Sneijder grijnst de hele dag lIJwi I» Freire blijft tot rustdag in Vuelta Wild is de snelste in Ladies Tour Justine Henin soeverein naar halve finale US Open Wesley Sneijder laat de Braziliaan Marcos Antonio Senna van Villarreal achter zich. De ex-Ajacied eiste ook in dit competitieduel een hoofdrol op. Madrid won de wedstrijd met 5-0, Sneijder scoorde twee keer en was goed voor een assist op Raül. foto Fernando Bustamante/ap tLT mmk jp|L MV> 42 Donderdag 6 september 2007 pzc Spaanse Raborenner pakt tweede zege in etappe naar Reinosa. reinosa - Oscar Freire won giste ren in Reinosa zijn tweede Vuelta- etappe. De Spanjaard van Rabo bank klopte in de vijfde etappe Daniele Bennati en Paolo Bettini in de massasprint. De etappe van Cangas de Onis naar Reinosa werd kleur gegeven door Karsten Kroon, die na hon derd kilometer aan een solo be gon. Vier kilometer voor de streep werd hij teruggepakt door het pe loton. Freire blijft tot de eerste rustdag van volgende week dins dag in de Ronde van Spanje en stapt dan af De drievoudig wereld kampioen bereidt zich in de ronde voor op het wereldkampioen schap, 30 september in Stuttgart. Rabobank is met twee titzeges, twee dagen de leiderstrui en de tweede plaats van Denis Mentsjov in het klassement de meest succes volle ploeg in de Vuelta. De ko mende dagen is ploegleider Erik Breukink niet van plan om het ge wicht van de koers te dragen. „On ze ploeg heeft de afgelopen dagen al zoveel werk gedaan, dit hakt er echt wel in bij de jongens. Wij kij ken eerst even naar de andere ploe gen. Onze eerste prioriteit is om Denis schadevrij bij de tijdrit van zaterdag te krijgen. In eerste instan tie is het werk nu aan de ploegen van sprinters zoals Bennati en Pe- tacchi." Renster troeft sprintsters Teutenberg en Schleicher af. Apeldoorn - De derde etappe van de FJolland Ladies Tour is gewon nen door Kirsten Wild. De wiel- renster uit Zwolle troefde gisteren in de straten van Apeldoorn de Duitse sprintsters Ina-Yoko Teuten- berg (tweede) en Regina Schleicher (derde) af. Daarmee kende deze rittenwed- strijd voor vrouwen de eerste mas sasprint in drie dagen, ondanks een aantal verwoede ontsnappings pogingen in de finaleronden van onder andere wereldkampioene Marianne Vos. Wild doorbrak gisteren de hege monie van de Duitse sprintsters, die de afgelopen jaren heersten in de massale aankomsten van de La- dies Tour. „Ik ken deze aankomst goed van de Ronde van Gelder land. Ik voelde dat ik kans had, na dat ik gisteren ook al de sprint ach ter de drie koploopsters gewonnen had. Een sprint voor de zege is weer een ander verhaal. Geweldig dat ik hier heb kunnen winnen." De leiding in het algemeen klasse ment bleef in handen van de Duit se Judith Arndt, de winnares van de tweede etappe. Ex-Ajacied geniet elke minuut van zijn nieuwe club Real Madrid. door Dick Sintenie katwijk - Glimlachend betrad Wesley Sneijder dinsdagavond met de selectie van het Neder lands elftal het trainingsveld van Quick Boys. En die grijns was met geen mogelijkheid van zijn gezicht te beitelen. „Speler zijn van Real Madrid is elke dag genieten." Met het Spaans/Nederlandse woor denboek op schoot bladerde de voetballer maandag door de Spaan se kranten. Lyrisch waren de com mentaren over zijn spel zondag avond tegen Villarreal (5-0-winst), een wedstrijd waarin hij twee keer scoorde en een schitterende assist gaf „Mijn kennis van het Spaans is nog erg pover en van sommige woorden, zeker in de krantenkop pen, wil je toch weten wat ze pre cies betekenen. Het was erg vleiend." Drie weken is Sneijder