Zeeland PZC Uittocht van Tekeninsen in de klei Vlissingers baart zorgen PZC zeeland 28 aug t/m 8 sept 2007 nazomerfestival.nl WALCHEREN 31 25 33 iv V J\J\LiVI T0118886886 Brasseriemenu Alliance Frangaise festivalhart, flbdij Middelburg Rijgedrag Staatssecretaris geeft startsein voor aanpak van zwakke schakels Donderdag 6 september 2007 Nieuw centrum voor techniekonderwijs is de trots van het ROC Tip? redwalch@pzc.nl Onderzoek bevestigt waarschuwingen over tekort huurflats. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als Vlissingen haar in woners binnen de grenzen wil houden, zal ze niet alleen dure koopwoningen moeten bouwen, maar ook huurappartementen. Met deze aanbeveling deelt onder zoeksbureau ABF uit Delft een ge voelige tik uit op de vingers van de gemeente Vlissingen. Daar verrij zen vooral duurdere koophuizen, zoals aan de Zaaihoekweg, de Kou- dekerkseweg en het oude bunker terrein. Erg hard lopen die projec ten niet. 'Denk daarom goed na over wat je in het Scheldekwartier neerzet', waarschuwden verschil lende makelaars al eerder dit jaar. De stichting Belvos hamert daar al jaren op bij de gemeente. ABF weet waarom. Het bureau on derzocht de woonsituatie in Vlis singen, ondervroeg 622 Vlissingers en zette alle gegevens naast elkaar. Zo is het de onderzoekers opgeval len hoeveel huizen er tussen 1990 en 2005 zijn gesloopt: twaalfhon derd. Dat is ruim een half procent van de totale woningvoorraad, de helft meer dan de sloop op heel Walcheren en drie keer meer dan het Nederlands gemiddelde. Er komt meer voor terug, dat wel, maar dat zijn vaak duurdere eenge zinswoningen in de koopsector. Daar hoopt de gemeente doorstro ming mee te bereiken, zodat men- 155 Onderzoeksbureau ABF uit Delft schrijft waar al langer voor wordt gewaarschuwd: Vlissingen heeft goedkope huurappartementen nodig. Anders loopt de stad leeg. sen een wat goedkoper huis achter laten voor bijvoorbeeld starters. Al leen blijken die nou juist weer op zoek te zijn naar woningen die in Vlissingen schaars zijn: goedkope appartementen, al dan niet in de huursector. Liefst in het centrum. En dat geldt ook voor ouderen. Eengezinshuur woningen blijven in Vlissingen over. Verkoop ze an ders, adviseert ABF, of sloop ze en bouw er nieuwe huurhuizen voor terug. Want terwijl in de rest van Nederland dertig procent van alle nieuwbouw uit huurwoningen be staat, is dat in Vlissingen maar vijf tien procent. Dat is een reden waa rom mensen de stad verlaten. En dat zijn er aardig wat. Walche ren mag dan groeien, maar in Vlis singen gaan bijna elk jaar meer mensen weg dan er zich vestigen. Vooral jongeren vertrekken, veelal naar Rotterdam en Brabantse ste den. Terwijl de prijs/kwaliteit ver houding in Vlissingen niet ongun stig is, schrijft het bureau. Wethouder Tineke Verhage (volks huisvesting) schermt dikwijls met scheefwoners: mensen die een goedkope woning huren, maar ei genlijk best meer kunnen betalen en dus niet tot de doelgroep beho ren. Maar daar blijkt in Vlissingen nauwelijks sprake van. Zo'n zestig procent woont 'in het juiste huis'. Volgens ABF heeft Vlissingen niet meer goedkope scheefwoners dan de rest van Nederland. Aan huurflats is dus gebrek en huurhuizen heeft Vlissingen juist te veel. Ze zijn ook nog eens kwets baar van kwaliteit: vijftien procent stamt uit de vroeg-naoorlogse pe riode en dat is veel in Nederland. Maak daarom een kwaliteitsslag, schrijft het bureau, en niet alléén in de duurdere prijsklassen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. A m "D T TV VVDV Markt 511 Middelburg vanavond vanaf 17.30 uur 14.00-16.00 uur met anripasti, pennepasta presentatie en stracchiatella-ijs 15.00 of 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 www.de-drvkkery.nl Tip? redactie@pzcnl Tunnelvrees wil de Vlissingse het niet noemen. Als het echt moet, gaat ze heus wel onder de Wes- terschelde door. Het vergaat haar, zo constateert ze zelf opti mistisch, steeds beter achter het stuur. Verheugend, want haar rij gedrag is alles behalve stoer. Het praktijkexamen werd een aantal keer niet gehaald, simpelweg om dat er geen gang in zat. Je moest eens weten hoe lang het duurde voordat ik veertig durfde te rijden in de stad. En daarna vijftig. En op de snelweg tachtig, honderd....!" Eén ding staat voor haar vast: mócht ze ooit een be keuring krijgen voor te hard rij den, dan wordt dat als nieuwe mijlpaal binnengehaald. vr 7 sept n Balladeer pop ballads za 8 sept Zita Suuoon A Band In a Box kaarten info hoon*»™» zie nozomerfestivQl.nl of bel 0900 33 000 33 <0.45 p/g) III A festivalkassa's Markt en Abdijplein l'JJzr SEROOSKERKE - Archeologen speuren bij Serooskerke met het uitscheppen van sporen en het verzamelen van naar resten van een vroeg-middeleeuwse nederzetting, scherven. Dan gaan de putten dicht en is de plek klaar De onderzoekers denken half december klaar te zijn voor de aanleg van de nieuwe N57. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47