Pronk heeft er spijt van dat hij Balkenende leugenaar noemde VEILING VERKOOP BIJ EXECUTIE: Geen mkz in Nederland Nederland heeft contact met Colombia over Tanja Nijmeijer Jonge liberalen willen AOW afschaffen 4 Donderdag 6 september 2007 PZC zat. 8 september aanvang 14.00 uur Mauritshof IJzendijke Kijkdagen vrij 7 sept 15.00- 20.00 uur zat 8 sept 10.00 - VI .30 uur 275 kavels w.o. juwelen, schilderijen, meubilair, kristal, etc. Veilingmeester A.l. Verhage Op donderdag zes september tweeduizendzeven des voormiddags te 10.00 uur zal door één van de (fgd.-)gerechtsdeurwaarders van het kantoor Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders te Terneuzen ten laste van P.L.M. van de Dop, wonende te 4551 TJ Sas van Gent (gemeente Terneuzen), aan de Beneluxstraat 87, worden overgegaan tot de executoriale verkoop van de vol gende roerende zaak: Pianovleugel, zwart, 211 cm lang, merk: J.L. Duysen Berlin De verkoop zal plaatshebben te Axel, gemeente Terneuzen, aan het adres Vaartstraat 4, De roerende zaak is te bezichtigen een kwartier voor de aanvang verkoop. De verkoop zal, zonder opgeld, bij opbod en tegen contante betaling geschieden. Voor meer informatie: Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12, 4537 AJ Terneuzen, 0115-613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl den haag - Ook bij de laatste tests zijn geen sporen gevonden van de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer (mkz). Het ministerie van Landbouw zegt dat geen enkel bedrijf meer wordt geblokkeerd vanwege de dreigende mkz-uitbraak. In augustus wees al les er al op dat er geen mkz was in ons land, maar formeel was het wachten op uitslagen van mon sters bij dieren die uit Groot-Brit- tannië werden getransporteerd toen daar mkz werd vastgesteld. Kandidaat-voorzitter PvdA zegt dat hij zich liet meeslepen. den haag - Kandidaat-voorzitter van de PvdA ]an Pronk heeft er spijt van dat hij premier en CDA-leider [an Peter Balkenende een 'leugenaar' heeft genoemd. Hij heeft 'een politieke fout' ge maakt, zei hij gisteren in een inter view met de krant De Pers. „Ik heb mij de afgelopen jaren geër gerd aan mensen die politieke kri tiek vermengden met persoonlijke kwalificaties. Nu heb ik me daar zelf schuldig aan gemaakt." Pronk deed zijn uitspraak dinsdagavond tijdens een debat met de andere kandidaat-voorzitters. Na afloop reed hij 'met niet zo'n prettig ge voel naar huis', bekende hij aan De Pers. Hij had zich laten meesle pen. De kwalificatie van Pronk over Balkenende ging over de Ne derlandse betrokkenheid bij de oorlog in Irak. Volgens Pronk is Nederland onder leiding van de premier op een leugenachtige ma nier deze oorlog 'ingerommeld'. De PvdA is voorstander van een PW Volgens Jan Pronk is Nederland onder leiding van Balkenende 'op een leugenachtige manier' de oorlog in Irak 'ingerommeld'. Hij betreurt nu zijn uitspraak. parlementaire enquête hiernaar, maar heeft in de kabinetsformatie beloofd daarvan af te zien. Pronk vindt dat ze op een onderzoek moet blijven aandringen. Gisteren namen CDA-fractievoorzitter Van Geel en diens ChristenUnie-colle- ga Arie Slob duidelijk afstand van de woorden van Pronk. Van Geel betitelde die als 'een uiting van on macht'. Hij voegde er aan toe dat de verhouding in de coalitie met de PvdA 'gelukkig' goed is. Slob wees erop dat Geert Wilders van de PW hard wordt aangepakt als hij ruwe taal gebruikt. „Anderen moeten ook bij zichzelf te rade gaan of zij de harmonie in de sa menleving bevorderen." den haag - Nederland heeft op hoog niveau contact met de Co lombiaanse autoriteiten over Tanja Nijmeijer, de Nederlandse vrouw die sinds enkele jaren bij de guer rillagroep Fare zit. Dat heeft minister Maxime Verha gen (Buitenlandse Zaken) gisteren desgevraagd gezegd. Over de in houd en het doel van het contact wil hij in het belang van de vrouw geen mededelingen doen. De afge lopen jaren was er geen enkel offi cieel contact met de Nederlandse en Colombiaanse autoriteiten over de kwestie. Dat was op verzoek van de familie, omdat dit mogelijk extra gevaar kon opleveren voor de vrouw. De Fare staat op voet van oorlog met de Colombiaanse strijdkrachten. Alleen met de Ne derlandse ambassade in Bogota was informeel contact gelegd. De ze belemmering is volgens Verha gen de afgelopen dagen weggeval len omdat Colombia door de me dia nu ook op de hoogte is van de activiteiten van Tanja. Delen uit haar in de jungle gevonden dag boek zijn gepubliceerd. Het minis terie heeft inmiddels indirect con tact met haar familie, aldus Verha gen. Nederland kan geen consulaire bijstand verlenen aan de vrouw. Verhagen wilde niet zeg gen wat wel mogelijk is. den HAAG - JOVD'ers tillen voor het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag symbolisch een oude man op als illustratie dat zij de lasten van de vergrijzing niet willen dragen. De jongerenorganisatie van de VVD wil de AOW afschaffen. De jonge liberalen pleiten voor het gefaseerd afschaffen van de Algemene Ouderdomswet. Door over een termijn van dertig jaar de AOW af te bouwen zal geen enkele generatie in grote financiële problemen komen, vindt de JOVD, en is er een oplos sing op het moment dat de vergrijzing haar hoogtepunt bereikt. Bovendien krijgt volgens de jonge liberalen het individu veel meer vrijheid om zelf te bepalen wat voor eisen hij stelt aan zijn pensioen. „De een wil misschien eerder stoppen met werken, de ander werkt liever na zijn 65ste een paar jaar door. De een gebruikt zijn geld in een bepaalde periode misschien liever ter ondersteu ning van een studerend kind, de ander wil wat meer af dragen om na zijn pensionering van het leven te genie ten in Frankrijk", legt landelijk JOVD-voorzitter Sabine Koebrugge uit. foto Cees Zorn PETER Z'J N/E.7" M&r jou ,bem i(<.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4