Uittocht Vlissingers baart zorgen Borsele kaatst bal terug Duo hoopt op vijftien paren voor de tango Vesaliusbeeld Thom Puckey nu voor iedereen zichtbaar voor 17,95 >E RODE PILAREN B PZC Donderdag 6 september 2007 29 Onderzoek bevestigt waarschuwingen over tekort huurflats. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als Vlissingen haar in woners binnen de grenzen wil houden, zal ze naast dure koopwo ningen ook huurappartementen moeten bouwen. Met deze aanbe veling deelt onderzoeksbureau ABF uit Delft een gevoelige tik uit op de vingers van de gemeente. Daar verrijzen vooral duurdere koophuizen, zoals aan de Zaai- hoekweg, de Koudekerkseweg en het oude bunkerterrein. Erg hard lopen die projecten niet. 'Denk daarom goed na over wat je in het Scheldekwartier neerzet', waar schuwden verschillende makelaars al eerder dit jaar. De stichting Bel- vos hamert daar al jaren op. ABF weet waarom. Het bureau on derzocht de woonsituatie in Vlis singen, ondervroeg 622 Vlissingers en zette alle gegevens naast elkaar. Zo is het de onderzoekers opgeval len hoeveel huizen er tussen 1990 en 2005 zijn gesloopt: twaalfhon derd. Dat is ruim een half procent van de totale woningvoorraad, de helft meer dan de sloop op heel Walcheren en drie keer meer dan het Nederlands gemiddelde. Er komt meer voor terug, dat wel, maar dat zijn vaak duurdere eenge zinswoningen in de koopsector. Daar hoopt de gemeente doorstro ming mee te bereiken, zodat men sen een wat goedkoper huis achter laten voor bijvoorbeeld starters. Al leen blijken die nou juist weer op zoek te zijn naar woningen die in pnj Onderzoeksbureau ABF uit Delft schrijft waar al langer voor wordt gewaarschuwd: Vlissingen heeft goedkope huurappartementen nodig. Anders loopt de stad leeg. Vlissingen schaars zijn: goedkope appartementen, al dan niet in de huursector. Liefst in het centrum. Eengezinshuurwoningen blijven in Vlissingen over. Verkoop ze an ders, adviseert ABF, of sloop ze en bouw er nieuwe huurhuizen voor terug. Want terwijl in de rest van Nederland dertig procent van alle nieuwbouw uit huurwoningen be staat, is dat in Vlissingen maar vijf tien procent. Dat is een reden waa rom mensen de stad verlaten. En dat zijn er aardig wat. Walche ren mag dan groeien, maar in Vlis singen gaan bijna elk jaar meer mensen weg dan er zich vestigen. Terwijl de prijs/kwaliteit verhou ding in Vlissingen niet ongunstig is, schrijft het bureau. De stad telt ook niet veel scheefwoners; men sen die een goedkope woning hu ren, maar eigenlijk best meer kun nen betalen. Zo'n zestig procent woont 'in het juiste huis'. Aan huurflats is dus gebrek en huurhuizen heeft Vlissingen juist te veel. Ze zijn ook nog eens kwets baar van kwaliteit: vijftien procent stamt uit de vroeg-naoorlogse pe riode en dat is veel in Nederland. Maak daarom een kwaliteitsslag, schrijft het bureau, en niet alléén in de duurdere prijsklassen. Vlissings echtpaar begint met danslessen in vernieuwd Cine Café. VLISSINGEN - Wim en Ciska Sinke hopen Vlissingen en omstreken en thousiast te maken voor de Argen tijnse tango. Vanaf oktober geven ze op vrijdagavond wekelijks les in het Cine Café in Vlissingen. Het horecagedeelte van de bio scoop is vorige maand verbouwd. „Het is warmer en gezelliger ge worden", zegt bedrijfsleider Sven Hardeman. Hij denkt hiermee meer mensen te trekken die niet naar de bioscoop gaan, maar wel een leuke avond willen. Het Vlissingse tangokoppel was op zijn beurt al een tijdje op zoek naar een geschikte locatie in hun eigen woonplaats om les te kun nen geven. Wim Sinke ziet het ver nieuwde Cirie Café helemaal zit ten. Vier jaar na het huwelijk van Maxi ma is de aandacht voor de Argen tijnse tango over zijn hoogtepunt heen. Toch hoopt Sinke met Tan go El-Amante tien tot vijftien pa ren te vinden die zich willen laten