nu Madri- leen en zijn entree in de Primera Division is overweldigend. In de eerste competitiewedstrijd tegen stadgenoot Atlético maakte hij het winnende doelpunt en tegen Vil larreal nam hij het elftal bij de hand met een vanzelfsprekend heid die de Spaanse hoofdstad deed sidderen van opwinding. Bovenaan de verlanglijstjes van de fans van Madrid stond afgelopen zomer Kaka van AC Milan. Ze kre gen Wesley Sneijder, ter waarde van 27 miljoen euro. Oók een mooi gebaar, maar eerst maar eens kijken hoe goed die jonge Ajacied dan wel was. Met open mond worden zijn ver richtingen gevolgd. Sneijder draagt het rugnummer 23, het oude num mer van David Beckham, maar de kranten zien in de Nederlander meer een 'voetballer' dan een 'gla mour boy'. In de landelijke krant ABC: 'Sneijder heeft dynamiek, vi taliteit, schotkracht en opofferings gezindheid, een zeer compleet type'. En Mundo Deportivo: 'De Nederlandse middenvelder heeft zich laten zien als de beste aan koop van Real en als leider van het team van Bernd Schuster'. Zijn snelheid, zowel met zijn ogen als met zijn voeten, wordt ge roemd, zijn volmaakte tweebenig heid geprezen. De schoten waar mee hij vijandelijke keepers geselt leverden hem al een bijnaam op: Als tweede geplaatste Nadal gevloerd door landgenoot Ferrer. new york - Tennisster Justine Henin heeft de halve eindstrijd van de US Open bereikt. De Bel gische nummer één van de wereld versloeg in de kwartfinales de Amerikaanse Serena Williams met 7-6 (3) 6-1. Henin was veel sterker dan haar Amerikaanse opponente, die zich na afloop een slechte verliezer toonde. Het was volgens Williams niet de verdienste van Henin dat zij verloor, maar vooral haar eigen slechte spel dat haar de das om deed. Henin speelt om een plaats in de 'de jongen met de gouden voeten'. Madrid speelt in een 4-4-2-sys- teem, waarin Sneijder vanaf links een vrije rol heeft. Bij Oranje schikt hij zich weer in het 4-3-3 van bondscoach Marco van Bas ten. „Ik kan me daar wel in vin den. We hebben er de spelers voor en daar moeten we gebruik van maken." Met Van Basten sprak hij bij binnenkomst nog maar heel kort. „Het was iets van: 'Hallo, goe- 'Er zullen keuzes gemaakt moeten worden. Gelukkig is dat niet mijn taak' demiddag, alles goed?' En toen ben ik meteen mijn bed ingedo ken. Ik kwam echt niet binnen als de Koning van Madrid. Laten we alsjeblieft normaal doen. Het was een mooie wedstrijd zondag, maar nu bij het Nederlands elftal is alles weer anders." Sneijder gaat er zelfs niet vanuit dat hij zaterdag tegen Bulgarije een basisplaats heeft. „Er zullen keuzes gemaakt moeten worden, maar gelukkig is dat niet mijn taak." Voor zijn positie, links op het mid denveld, komt ook Clarence See- dorf in aanmerking. Seedorf viel in de recente oefeninterland tegen Zwitserland goed in. Sneijder: finale tegen de winnares van de partij tussen de Servische Jelena Jankovic en Venus Williams. In de andere halve finale staan de Russinnen Anna Tsjakvetadze en Svetlana Koeznetsova. Tsjakvetad ze ontdeed zich in de kwartfinale van Shahar Peer uit Israel, 6-4 6-1. Koetnetsova rekende in twee sets af met Agnes Szavay uit Hongarije, 6-1 6-4. De als tweede geplaatste Rafael Na- dal werd in de vierde ronde uitge schakeld door zijn landgenoot Da vid Ferrer. Dat Nadal verliest, is al een zeldzaamheid, maar dat de topfitte Spanjaard van vermoeid heid gestrekt gaat, is helemaal een unicum. Maar de drievoudig win naar van Roland Garros moet de fi nesses van het spelen op hard- „Maar ik ben niet bezig met een tweestrijd. De bondscoach bepaalt