Binnenland Inburgering dreigt te stagneren Ministerie van Defensie blijft betalen voor De Groene Draeck Beveiligers Beatstad langer vast Werkgeversvoorman: kabinet haalt oude melkkoeien van stal PZC Donderdag 6 september 2007 5 'Immigranten wachten met cursus tot deze in 2009 gratis is'. door Rens Ulijn DEN HAAG - De inburgering van vreemdelingen komt een jaar lang stil te liggen, vreest de Haagse wet houder Burgerzaken Rabin Bal- dewsingh. „Als het volgen van een inburgeringscursus pas vanaf ja nuari 2009 gratis wordt, zoals mi nister Vogelaar van Integratie van plan is, gaat in 2008 niemand meer een cursus volgen." Twee weken geleden lekte een con ceptversie uit van Vogelaars nieu we inburgeringsplannen, waaruit blijkt dat de cursus vanaf 2009 gra tis wordt. Nu nog kan dat immi granten duizenden euro's kosten. Vreemdelingen met een inburge- ringsplicht zijn niet gek, zegt de PvdA-wethouder. „Als ze in 2008 zelf moeten betalen en in 2009 niet, dan wachten ze gewoon een jaartje." Invoering van de gratis in burgering vanaf 2008 is volgens Baldewsingh de enige oplossing. „Wachten we tot 2009, dan ligt de inburgering van honderdduizen den vreemdelingen een jaar lang stil. Vreemdelingen met inburge- De inburgering komt volgens de Haagse wethouder Baldewsingh een jaar stil te liggen. Immigran ten zullen wachten met een cur sus tot deze vanaf 2009 gratis is. DEN HAAC - Drie van de vier bevei ligers van het Beatstad Festival in Den Haag, die zaterdag zijn aange houden in verband met de dood van een achttienjarige bezoeker, blijven langer vast zitten. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hen van zware mishande ling met de dood tot gevolg. De jongen uit Den Haag stond op het vip-dek van het Beatstad Festival ringsplicht hebben vijf jaar de tijd om te slagen voor hun inburge ring. Ze hebben geen enkele reden om er volgend jaar mee te begin nen." De inhoud van de nieuwe plannen is officieel nog niet be kend, maar Baldewsingh is al wel op de hoogte gesteld van de in houd. „We hebben onze bezwaren aan de minister kenbaar gemaakt." Uit een onderzoek van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten blijkt dat 93 procent van de grotere gemeenten in Nederland proble men heeft met de uitvoering van de Wet Inburgering van Verdonk. Een gebrek aan beleidsvrijheid en te veel bureaucratie zijn de meest gehoorde klachten. Volgens Bal dewsingh heeft bijna dertig pro cent van de cursisten die het minis terie aanlevert, helemaal geen recht op een inburgeringscursus. Het opschonen van het bestand kost veel werk en leidt tot 'grote bureaucratie en vertraging'. „We moeten bijvoorbeeld mensen die op de ambassades werken oproe pen. Dat zijn mensen die prima in staat zijn om zelf hun weg in onze samenleving te vinden", legt de wethouder uit. Degenen die de in burgeringscursus wél broodnodig hebben, lopen die nu mis of moe ten lang wachten. De gemeente Den Haag heeft al begroot dat van de ruim vierduizend mensen die dit jaar aan de inburgering hadden moeten beginnen, slechts vijfhon derd inmiddels zijn begonnen. Minister: onderhoud op rijkskosten is afspraak die al uit 1956 dateert. DEN HAAC - Het ministerie van De fensie blijft voorlopig betalen voor het onderhoud van De Groene Draeck, het privéjacht van konin gin Beatrix. Dat antwoordde minis ter van Defensie Eimert van Mid delkoop gisteren op vragen van de Tweede Kamer. Beatrix kreeg de 15 meter lange lemsteraak in 1956 voor haar acht tiende verjaardag van het Neder landse volk. „Bij dit nationale geschenk is toe gezegd dat Defensie zorg zou dra gen voor het onderhoud en de ex ploitatie van het jacht", aldus