meevoeren op de Argentijnse mu ziek. Willen de tangolessen in Vlissin gen slagen, dan zullen ook man nen zich op moeten geven. „Vrou wen willen altijd wel dansen. Man nen zeggen eerst 'nee'. Als ze wel gaan dansen, zie je dat de man na verloop van tijd voortrekker is." Voor wie de tango eens wil uitpro beren, geeft El-Amante op 28 sep tember om 20 uur een gratis les. Op zondag 14 oktober (om 16 uur) zijn dansparen welkom tijdens de eerste tangosalon in Cine City. ZIERIKZEE - Tijdens het jaarlijkse popfestival Concert at Sea op de Brouwersdam worden geen onver harde terreinen meer als parkeer plaats gebruikt. Dat is één van de uitkomsten van een evaluatie van de gemeente Schouwen-Duiveland. Afgelopen juni kwamen honder den auto's na het festival vast te zit ten nadat een terrein aan de Lage- zoom in Renesse in een modder poel was veranderd. Hevige regenval was er de oorzaak van. Meer diensten via nieuwe site waterschap MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden heeft een nieuwe web site. Er komt meer actuele informatie op en het aantal diensten via inter net wordt vergroot. Binnenkort gaat Zeeuwse Eilan den werken met DigiD, de elektro nische handtekening. Nu biedt het schap via internet al leen nog diensten aan waar geen handtekening voor nodig is. www.wze.nl Molen Vijf Gebroeders officieel in gebruik Niet meer parkeren in modderbad festival HEINKENSZAND - Molen De Vijf Ge broeders in Heinkenszand wordt morgen om 11.00 uur na een drie jaar durende restauratie in gebruik genomen. Gedeputeerde H. van Waveren ver richt de openingshandeling door het lichten van de vang (rem) van de molen. Stichting Molen De Vijf Gebroeders verwierf eind 2002 de bouwvallige molen. In 2004 begon nen de herstelwerkzaamheden. TERNEUZEN - De SGP had hem het liefst een broekje aangedaan, maar nee: niets van dat al. Gisteren werd het veelbesproken naakte Vesalius beeld in Terneuzen officieel onthuld door kunstenaar Thom Puckey (links) en burgemeester Jan Lonink. Een klein beetje schaamte heeft het beeld, dat een slordige 2,5 ton kost, overigens nog wel: hij staat met zijn rug naar de doorgaande weg. foto Wim Kooyman door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De Westerschelde- tunnel NV moet de langere maxi male aanrijtijd voor brandweer hulp uit Borsele accepteren, zolang andere Zeeuwse gemeenten dan Borsele en Terneuzen én de tun nel zelf weigeren een bijdrage te le veren aan hulpverlening in de tun nel. Borselse raadsleden geven in het al gemeen deze reactie op het recen te pleidooi van de tunneldirectie om de door Borsele tot twintig mi nuten verruimde maximale aanrij tijd terug te draaien. PvdA-raadslid D. Welleman is de enige die 'wel wat begrip' kan op brengen voor de ongerustheid bij de tunneldirectie. De druk om de aanrijtijd te bekorten moet er vol gens hem op blijven zitten. „Een directe aansluiting vanaf Borssele op de tunnelweg zou al veel hel pen", stelt Welleman. „Brandweer wagens uit Borssele hoeven dan niet via polderwegen naar de tun nel." B. Kooiker (Lokale Partij Borsele) zegt de nieuwe aanrijnorm niet te steunen, maar 'buitenom Borsele en Terneuzen wil niemand anders verantwoordelijkheid nemen'. De woordvoerders van andere Borsel se partijen, P. van den Dries (CDA), C. Weststrate (SGP-Chris- tenUnie) en R Boekholt (WD), wijzen op dezelfde zere plek. Bor sele betaalt al genoeg aan tunnel hulpverlening. Het oprekken van de norm is met name bedoeld om claims te voorkomen. Lucovitaal* Omega 3 Visolie X-tra jl j 60 liquid capsules van 19* j ivci m ijyuaai uij. Drogisterij Kruiderij Middclburg-Goes-Vlissingen www.derodepilaren.nl Goed voor hart en bic Beter opneembaar doe Goede invloed op het Neemt Omega 3 visoli juiste plek van het lich; Geen geur- of nasmaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43