wie hij opstelt en ik denk niet dat er één speler is die zich verzekerd weet van een basisplaats." Toch ligt het voor de hand dat doelman Edwin van der Sar, Gio vanni van Bronckhorst, Robin van Persie en Ruud van Nistelrooij in elk geval aan de aftrap staan, zater dagavond in de Arena. Aan Van Nistelrooij, ook zijn ploeggenoot bij Real Madrid, heeft Sneijder veel steun gehad de afgelopen drie weken. „Je rolt ergens binnen, moet je in zeer korte tijd aanpas sen en dan is het wel eens zoeken. Ruud kent de club, spreekt de taal en heeft al veel meegemaakt. Soms trad hij even als een vaderfi guur voor me op." Lachend: „En ik voel me prima, dus hij heeft het goed gedaan." Drie 'superweken' heeft hij achter de rug. „Speler van Real Madrid zijn, is geweldig. Ik geniet elke dag. Het was niet altijd even leuk om met z'n drietjes in een hotelkamer te leven, maar dat is nu voorbij. We hebben een huis gevonden." Zorgeloos meldde hij zich dinsdag in het Oranje-kamp, moeiteloos draait hij de knop om. „De komen de anderhalve week kunnen cru ciaal zijn in de kwalificatie. Ik ben met mijn hoofd al meer bij zater dag dan bij afgelopen zondag." courts nog onder de knie krijgen en Ferrer maakte daar handig ge bruik van. Hij liet Nadal tot diep in de nacht van hot naar her ren nen. Om tien voor twee 's nachts stond er een 6-7 (3), 6-4, 7-6 (4), 6-2-overwinning voor de nummer vijftien van de plaatsingslijst op het scorebord. De derde opeenvol gende Grand Slamfinale tussen Ro ger Federer en Rafael Nadal was daarmee van de baan. „Ik wil het liever niet over mijn lichaam hebben", zei Nadal na af loop. Hij wilde zijn fysieke onge- Tennister Justine Henin is nog steeds in de race voor de eindze ge op het US Open. Bij de man nen zit een finale tussen Federer en Nadal er niet meer in. Sneijder over Ajax Wesley Sneijder maakt furore in Madrid, maar zijn oude club Ajax werd uitgeschakeld in de voorronde van de Champions League. „Ik baal dat ze het niet hebben gehaald. Ik had Ajax graag in de kokers gezien tijdens de loting." Sneijder heeft beide duels met Slavia Praag niet kunnen zien. „Ik begreep dat ze in de eerste wedstrijd, ondanks het feit dat ze met 1-0 verloren, veel kan sen hadden gekregen en nog wel mogelijkheden zagen voor de uitwedstrijd. Maar dat is he laas anders uitgepakt." „Ik heb sindsdien nog wel con tact gehad met een paar jon gens, onder wie Jaap Stam en John Heitinga, en assistent-trai ner Alfons Groenendijk. Ik baal ook van die uitschakeling, maar ik kan er niet te lang bij stil staan. Een schuldgevoel heb ik niet, want Ajax is niet af hankelijk van één speler." „ledereen in de club gunde me deze stap. Aan trainer Henk ten Cate heb ik zelfs veel steun gehad in de hectische da gen van de transfer. Daar ben ik hem nog altijd zeer dank baar voor." makken niet als excuus aandragen. Een dag voor het begin van de US Open blesseerde hij zijn knie tij dens de training. „Ferrer heeft goed gespeeld en hij heeft me ver slagen. Natuurlijk ben ik teleurge steld, maar dat hoort bij tennis." „Dit is een bijzondere nacht", glun derde de 25-jarige Ferrer, die voor de tweede keer in zijn loopbaan de kwartfinale van een grandslam haalde. In 2005 sneuvelde hij in de kwartfinale van Roland Garros te gen Nadal. Ferrer speelt nu tegen de Argentijn Juan Ignacio Chela, als twintigste geplaatst. Ook No- vak Djokovic bereikte de laatste acht. De Serviër ontdeed zich in een marathonpartij van drie uur en 53 minuten met 7-5 7-6 6-7 6-1 van de Argentijn luan Monaco.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64