Keus WCT-VCT is ongepast Top 25 monumenten Provincie is ambitieus wederopbouw nodig jn concept onderwijsnota Belastingdienst Logistieke regio's vechten Les over gezond en lekker eten Zwakke schakels moeten sterke zeeweringen worden PZC Donderdag 6 september 2007 [31 EXECUTIEVERKOOP Op donderdag 6 september 2007 om 10.30 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van V.o.f. Budget-Kappers Te koop wordt aangeboden: een kapsaloninventaris waaronder kappersstoe len met pomp; kapmeubejs; kassa; werkwa- gens; kappersfietsen met verchroomde poot en wat verder te koop zal worden aangeboden. De plaats van verkoop is: Wilhelminadorp, Brugstraat 21 Bezichtiging donderdag 6 september 2007 van 10.00 uur tot 10.30 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en/of informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop, tel. 06- 13540398. De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop. Burgemeesters willen uitvoering van beide containerplannen. TERNEUZEN - De Zeeuwse politiek dreigt ten onrechte een tegenstel ling te construeren tussen de Wes- terschelde Container Terminal (WCT) en de Verbrugge Contai ner Terminal (VCT). Vinden de burgemeesters van Terneuzen, Vlissingen en Borsele. Het is geen kwestie van of-of maar van en-en. )an Lonink (Terneuzen), Anneke van Dok-van Weele (Vlissingen) en [aap Gelok (Borsele) menen dat het hoog tijd is een signaal af te ge ven. Van Dok-van Weele: „De WCT is van groot belang om de Gedeputeerde Van Waveren wil eigen Zeeuwse lijst opstellen. door Rinus Antonisse VLISSINGEN - Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, cultuur) wil snel een lijst van Zeeuwse 25 'top pers' uit de wederopbouwperiode. Het gaat om toonaangevende mo numenten in architectuur, landin richting, toegepaste kunst en ver nieuwingen in de bouwtechniek. Om de waardevolle monumenten uit de periode 1940-1960 te behou den, is een actief beleid nodig, zei Van Waveren gisteren op een sym posium over jonge bouwkunst in economische mogelijkheden van de havengebieden te benutten." Lonink: „De Zeeuwse havens gaan achterlopen zonder WCT." Gelok: „Ondernemers, die voor werkgele genheid zorgen, zitten te springen om een positief besluit over de WCT." De drie burgemeesters hebben er alle vertrouwen in dat de wethou ders van hun gemeenten in het be stuur van havenschap Zeeland Seaports verstandige besluiten ne men over de mogelijkheden de Zeeuwse havens te laten profiteren van de groei op de container- markt. Dat ze zich er nu zelf over uitspreken heeft te maken met de bezorgdheid die ze bij het bedrijfs leven in hun gemeenten proeven. Vlissingen. Het luidde Open Mo numentendag op 8 september in. De gedeputeerde wees erop dat mi nister Plasterk dit najaar komt met een een lijst van 100 jonge rijksmo numenten. Hij verwacht dat daar op veel Zeeuwse monumenten zul len staan. „Zeeland is een bijzonde re provincie voor wat betreft de wederopbouw. Door de verwoes tingen en inundaties in de Tweede Wereldoorlog en door de Februari- ramp van 1953 is in onze provincie veel wederopbouw gerealiseerd." Van Waveren beklemtoonde dat hierbij zeker de toegepaste kunst in gebouwen (schilderingen, mo zaïeken) niet vergeten mag wor den. Van Dok-van Weele: „Als burge meesters moeten we de verant woordelijkheid nemen die be zorgdheid over te brengen." Lonink stelt vast dat in de discus sie over grootschalige containerfa ciliteiten in Zeeland de schijn wordt gewekt dat het om een keus gaat tussen de WCT en de VCT. „Je moet de haalbaarheid van bei de plannen bekijken. Zijn ze alle bei uit te voeren, dan moet je dat ook doen. Daarmee help je een be staande onderneming, Verbrugge De burgemeesters Lonink, Van Dok-van Weele en Gelok vinden dat de VCT niet mag worden ge bruikt als excuus om de WCT de finitief af te blazen. Tweejaarlijkse prijs voor projecten die voor een doorbraak zorgen. door René Schrier MIDDELBURG - Meer zestienjarigen in het mbo. Verhoging van het ge middeld opleidingsniveau met één jaar in 2010. Minder jongeren die zonder diploma het onderwijs ver laten en verbetering van de door stroom van mbo naar hbo. Verder moeten de kennis en de specialisa ties van de Hogeschool Zeeland versterkt en uitgewisseld worden. Dat zijn de ambities van het pro Terminals, snel in te spelen op de ontwikkelingen op de container- markt. Dat is van levensbelang voor dat bedrijf. En met de WCT krijgen we een containerterminal die kan wedijveren met vergelijkba re voorzieningen in de Schel- de-Rijndelta." Volgens Lonink mag de VCT in geen geval als alibi worden gebruikt om de WCT defi nitief af te blazen. De drie burgemeesters hebben er ook moeite mee dat het wordt voorgesteld alsof Provinciale Sta ten dit najaar de WCT-VCT knoop wel eens zullen doorhakken. Hun gemeenten (samen goed voor de helft van de zeggenschap in Zee land Seaports) spelen een daarin een net zo belangrijke rol. vinciaal bestuur, zoals die zijn neergelegd in de concept onder wijsnota. Deze nota is nog volop onderwerp van discussie. Hij is voorgelegd aan het onderwijsveld en de wethouders van onderwijs van de Zeeuwse gemeenten. Ook de onderwijsambtenaren mogen er hun licht nog over laten schij nen. In de nota wordt het begrip door- braakprojecten geïntroduceerd. In overleg met de partners in het Zeeuwse onderwijs wil de provin cie jaarlijks een thema uitwerken. Voorbeelden daarvan kunnen zijn: dik of dun, maatschappelijke sta COES - De belangrijkste logistieke regio's in Nederland zijn in een ste vige concurrentiestrijd verwikkeld om het binnenhalen van logistieke bedrijvigheid. Venlo is de onbe twiste nummer één. Vlissingen en Terneuzen volgen op plek 14. Jaarlijks onderzoekt het vakblad Logistiek de populariteit van re gio's en gemeenten die zich op lo gistiek gebied profileren. Uit dat onderzoek blijkt dat West-Brabant en Tilburg hun achterstand in snel tempo verkleinen. Boven de grote rivieren zijn Almere en het Am sterdamse havengebied aan een op mars bezig. Daarentegen verliezen Arnhem-Nijmegen en Schiphol aan populariteit bij logistiek Neder land. Vlissingen en Terneuzen zijn dit jaar twee plekken gestegen. Vo rig jaar stond Zeeland nog op plek r6. VLISSINGEN - Gezond en lekker eten hoeft niet duur te zijn. Dat willen de drie Walcherse gemeen ten en de GGD bewijzen met twee bijeenkomsten over gezond en goedkoop eten. Inwoners van het Middengebied in Vlissingen kunnen producten proeven en krij gen een rondleiding door een su permarkt. De eerste bijeenkomst is op 1 oktober, van 9.00 tot 11.00 uur, in Cas Allijn (President Roose- veltlaan 744 in Vlissingen). De tweede bijeenkomst is op 8 okto ber. Aanmelden via 0113-249470 of bijeenkomst@ggdzeeland.nl. ges of segregatie. Uitwerking van die thema's kan leiden tot zoge noemde doorbraken, dat wil zeg gen dat traditionele processen en relaties worden losgelaten. Om der gelijke projecten te stimuleren denkt de provincie aan een twee jaarlijkse prijs voor het meest suc cesvolle doorbraakproject. In de nota wordt geconstateerd dat scholen in toenemende mate verantwoording moeten afleggen aan ouders, ondernemers, buurt, overheden en instellingen. In de concept nota staat evenwel dat dat in de praktijk nog te weinig ge beurt. NOORDWIJK - Alle zeeweringen in Nederland en Waterstaat gaf gisteren in Noordwijk het offi- sterkt, zodat ze na 2020 ook aan de veiligheidsei- moeten een extreem zware storm kunnen weer- ciële startsein, omdat de zeeweringen daar als sen voldoen. In Zeeland gaat het om de zeewerin- staan. Dat is het doel van het project Zwakke eerste aangepakt worden. Voor 2015 worden de gen in West-Zeeuws-Vlaanderen en Zuid- Schakels. Staatssecretaris T. Huizinga van Verkeer zeeweringen op tien plaatsen in Nederland ver- west-Walcheren. foto Dick Hogewoning/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53