranjezon gaat, was er slechts plaats voor vierhonderd deelnemers. Binnen twee maanden was dat aantal bereikt. Zaterdag vertrekken om 11 uur 265 wandelaars en an derhalf uur later volgen 135 hardlo pers. Volgens de organisatie behoren Mi- quel van Tongeren en Theo Ra- bout tot de favorieten, hoewel laatstgenoemde niet op de deelne merslijst staat. De Kustloop wordt gezien als twee de voorbereiding op de Zeeuwse. Kustmarathon, op zaterdag 6 en zondag 7 oktober. Twee weken ge leden werd de halve marathon van Westenschouwen gehouden, die voor veel atleten geldt als test voor de Kustmarathon. Eerste editie Vrouwenpolderse Kustloop kilometer Noordzee Veerse Meer Deze halve marathon voor hardlopers en wandelaars voert onder andere over het strand en door natuurgebeid Oranjezon. N663

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67