Van Middelkoop. „Een beëindiging van die afspraak past niet bij de inten tie waarmee de Nederlandse bevol king de Groene Draeck heeft ge schonken." Vorige maand werd be- dat zaterdag op het Malieveld 43.000 bezoekers trok. Kort na de optredens werd hem door de be veiligers verzocht het terrein te ver laten. Hij zou dat hebben gewei gerd waarna er een ruzie ont stond. Het Nederlands Forensisch Instituut heeft sectie verricht en is tot de conclusie gekomen dat de festivalbezoeker mogelijk door ver stikking om het leven is gekomen. kend dat het onderhoud van het zeiljacht in 2006 maar liefst 112.000 euro kostte. Een jaar eer der werd er op de Rijkswerf van de marine in Den Helder zelfs voor 304.000 euro aan De Groene Draeck verspijkerd. Een nieuw jacht van vergelijkbare omvang kost tussen de 350.000 en 500.000 euro. Volgens minister Van Middelkoop viel het onderhoud van Beatrix' jacht zo hoog uit, omdat voor een zeer hoog afwerkingsniveau is ge kozen. Het ministerie van Defensie liet vo rige maand weten dat er geen af spraken op papier stonden over wie er voor de onderhoudskosten van het privéjacht opdraait. Inmid- Dat het Rijk het onderhoud van het privéjacht van Beatrix be taalt, hoort volgens het kabinet 'bij de intentie waarmee het volk het schip aan haar schonk'. dels heeft Defensie in het archief een richtlijn uit 1961 gevonden. Daarin maakt een officier van de marine de directeur van de Rijks werf duidelijk dat de marine zelf geld op tafel moet leggen voor het onderhoud van zowel De Groene Draeck als de Piet Hein, het pri véjacht dat prins Bernhard en prin ses Juliana in 1937 kregen. Deze richtlijn is volgens Van Mid delkoop in de rijksbegroting van 1962 aan de Tweede Kamer ge meld. Hoeveel er sindsdien is uitge geven aan het onderhoud, kan de minister niet achterhalen. Het mi nisterie schat de huidige kosten voor De Groene Draeck op 100.000 tot 150.000 euro per jaar. Het PW-TVveede Kamerlid Hero Brinkman had vragen aan Van Middelkoop gesteld over het on derhoud. Brinkman vond het 'on wenselijk' dat Defensie betaalt voor het schip, terwijl de begro ting van het Rijk onder druk staat. DEN HAAC - Het kabinet heeft in de begroting van volgend jaar de oude melkkoeien nivelleren van in komens en lastenverzwaringen weer van stal gehaald. Een groot aantal van die maatregelen komt terecht bij de grote en de kleine be drijven van Nederland, zonder dat daar iets tegenover staat. Dat zegt Bernard Wientjes, voor zitter van werkgevorganisatie VNO-NCW. Zelfs de zogenaamde 'vergroeningsmaatregelen' zijn een ordinaire lastenverzwaring, meent hij. „Ik kan niet aan mijn leden uit leggen dat de verpakkingsbelasting en de milieuheffing op vliegtickets zichtbaar en effectief het milieu ten goede komen, laat staan dat zij daar ergens anders iets voor terug zien." Volgens Wientjes gaat de vliegtax in zijn geheel in de schat kist en worden van de verpak kingsheffing slechts de gemeenten iets wijzer, omdat zij extra geld krijgen voor ophaal van (zwerf-)af- val. In anderhalve maand tijd heeft de Consumentenbond bijna 11.000 handtekeningen binnengekregen tegen de vliegtax. Ook de bond noemt de belasting op vliegtickets een belastingmaat regel die de overheid geld oplevert, maar de milieuproblemen rond het vliegen niet oplost. De Consu mentenbond is voor het principe dat de vervuiler betaalt. Maar dat gaat volgens de bond hier niet op. Er wordt geen onderscheid ge maakt tussen 'vuile' en 'relatief schone' vluchten. LEESBRIL €39 ENKELVOUDIGE BRIL €89 MULTIFOCALE BRIL €139 CONTACTLENZEN' -!;! 69 BETER ZIEN, HET SCHERPST GEPRIJSD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5